Et Suyu, Tavuk Suyu Ve İlik

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    et suyunda, tavuk suyunda vucut gelişimine yararlı vitaminler ve mineraller bulunur mu? Böyle çorbaların protein degeri sıfır mıdır? Ayrıca kemik iliğinde kaç gram protein bulunur ve yararları nelerdir? Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım..

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    vucut gelistirmeye yardımcıdır ama protein gozuyle bakma et ve tavuk suyuna, pilav yapabilirsin bunlarla yada ek besin olarak senin de dediğin gibi çorba yapabilirsin. Ama kullandığın et ve tavuk suyunun yağlı olmamasına dikkat et. Yağlı ise de bir gece buzdolabında bırak bir kap içinde, sabah kalktığında yağ tabakasının bir bütün halinde kabın üstünde olduğunu görüceksin.

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    et suyu kemik suyu paca vs... bunlar benim bildigim kadariyla bayagi be jelatin icerir eklemler icin cok önemlidir. eskiden cok icerdim bunlari. eklem agrilarinda falan bana cok yarari dokundu. sirt kemigini özellikle kaynatinca suda, pistikten sonra ortaya cikan sey soguyunca jöle gibi oluyor. bence süper bir jelatin kaynagi.

Sayfayı Paylaş