Et çok pahalı ,peki napmalı? :(((((

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve freeemotion tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. freeemotion

freeemotion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar saygısızlık etmek istemiyorum fakat bu soruyu sorma gereği hissettim ...protein almanın en gerekli olduğu yerlerden birisi ( belki de en gereklisi) etlerdir....fakat herkes her zaman et yiyemiyor...haftada 1-2 kez yiyebilen var...napmalı peki....???

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Benim de istediğim supplementler var da ülkemizde maalesef el yakıyor. Kırmızı etle zaten haftada bir öğünden fazla yemem. Haftada iki ya da üç öğün balık yerim. Yumurtayı gün aşırı yerim. Az yağlı peyniri ve yoğurdu da unutmamalı. Bir de her gün kefir içiyorum, mantarı var birkaç yıldır elimde, günlük mayalıyorum. Üçte birine mal olduğu gibi tadı da daha güzel oluyor. Derisi alınmış ızgara tavuk göğsü de yine iyi bir tercihtir.

Pinky bunu beğendi.
  3. acemi_42

acemi_42 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    katılıyorum bende o konudan çok rahatsızın fakat yapacak birşey yok tavuk ve yumurta bizim için bulunmaz nimet..

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 1-2 kez yemeye bak kırmızı eti.Çünkü içindeki besinler tavuk göğsünde ve diğerlerinde yok,büyümeyi daha çok tetikliyor.

5. freeemotion

freeemotion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kesinlikle ...ben de kırmızı eti özellikle sık yediğim zamanlar kendini hissettiriyor ...tabi maliyete gelince en fazlası...

6. CQqiii

CQqiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Off bu ulke boyle bir yer iste kendini gelistirmek imkansiz hep imkansizlikar soz konusu anca ceplerini doldursunlar saglikli beslenmen bile bu ulkede ne hala geldi hic bir sekilde karnini bile duzgun doyuramiyorsun.
    Bir Sporcu beslenmesi Suanki sartlar altinda takviyeleri saymadan gunluk maliyeti 20 lira

7. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    kırmızı et yemeye çalışın çünkü erkeklerde çok daha etki ediyor, atak ve dinç yapıo haftada yağsız 2 kez et , en 1 kez balık yemeye çalışın bence

ama arkadaşın dediği gibi imkan olmuyorsa bir yerden kısın ve kendinize kadar et alabilirsiniz

8. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Zaten Kırmızı Et Fazla Önerilmiyor En Çok Beyaz Et Bu Sporda Öneriliyor Yani Yumurta+Tavuk Gİdeceksin Ben Evi Çiftlige Çevirmeyi Düşünüyorum Alacam 5 Tavuk 1 Horoz Alıp Yiyecem Yumurtalarını Her Gün Yumurta Derdinden Kurtulduk Peki Tavuk Eti nasıl Bulacaz ? Kısır oLan Tavukları Keserekmi Acaba :))

9. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bence bitkisel proteinleri yabana atmamak lazım , bitkisel protein kombinelerini bilen ve kullanan çok az kişi var

10. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    (Arkadaşlar saygısızlık etmek istemiyorum fakat bu soruyu sorma gereği hissettim ...protein almanın en gerekli olduğu yerlerden birisi ( belki de en gereklisi) etlerdir....fakat herkes her zaman et yiyemiyor...haftada 1-2 kez yiyebilen var...napmalı peki....??? ) Önemli değil dostum ne saygısızlığı bizlerle bişey paylaşmışsın.Kırmızı etten bahsediyorsan bizlerin kırmızı etle pek işi olmaz.Daha çok tavuk hindi ton balığı bu tür şeyler gerekli.Tavuk ve hindi biraz daha uygun.Ton balığınıda 3lü paketlerden al günde 1tanesini pilav üstü yap 3 gün idare eder

11. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    tavuk,ton balığı,yumurta,süt,yoğurt,pilav,yulaf...bunlar bizim günlük tükettiğimiz besinler zaten.et konusuna gelince zaten kimse haftada 1-2 kereden fazla yiyemiyor ki.arada kaçamak yapıcaksan 1 adana söyleyerek bunu değerlendir.haftada 1-2 defa da et yemeği yersen sanırım yeterli olucaktır.:)

12. freeemotion

freeemotion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler :) aslına bakılırsa beyaz et özellikle balık eti bence daha leziz hem de yararlı ..kırmızıyı da haftada 1-2 tükettikmi gereken protein miktarı tamamdır

13. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yumurta,tavuk,Lor kombini bu ara lora tutuldum ama full yediğim günler oluypr hemde hesaplı geliyor.

14. LexJufen

LexJufen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi-İşlem-amatör sprinter
    önemli olan elzem amino asitleri alabilmek...kırmızı eti hergün tüketmekte ne derece doğru ?

bulgur ve nohut karışımının ete eş değer protein sağladığını geçenlerde okumuştum..gerçi bitkisel protein,hazım süresi vs. araştırmak lazım.

kırmızı eti önemli kılan yüksek kullanılabilir oranıa sahip demir içeriği ile kreatin ve b12 içermesi

tavuk yumurta balık çok iyi alternatif olabilir

Pinky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş