Ester c aldm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve By_ZoMbI tarafından 7 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. By_ZoMbI

By_ZoMbI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2 gündür burdan ve int araştrdm kilo vermeme hızlandırmak için ester c [bilim ilaç sanayi diye firma eczanede 8 tl civarınca] aldm.önceden 80 kiloydm 65 e düştüm birkaç fazlalığım kaldı spor çok sık yapma imkanım olmuyor [ 6-7 kg yi sırf diyetle verdim ] sabah akşam yemek sonrası 1 er hap ester c alsam yağ yakımım hızlanır mı şimdidenler teşekkürler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ester c yi tercih nedeni ne olabilir?...)

diğer bazlı c-vitamini de kullanabilirdiniz...

c- vitaminin zayıflama ile direkt bir ilişkisi yoktur...ancak, eksikliği olan kişilerde olumsuz etkiler gözükür...

ayrıca, normal yolda alınan c-vitamini yanısıra ekses c-vitamini almaya gerek yoktur ...ama, diyette yeterli "klorofilli " yani yeşil sebze , ot yoksa gerekli olabiliir...

3. By_ZoMbI

By_ZoMbI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ester c yi diğer c vitaminlerine göre daha fazla kalıcıymış diye duydum bu sebepten ötürü aldm

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    alakası dahi yoktur...diğerleri de aynı fonksiyonu görür...

ancak ,dediğim üzere "yeşil sebze, turunçgil, havuç vb" tüketmiyorsanzı yeetrli olarak , o zaman almanız önemli...

vitaminleri , mümkün olduğunca "tabi yollardan "edinmeye bakın (tabi , performans sporcuları hariç ...)

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    C vitamini kortizol salınımını azaltmaya yardımcı olur, kortizol hormonu fazla olan insanlarda genelde kilo problemi görülür. Sağlıklı zayıflamada (yağ dokusunun azalması) ve sağlıklı kilo almada (kas dokusunun artması) yardımcıdır. Düzenli olarak özellikle doğal besinlerden alınması gereken bir vitamindir, B vitaminleriyle kombine edildiğinde etkileri artar.

6. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Ester C vitaminini bende aldım. Senin dediğin ilacın aynısını. Prospektüsüne baktığımda B12 vitaminiyle birlikte alındığında B12 vitamininin inaktivasyonuyla birlikte sonuçlanır diye bir ibare okudum. Ben apikobal komplex b vitamini kullanıyorum. Benim anladığım inaktivasyon kelimesiyle aldığım komplex B vitaminin B12 hiç bir işe yaramıyor.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hiçbir işe yaramıyor anlamına gelmez...etkisi azalır anlamında ...

vitaminler, ilaçlar vb belli süre sonra "öngörülen ,saptanan s.k. t" lerini geçiirmeye başaldıklarında "inaktive "olmaya başlarlar...

** "apikobal -b ", her ne kadar b-12 kısmı eser dahi olsa mükemmel bir vitamin markası...deneyimler sonucu !...

c ve b-vitaminleri suda eriyen tipte gruptan olduklarından vücutta kümülatif anlamda, diğer "yağda çözüneneler "gibi biriktirmek mümkün değildir...

bu nedenle , eksikliğine pek mahal vermemek gerekir...ama , tabi ki bu da "grlarca "vitamin alın anlamına gelmiyor ...)

8. By_ZoMbI

By_ZoMbI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    lipton poşet yeşil çay içsem gnde 2 3 bardak c vit. İle beraber olmsz olma ihtimali olur mu

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ayrı içiver...su ile...)

Sayfayı Paylaş