Eskimo-Inuit vb Toplumlarda İntihar Yüksekliği ??!!!...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    iste ketoya hic baslayamadım beslenme tarzı yüzünden maalesef yaglı seyler asla yiyemiyorum peki bu hızlı kh derken bir örnek verebilirmisin bana lütfen zaten kh alımım dedigim gibi cok fazla degil en fazla 150 gr o da yogun antrenmanlar icin gecerli
    evet artık yag yakım sorunum bitti artık fit bir fizige sahibim sükürler olsun.:)
    ekmek olayım zaten kahvaltıda 2 dilim sonrası yok bence yeterlide peki bu insülin metobolizması tedawisi sanırım yaglamı oluyor protein birde bu yasıma kadar zaten hep obez oldum 100 kılodan geldim buralara suan 54 kiloyum ve cok zayıflamaya basladım yedigim halde böyle oluyor bir anlam veremiyorum hatta o kadarki bu seferde biraz kılo alayım diyorum boyuma göre zayıfım cünkü :d birde iginctirki gücüm arttı enerjim iyi hic sorun yok

ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Karakaş ve diğer arkadaş,

Şöyle bir başlık açın "Sınırlı karbonhidrat, Protein ve Yağ Beslenmenin Zararları" diye ve ne biliyosanız anlatın.

Bizim beslenme tarzımız aynen budur işte. :)

Ya da aynı konunun "Faydaları" diye bir başlık açın o da olur.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

onların konusu var :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y-ksek-karbonhidrat-ag-rl-t45248.html

yüksek karbonhidrat tüketiminin zararları olarak o bölüme daha da ekleme yapabiliriz :)

4. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yok "sınırlı karbonhidrat" olacak bizim beslenme şeklimize karşılar ya ne anlatacaklar merak ediyorum. :)

Tabi böyle bir başlık açılacaksa uzun bir yazı olmalı, pek çok kaynaktan destekli, tatminkar, basit bişey değil.

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

yok ben örnek vermek icin yazdım

benim hazırladıgım konu gibi bir sunum yapsınlar kaynakları ile beraber

yuksek yag tam protein düsük karbonhidrat tüketiminin zararları diye bir baslık acsınlar

ellerinde en ufak bilimsel 1 tanecik yapılan calısma varsa otursun paylassınlar bizleri ve diger forum sakinlerini bilgilendirmis olsunlar

yoksa böyle yok cevap yazma yok damarların tıkanır yok bilmem ne gibi

kendi dusunceleri birsey ifade etmiyor

yada ben bir örnek vereyim bu beslenme de neleri eksik aldıgımızı yazsınlar bakalım

sabah kahvaltısı
    3 tam yumurta
    tereyagı
    zeytin
    tam yaglı beyaz peynir yada kasar
    salatalık domates marul sögüs
    ceviz badem

öglen
    200gr kuzu haslama
    domates sogan marul roka maydanoz dereotu karalahana gibi hosunuza giden salatalardan olusan salata zeytinyaglı

aksam
    200gr kadar tavuk eti tereyaglı sote olabilir
    oglenki gibi bir salata
    kefir yada yogurt
    kabak cekirdegi badem ceviz fındık gibi canınızın cektigi kuruyemisler
    aksam yemeginden sonra meyve olarak avakado yenebilir mesela avakado da seker icerigi yok kadar az cogu karbonhidratlar liften gelmekte

bu beslenme tarzında hangi vitamin mineraller eksik alınmıstır ? saglıksızmıdır ?

bu spor yapmayan normal bir kisinin beslenmesi

kisi spor yapıyorsa ogunlerdeki protein ve yag ihtiyacını alması gereken kaloriye gore kendi ayarlar sporcu ne kadar kalori alması gerektigini bilir ornek sabahki yumurtayı 5 yapar

Son düzenleme: 11 Ocak 2012
  6. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Ortadan kayboldular. :)

Geldikleri zaman cımbızla bişeyler seçip tartışmayı o yöne çekerlerdir.

Konu dağılacak tabi.

Bide kişisel görüşlere bol bol yer veriliyor bunu yapmayın. Bizim için bişey ifade etmiyor. :)

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ortadan kayboldular derken *****?(Üyelere kullanıcı adlarıyla hitap edelim. - SCHWARZXXL) işimiz var gücümüz var her sayfada 500 kere aynı konu tartışılacak değil ya?

ayrıca ben araştırdım ketojen diyet daha güzelmiş, iyi yağ yakımı sağlıyormuş, sivilcelere iyi geliyormuş vs vs. heldicin öne sürdüğü herşeye fitim. bence diğer arkadaşlar da tamam desin de olay tatlıya bağlansın...

bu arada başlıkla ilgili bir şey söyleyeyim inuit toplumlarda intihar bir gelenektir. inanmayan araştırsın, beslenme biçimiyle alakası yok yani...

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ocak 2012
    ZeusS_, Karakaş ve ccmssx bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Onlar da araştırıyorlar onlarda anlattıklarımızın doğru olduğunun farkındalar sevgili R10, fakat bunu kabul edecek cesaretleri yok!

Biz onlarca defa hızlı Kh lar 0, sağlıklı Kh ları bizde tüketiyoruz hatta belkiden sizden fazla tüketiyoruz, bizimde piramidimizin ilk halkası Kh lar diye yazdık...
    Ama hala daha siz sıfır Kh sınız diye bize bastırıyorlar!

Yani bizim yapmadığımız ama yaptığımızı iddia ettikleri beslenmeyi o kadar çok zikretmeye başladılar ki biz bile inanıcaz artık bize mahsus iddia ettikleri beslenmeyi...
    Yani günlük 3 tabak salata bitirmesem, bulgur pilavını sebze yemeklerini götürmesem ben bile kendimden şüpheye düşücem ben 0 kh mı alıyorum diye :D

Kişisel saldırılara da son verin artık da kaliteli bir tartışma çıksın artık diye de 1kaç defa çağrı da bulundum...
    Fakat kişisel çamurun Allahını gördüm... Neyse geçmiş gün artık...

Dishiwelwt in sorusuna da yanıt yazayım: Hızlı Kh lar; ekmekler, her türlü unlu mamül, beyaz pirinç, her türlü şekerli gıda ve meyvelerin bir çoğu ;)

dishiwelet bunu beğendi.
  9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    en saglikli beslenme

Kavrulmamis kuruyemisler et turleri sakakatlar faydali yaglar sebzelerin bolca tuketildigi kok bitkileri haric ve sekersiz meyvelerin tuketildigi beslenme seklidir

Kimin itirazi varsa nedeni ile aciklasin ogrenelim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:02 ----------

bunlara unuttugumuz sütun fermante edilmis sekilleri olan ev yogurdu kefir peynir ve baharatlari ekleyebiliriz

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar,

Bu beslenme mevzusu her açıldığında aynı senaryoyu yaşıyoruz.

heldic ve ercan gürgöze, tekrar rica ediyorum; sayfalarca üyelerin çoğunun okumayacağı yazıyı Copy+Paste yapmak yerine, sadece savınızı destekleyen kısmı alıntılayıp, kaynağınızın linkini verin. İngilizce kaynaklar için de alıntınızı kabaca çevirin. Bir mesajda iki sayfalık alıntı yapıyorsunuz ve arka arkaya mesajlarınızı insanların takip etmesi çok zor. Forumun amacı üyelerin birbirini alt etmesi değil, mümkün mertebe doğru bilgiye ulaşmak. Sakince ve ortalığı alıntıya boğmadan da derdinizi anlatabilirsiniz bence.

Onun dışında tartışmaya sadece alaycı bir üslupla, üyelerle dalga geçerek ya da lakaplar takarak dahil olan üyelerimizden de forum kurallarını okumalarını rica ediyorum tekrardan.

demir00, draft, dishiwelet ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sn schwarzll,

ben kolay kolay alıntı falan pek yapmam !..."quote -unquote " yapma geleneği bir şey ifade etmez "zaten...bilimselliğini falan da tartışacak değilim, bilimsel olduğıuna da "abd sistemi yaklaşıma "da zaten bilim adamları güler geçerler !...))burda sadece ve sadece "arkadaşlara sadece anladıkları dilden olduğu için " bir hatırlatma yaptım, ve reaksiyonları müşahade amaçlı ..)

ve neticede de görülüyor ki ,konuya hemen "fenerbahçe taraftarı" gibi atlama durumu var,herşeyi merkeze kilitleme mevzusu mevcut...

(+) sanırım, bu arkadaşlar sanırım arayışlar peşindeler...

zira,

-birisi " etten korkma meyva dana kork" deyip "karbonhdirat " düşmanı kesilip , herşeyi "rafine basit şekere " indirebiliyor , yani kısaca bütün "karbonhidrat türlerini , zincir ,molekül yapılarını, fonksiyonelliklerini , farklarını vb " esgeçip , olayı bi de bilimsel çalışma olarak nitelendirebiliyor...

-veya , düşük karbonhidratla " spor, performans sporu "yapılabileceğini, olayın manupule edilebileceği hakkında genelleme dahi yapılabiliyor!!!...(((

-bir başkaları , eskimolarda vb lerdeki " sosyal olayı-intihar olayını" ,alakası dahi olmadığı halde yine ve hemen "beslenme tarzına " bir sürü neden vb önererek sürebiliyor...oysa, olay gerek "kültürel ,gerekse sosyo ekonomik" nedenlerden olan bir çerçeve...

-veya , şekere endeklenmeye artı olarak "gdo ,sanayi tipi vb basit karbonhidrat rafine yağları ,kontaminasyonlara uğramış , emulgatörler vb kullanılan ürünleri "organik olan veya olmayan kontamine olmamış, dönüşmemiş karbonhidratları" da dahil ederek bir "aman bütün karbonhidrat öcüdür "gibi sonuç çıkıyor...

ve işin en ilginci :

------------------------

**ayı , kaplumbağa türleri vb verilince "aman bunlar insana endekslenemez " diye komik bir yaklaşım da seziliyor!..."

insanın ne özelliği , farkı varsa ?!...))))))))

Cidade de Deus bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ayi orneklerine bakarsak et yag karisimi ketojenik beslenen ayi en uzun yasama sahip

Cimbizdan ceker gibi su panda su yasina kadar yasadi demek gercekten komik :)

Butun pandalari al ölmesin diye doktor kontrolunde bambu ile beslenmelerine ragmen daha az yasiyolar boz ayi zor doga kosullarinda yasiyor

ne var yani ayi konusunda national e bakmadik mi en uzun yasam ketojenik polar ayi da degilmi polar ayi 30 panda 20 diyor national :)

Hala ayi mevzunumu konusuyorsunuz gercekten birseye köru körune baglanmak ve inanmak bu olsa gerek

Biz karbonhidratlarin hepsine karsi degiliz icinde seker olan karbonhidratlara karsiyiz sonucta bugday da da seker yokmu yada makarnada bulgur da neden seker icerigi yuksek bir karbonhidrat tuketeyim

Birde sunu sormak istiyorum lütfen cevap verin ercan hoca bu kadar ogrenci yetistiriyorsunuz

Tahil urunleri tuketmezsem hangi besin maddesini vucuduma eksik almis olurum

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0

Ercan hocam dünya kadar şey yazmışsınız, hiç birine eleştiri yapmıyorum çünkü modların da dediği gibi konu çok dağılıyor...

Size tek bir soru soruyorum; yukarı da yazdığınız şeyi açıklayın bilimsel olarak bizde ikna olup yeni bir şey öğrenmiş olalım :)
    Ve yani kabul ederiz de onda da sıkıntınız olmasın, ön yargımız yok yeni bir şey öğrendik deriz kabul ederiz, emin olun ;)

S: Ben Hızlı Kh ile değil, düşük Kh ve yağ ile (çoğunluğum yağ da olmak üzere) Enerji depolarımı (kas-karaciğer) doldurmak istiyorum, böyle yaptığım zaman performansım düşer mi, düşerse neden düşer?

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ve zeuss un dedigi tip beslenme insan vucuduna zarar verirse nasil bir zarar verir ve zeuss arkadasimiz hangi besin maddelerinden magsur kalir sagliksizmidir sagliksizsa ne gibi hastaliklar yapar

Sayfayı Paylaş