Eski hale dönmek ve yağ yakımı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve judascortez tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar,

Ben bundan 6-7 sene öncesine kadar neredeyse orta kiloda bile olamayan bir insandım. (Kilom ortalamanın -10, -5 inde vs seyrederdi ve yağsızdım)
    Günde çok miktarda su içer, kimi zaman az kimi zaman çok yemek yer, 12 saat pc başından kalkmadığı olan bir insandım.
    Fazla hareket etmsemde kilolu değildim fakat ne olduysa lise zamanı oldu.
    Liseye başlamamla birlikte akrabalarımın, ailemin baskısıyla iştahım istemeye istemeyede olsa açıldı ve biraz fazla yemeye başladım ekmek vs.
    Lisenin ilk 2 senesi yaklaşık 16 kilo almıştım. (60 olan kilom 76-78 civarında seyretti)
    Sömestr tatilinde yaklaşık 1-1,5 hafta hastalandım ve o hastalık döneminde çok terlediğim ve hiç bişey yiyemediğim için tekrar 68 e düştüm.
    Geçen seneye kadar o kiloyu 65 e sabitleyip korudum (Yaklaşık 1 ay bb, ve amatör futbolda 1 lig çıkardım bu arada. Futbolun etkisi büyük.)
    Geçen sene yazın ne olduysa 1 ay içinde oldu ve ben gene 75 leri gördüm tartıda.
    Acil yardımınıza ihtiyacım var şuan kilom 82-83, l-carnitine aldım eczaneden hap şeklinde.
    Yemeği birden kesemiyorum, eğer kesersem 2-3 gün sonra çok fazla yemek yiyorum bıkıp.
    İnsanity programına 2. kere başladım ama dikiş tutmayacak gibi. Futbol oynamayada gidemiyorum.
    Benim sizden istediğim insanity hakkında kesin yorumlarınız, ve yavaş yavaş midemi küçültmemi sağlayacak bir program, öneri vs gibi bir şey.
    Fazla bi maddi durumum yok ayrıca programdaki şeyler her evde bulunan cinste olursa sevinirim.
    Arkadaşlar bu arada genetiğim vs kilolu olsa tamam diyeceğim ama ben kendimi bildim bileli skinny bir insandım o yüzden kötü duruyor.
    Kilo aldığım zaman direk bacak ve kalçalara vuruyor buda hoşlanmadığım bir şey.
    Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    2 sene öncesinden bir de fotoğraf yolluyorum vücut tipim hakkında pek bir şey bilemiyorum ektomorf vs ona göre yorum yapanlar olucaktır.

Son bir şey daha. Benim için yağ yakmak yeterli. P90X başla diyenleriniz olacaktır ama kas yapmak istemiyorum pek.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Son yazdigin cümleyle olaya son noktayi koymussun.bu düsünceyle tekrar 70 e düser birdahaki yil 90kg oldum yardim dersin,kusura bakma ama gercek bu.

SoldiersOfGod ve doxux bunu beğendi.
  3. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    P90X konusunu kastediyorsunuz sanırım. Önce yağ yakımını halledeyim sonra vg. Ben kendimi zorlamaktan kaçtığım için demedim onu.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hayir bunu kastediyorum
    Son bir şey daha. Benim için yağ yakmak yeterli. P90X başla diyenleriniz olacaktır ama kas yapmak istemiyorum pek.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  5. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bende ona cevap verdim zaten. Ağırlık çalışıp kas kütlesi kazanmak değil yağ yakımı ile zayıflamak istiyorum. Anlaşılmayacak bir şey yok.

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Peki,kolay gelsin basarilar diliyorum.

7. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler öneriniz varsa belirtirseniz memnun kalırım

8. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    güncel, cevap bekliyorum

9. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    2 gün insanity fit test yaptıktan sonra ertesi günlerde pek ağrı hissetmediğimden bugün sabah cardio x akşam programdaki antremanı yapayım dedim. cardio x ten yeni çıktım yaklaşık 1.5 - 2 litre terlemişimdir. yaklaşık 3-4 litre su tüketiyorum günde. sabah aç karnına programa 40 dk kala l-carnitine, 15 dk kala kahve içtim ve cardio x yaptım. kalbimde falan en ufak bir zorlanma hissi vs yok. önceden futbol antremanlarında ara sıra olurdu. 3 günlük süre içinde vücudumun biraz toparlandığını hissedebiliyorum. ayrıca 7 kg dumbell ile akşamları vg hocamın öğrettiği hareketleri yapıyorum ve antremandan sonra evdeki kondisyon bisikletinde 5-6 km yapıyorum. ayrıca yaklaşık 2 haftadır çayı, kahveyi şekersiz içiyorum ve bilimum kola vs gibi gazlı içecekleri kestim. gazlı olarak arada karın şişkinliği için meyveli soda içiyorum. sizce besin tüketimlerimde ne gibi bir yol izlemeliyim. sadece salatalık yesem yağ yakar mıyım ve kilo verir miyim istediğim gibi? önerileriniz neler kalorisi ve yağ oranı az besin olarak.

10. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Az önce plyometric cardio circuiti bitirdim. Yemeği yavaş yavaş kesiyorum bugün sadece 1 nektarin yedim akşama kadar. 3 yeşil çay içtim. Akşama doğru bir kase musli ve akşam 1 adet içinde nugget, beyaz peynir ve tane mısır bulunan sandviç yedim. Hareketlerin çoğunu ordakilerin yaptığının 4/3u kadar yapıyorum. Şınavlarda nerdeyse 2-3 tane yapabiliyorum. Oda çok kilolu olduğum ve akşamları dumbell ile çalıştığım için sanırım. Modlardan ricam konu yağ yakım günlüklerine taşınabilir mi

11. bsbilen

bsbilen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    100 kilodan 70 kiloya düştüğüm programı anlatayım, her şeyi yedim fakat günlük 1400 kaloriyi geçmeden, kola, hazır meyve suyu gibi içecekleri içmedim, haftada 3 gün düzenli olarak mekik ve koşu yaptım, başlarda 25 mekik bile zor yapıyordum, 4 ay oldu şuan hiç zorlanmadan 5 çeşit mekik hareketinden günlük toplam 700 yapıyorum, hiç bir ilaç ve ya yağ yakıcı kullanmadım, Sabah kahvaltısında bir tanesi sarısı ile birlikte diğerlerinin sadece beyazı olarak 4 yumurta mutlaka yedim, kardeşim ben 40 yaşında bunu becerdiysem sen daha kolay yaparsın

Son düzenleme: 18 Ağustos 2014
    judascortez bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden kas yapmak istemiyorsun?

Bekci bunu beğendi.
  13. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    ben bunu yapacağıma inanıyorum. yavaş yavaş yediklerimi kesmeye başladım içecekleride kesiyorum. bugün çok feci ağrıyor her tarafım ama insanity 3. günü yapacağım akşam olsun. sağolun önerileriniz için. mekik çekiyorum her gün. umarım etkisi olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2014 ---
    ben fazla kaslı olmak istemiyorum. yani kolum falan belli bir ölçüde ama yağsız olsun yeter. bb yaparım belki ilerde ama estetik.

14. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bekçi abinin kast etmek istediği kas inşa etmezsen yağ yakımın çok zorlaşır + yemeye başladığın anda misliyle kilo alırsın, o yüzden kas yapmadan kilo vermeye çalışmak kendine işkence olur.

Zaten çok kaslanmak acayip bir disiplin ve teknik gerekiyor, yani p90x le varacağın nokta en fazla plaj vücududur. O yüzden kaslanırım diye korkma :D

Bekci bunu beğendi.
  15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yaparsan fazla kaslı olacağını düşünüyorsun?

Bekci bunu beğendi.
  16. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar neden bu kadar üzerine gidiyorsunuz anlayamıyorum. yağsız olsam yeter diyorum ve vücudumu sıkılaştırarak zayıflayacağımı biliyorum. dediğim gibi eski halime geri dönmek istiyorum fazla kası olmayan ve yağsız halime. verebileceğiniz öneri varsa lütfen söyleyin ama daha fazla bu konunun üzerine gitmesek.

17. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Tavsiye hocam, üzerine gitmek değil, yaş aldıkça testesteron azalıyor, dolayısıyla her geçen sene şişmanlama potansiyelin artıyor, eski hale dönmek giderek zorlaşıyor, vs vs.. buna karşılık olarak metobolizmayı hızlandırmak lazım, onun için kas inşa etmen lazım. Olay bu...

Öte yandan body forumunda kas yapmayacağım dersen, bu cevaplar normal, bisiklet forumuna girip, "bisiklet falan boş işler, koşayım mı ben en iyisi" demiş gibi oluyorsun. :D

Bekci ve requ. bunu beğendi.
  18. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    anlıyorum haklısınız. şöyle izah edeyim o halde. ben kas yapmak istemiyorum değil. şuan için yapmak istemiyorum. ilerde olabilir ama şuan için yağ yakmak istiyorum sadece. he antremanlarda kas oluşumu illaki olması lazım tabiki onu istemiyorum değil. ama ana amacım yağ yakımı hocam.

19. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Kalori alımınızı azaltın, glisemik indeksi düşük kaliteli karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenin, tüm bunları 6 öğüne bölün yani sık yiyin, gün içerisinde hareketli olun, yani gün boyu yatıp 30-40 dakika kendinizi bayıltacak kadar kardiyo yapmayın, p90x bu anlamda yanlış bir seçim olabilir, p90la başlayın. Şekersiz yeşilçay ya da nescafeyi de günde 3-4 defa ara öğün ile ana öğün arası tüketin.

Ne yaparsanız yapın sisteminizi yavaşlatacak kadar az kalori almayın ya da aç gezmeyin. Bu kadar. Zaten yeme düzeni oturan insan bile kilo veriyor, siz bir de egzersiz ile desteklerseniz ve vazgeçmezseniz haydi haydi verirseniz.

Egzersiz de aşama aşama yapın, unutmayın, bir ay çok şiddetli antremanın sonucu sakatlık ya da bıkkınlık olur. Siz yavaş yavaş devrinizi arttırın, kondisyonunuz arttıkça egzersizin şiddetini ya da süresini arttırırsınız.

Merdiveni çıkamayan ben, sadece bir adetle başlayıp , hergün bir arttırarak 8 ayda 250 bodyweight squata çıkmıştım, oradan ağırlıkla squata geçtim, şimdi hedefim kendi ağırlığımı geçmek. Yani sözün özü yavaş yavaş yaparak ve alışkanlık edinerek yapın
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2014 ---
    Bir ek daha yapayım, normalde egzersiz yapmayan bir insansanız, spora ilk başladığınızda vücudunuz adapte olmak için özellikle bacaklarda kas inşa etmeye başlar, bu ani inşa sonrası kilonuz diyet ve egzersize başladığnız kilonuzdan yukarı çıkabilir. Bu sizi üzmesin ya da korkutmasın maksimum 2-3 ay sürer, sonra düşüşü görmeye başlarsınız.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2014
    judascortez bunu beğendi.
  20. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    hocam çok motive edici ve bilgi verici bir yazı olmuş. program olarak p90x değilde insanitye başladım. dediğiniz gibi vücudum 3 günde şekil almasına rağmen kilo kaybı olmadı kas almış olabilirim. yavaş yavaş her bölgem ağrıyor omuzdan bacağa tutun. hamlığı attıktan sonra umarım daha motive bir şekilde yapacağım. yavaş yavaş kaloriyi azaltmaya çalışıyorum. misal bugün sabah yarım nektarin, öğlen biraz fazla kaçırdım nugget ve sucuk yedim. akşamda yağsız sütle müsli yedim. umarım sonuç getirecek. bu arada şeyi soracağım. bir insanın normalde bir günde yaktığı kalori ne kadardır? ona göre kalori hesabı yapacağım ama pek bir bilgim yok.

Sayfayı Paylaş