Eryetiş Kurtaral beraat etti!

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve Despo tarafından 13 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığının ihbarıyla, hakkında ''Görevi kötüye kullanmaktan'' dava açılan, Vücut Geliştirme Federasyonu Eski Başkanı Eryetiş Kurtaral, bu suçlamadan beraat etti..

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ''Görevi kötüye kullanma'' davasında 2 yıl süren yargılama sonunda karar verildi.

Kararda, Kurtaral'ın üzerine atılı suçun sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verildiği belirtildi.

-KURTARAL'IN AÇIKLAMASI-
    Eryetiş Kurtaral, 8 yıl sürdürdüğü federasyon başkanlığı görevi boyunca birçok başarıya imza attığını belirterek, şunları söyledi:
    ''Yıllarca Türkiye'de vücut geliştirme sporunun yaygınlaşması için uğraş verdim. Çalıştım. Ülkeme birçok madalya kazandırdım. Uluslararası alanda ülkemi başarıyla temsil ettim. 2000 yılında vücut geliştirme alanında, ''Dünyada 180 ülke arasında yılın en iyi spor yöneticisi'' ödülüne layık görüldüm. Tüm bunlar olurken böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmak ve bürokratlarımızın, bakanımızın bana sahip çıkmaması beni gerçekten üzdü. Vücut Geliştirme Federasyonu başkanlığı görevini de bu nedenle bırakmıştım. Adalet yerini buldu.''

Yeniden federasyon başkanlığına aday olmayı düşünmediğini ifade eden Kurtaral, ''Koltuk meraklısı da değilim ama yaptığım bunca hizmetin ardından itibarımın iade edilmesini istemek en doğal hakkım'' şeklinde konuştu.

-DAVANIN GEÇMİŞİ-
    Kurtaral aleyhine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nun yaptığı incelemenin ardından, VIP-OR isimli firmaya, 2003 yılında İzmir'de düzenlenen Avrupa Büyük Bayanlar Vücut Geliştirme Şampiyonasının sponsorluğu vaadiyle ''masa ve duvar takvimi yaptırdığı, evrak bastırdığı, sponsorluk ihalesi ile ilgili ilan bedeli yatırttığı, şampiyonada kullanacağını iddia ederek bin 200 YTL havale ettirdiği'' öne sürülerek dava açılmıştı.

2. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    millet neler götürüyo devletten bu adam 1200 ytl ve masa takvimi yüzündenmi yargılanmış yazıklar olsun ...

H4k4nn bunu beğendi.
  3. zülküf turan

zülküf turan Özel Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücut geliştirme kitap yazarı.
    Yer:
    mersin
    sevgili hocam bu camiyaya çok şeyler kazandırdın her zaman ve her yerde gururla anılıyorsun ve anılaçaksın sizinle çalıştığım için ve sizi tanıdığım için kendimi şanslı sayıyorum.

zülküf turan

4. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    degerli hocamiza gecmis olsun der saygilarimi iletirim..
    sahmat

5. ahlaklısporcu

ahlaklısporcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar işin astarını bilmeden atıp tutmak kolay. Keşke Ulu Atamızın dediği gibi sporcunun ahlaklı olanını sevebilsek. yalancı şahitlerle bu memlekette adamı ipe gönderiyolar.dava masa takvimi değil bi firmayı nasıl su istimal edebilirim davası ve tamamen adı geçildiği gibi açılan bir dava değil.sağolsun öyle insanlar varki kendilerini adam sanan yalandan da şahitlik edebiliyorlar.sonuçta gerçekler bir bir ortaya çıkacaktır.keşke ahlaklı sporcularımız şampiyonlarımız olsa Atamızın dediği gibi.. ama malesef olamıyor. işin iç yüzünü bilenler bilmeyenlere anlatır siz merak etmeyin.Umarım gerçekler ortaya çıktığındada bu kadar samimi olabilirsiniz.Amacım burada yermek kötülemek değil ama malesef gerçeklerinde bilinmesinin ve bazı durumlarda hukuksal yönden olmaması gereken kararların çıkabildiğine işaret etmek.İnsan oğlu her zaman yanlış yapabilir. Önemli olan yaptığı yanlıştan ders alıp hareketlerinde ve duruşunda ona göre davranabiliyomu. yani adam gibi adam olabiliyormu. kısacası evet yaptım diyebilmeli insan. onu diyemiyosa yazık.

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Eryetiş KURTARAL'ın ne kadar başarılı(!) bi yönetici olduğunu hepimiz biliyoruz nasıl olsa. Hocamız VG sporunun türkiyedeki en üst adamı. Federasyondan zaten tüm sporcular olarak çok memnunuz. Memnun olmayan parmak kaldırsın :) Sadece V.G. sporcularından aldığı hayır duaları yeter Eryetiş KURTARAL'a. İtibarını kaybetmesi gibi bişey söz konusu asla olamaz.

Sayfayı Paylaş