ERTAN Yağ yakım günlüğüm (78 kg)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Ertan05 tarafından 4 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kilo:78
    Boy:1.75

Bursa Acıbadem hastanesinden daha yeni geldim. Check uptan geçecektım. Sonucum ise yağ oranım %21 çıktı.

Bundan 7 ay önce body için salona yazılmıştım. Ne cahilmişim bilip bilmeden birşey yapmışız. 1 hafta önce diyet&fitness dönemine girmiş bulunmaktayım. Doğru yada yalnışlarımı söylerseniz mutlu olurum hocalarım :)

İlk 5 gün idman yapıyorum. İlk 2 gün cardio 3 gün ise ağırlık. Kas yıkımı olmasın diye yeni programımda 3 güne çıkarttım.

Ek olarak ventolin + Hardline Carnifit alıyorum. 50 dk cardio + ağırlık yapıyorum.
    Yulaf ezmesi bu taraflarda bulamadım. Merkez gidince hemen alacagım

PROGRAMIM

Sabah : 7.40

5 yumurta beyazı , domates , salata ,yeşil çay

Öğle : 12:30

Okulda oldugum ıcın etrafta cok fast foodcu var. Bu yüzden ya form ya ayran içiyorum.

Akşam : 8:00

Lor karışımı salata : marul , lor , limon suyu , domates , bir halka soğan karışımı.

8 den sonra elimi buzdolabına bile sürmüyorum. Sadece 3 l soğuk su içiyorum. (tok tutsun diye)

http://imageshack.us/photo/my-images/441/sam0601f.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/3/sam0602e.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/213/sam0603v.jpg/

Motivasyon bakımından iyi durumdayım. Yeter artık 2 yıldır bu salak yağ şeylerını taşıyorum yeter ! Acı yoksa gelişmede yok. Tam gaz devam. Hedefim bu yağlardan şubata kadar kurtulmak.

Allah yardımcımız olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ekim 2011
  2. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gögüslerinden jinekomasti ameliyatı olman gerekli.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:19 ----------

5 yumurta beyazı fazla, proteindede kalori var.
    hergün aynı şeyleri yeme robot değilsin.
    ayranıda 2-3 günde 1 iç.
    soguk su değil, ılık(sıcak su) su iç.
    loru tüketmemeye calış.
    akşam 8'de yersen 1 ay sonra 120 kilo olursun. 6dan sonra 1 adet meyveden başka birşey yeme.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:24 ----------

bu programı uygula..

Sabah 10-15dk erken kalk. Sıcak(Aşırı değil, Ilık seviyede) 1 bardak suya 5-6 damla limon sıkarak iç.

kahvaltıyı
    1 dilim(ince)(normal ekmekte olur) ekmek.
    1 adet domates
    1 adet hıyar
    yeşil cay iç okuluna git.

okuldan geldikten sonra öglen.
    2-3 adet tavuk gögsü haşla- yada tavada pişir ye ( yagsız )
    yeşil cay iç.

akşam. hafif ye( hafif yiyecegim diyede hiç birşey yememezlik yapma )
    salata ye ( domates- hıyar - sogan - maydanoz) karışımı yap ye. ara sıra lorda koy (loru seviyorsun herhalde)
    yada tavuk gögsüde yiyebilirsin, yagsız fırında yapılmış balıkta yiyebilirsin.

yanlız hergün aynı seyleri yeme.
    tuzu kes
    şekeri kes
    ekmegi 2 dilimden fazla yeme.
    ılık su iç.
    sabahları mutlaka limonlu su iç.
    yeşilcay iç
    spora başlamadan önce elinde 1 litre su olsun spor yaparken ara sıra iç
    hergün tartılma.(10 güne 1 tartıl)
    mutlaka 5 ögün ye ( 3 ana- 2 ara )
    asla 2-3-4 saat aç kalma.
    ara ögünlerde 1 adet meyve, veya çok az birşey leblebi(sarı), veya süzme(yagsız yogut). ye.
    vücüt ölcülerini al. 1 ayda bir durumu değerlendir.
    tavuk derisini yeme.
    genelde beyaz et ye. tavuk gögsü ideal 0 yag. ( Haşla, tavada pişir, tost makinesinde yap farketmez)

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ali123, 16 yaşında daha ergenlikten çıkmamış bir çocuğa git ameliyat ol demek hangi akla hizmet? Ertan'a önerdiğin diyet listesinin VG ile hiçbir alakası yok.

Sabah kahvaltısı proteinsiz olmaz. Bütün öğünlerde protein alacak. Loru neden tüketmiyormuş? Neye dayanarak uyduruyorsun bunları?

Forumda beslenme ile ilgili yazılan yazıları okuyun.

Tank Jr., pastnova ve adamkral bunu beğendi.
  4. ali123

ali123 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Cocuk göbegindeki yagı eritmek istiyor. VG ile alakası yok cocugun. ben ne dogru ise onu söyledim. şimdi 16 yaşındaki bir kişiye doğrular söylenmezmi ?
    ya ilerde dahada büyürse ? erken ögrensinki gitsin ameliyat olsun. Arkadaşlarından duysa' deselerki senin kadın gibi gögüslerin var nebiçim erkeksin deseler ne cevap verecek. ' bu sefer kimseye birşey söyleyemez duruma gelecek. ? Çocuk Zayıflamak istiyor. Vucüt Çalışmak istemiyor.
    Lor içerisindeki protein miktarının yüksek olması sebebi ile(proteindede kalori var/yag var) fazla tüketmesin dedim.
    Ertan ye paşam günde 1 kilo lor, Peynir herşey ye. 2 ay sonra göbek dahada sarksın. gömlek üstüne olmasın. kot pantolon sıksın görürüm ben seni.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ergenlik bitmeden cerrahlar jinekomasti ameliyatı yapmaz.

VG ile alakası var ki, salona yazılmış. Yağ yakmanın en efektif yollarından biri de ağırlık çalışması ve kas kütlesini arttırmaktır. Diyette kas kütlesini korumak, verilen kilonun kalıcılığı için çok önemlidir.

Forumda beslenme ile ilgili yazdığım konuları okur ve yağ yakımı ile ilgili de arama yaparsan, sen de bilgi sahibi olursun bu konularda.

Tank Jr. bunu beğendi.
  6. goliaht

goliaht Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Alinin dediklerini kafa takma ilgisiz ilgisiz konuşmuş yaptığı yorumlardan ne kadar cahil olduğu belli. Beslenmene gelirsek sabaha yulaf ezmesi eklemeni öneririm, öğlen ise ton balığı vb. tüketmelisin ara öğünlerde abartmamak şartı ile badem ceviz vb yemelisin. Daha gelişim çağındasın yağı kesmek iyi olmaz. Protein alımını biraz arttırmaı tavsiye ederim. Antrenmanlardan sonra mutlaka protein ağırlıklı bir öğün yemelisin.

7. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Evet diyetim devam ediyor. Hiç yılmadan , önümde fast food yeseler bile özencik yapanlara inat devam ! Gelişmeler oldu açıklayayım :

- Musletech Hydro x l carnitine alacagım. (siparis verdim)

- Eti lifalif'i yaklasık 30 a yakın alısveris merkezlerine baktım fakat bulamadım kafa_kafa_

- Jinekomasti demiş yukardaki arkadaş. Dikkate alıp doktora gittim. "Zayıflamayı kafana takmışsın sen erir bu kafana takma" dedi.

- Yüzümde ve vücudumde benekler çıktı. Doktor yeterli vitamin almamazlıktan oluyor bunlar dedi. Bu yüzden sizden multivitamin ilac tavsiye istiyorum.

- Aralıktan sonra DSİ yüzme kursuna yazıldım. Yani ön kayıt yaptırdım. Önceki grupta yer olmadıgı ıcın aralığa attılar.

- Model olacagım hedefim bu. İstedigim vücut ise http://imageshack.us/photo/my-images/20/kuzeyguneycarsambaekran.jpg/ Her gün bakarak motivasyonumu sağlıyorum.

- Ali hocam lor tüketme diyor. Yaklasık yabancı yada yerli forumlar olsun her yeri gezdim. Lorsuz olmayan diyet yok ! İlk defa böyle birşey duydum şaşırdım. :shock:

Bb yada vg yapmak istemiyorum. Sadece istedigim şu lanet göbekten kurtulup fit vücut saglamak. 103 göğüs-55 basen-6 pack olsa yeter.
    Tabii ki de fazla kardio yapınca kas yıkımı olacak bu yüzden hafif ağırlıklı cok tekrar sistemine girdim.

Bazı sorularım var hocalarım , 40 kardio sonucunda 650-700 cal yakıyorum. Sizce normal mi yoksa tempoyu yukseltmeli miyim ?
    Antremandan önce nescafe iciyorum zayıflamam icin bi sorun olur mu ?
    Musletech hydro x nasıl kullanmalıyım ? Bütün herkes anttan 45 dk önce al bazıları 1 saat önce falan al diyor. "En iyi verim" almak istiyorum onun icin soruyorum.

İyi akşamlar hocalarım görüşmek dileğiyle. :)

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    ertan ventolin kullanmana hiç gerek yok.16 yaşındasın kilon çok fazla değil.Getirisi götürüsünden fazla olur senin için ;)

ventolin Hardline Carnifit ten sonra Musletech Hydroxycut l carnitine yazmışsın.Bu 4ü nü beraber mi kullanmayı düşünüyorsun?Yoksa ventolinle hardline carnifiti bıraktınmı zaten?

Son düzenleme: 13 Ekim 2011
  9. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Hocam aralığa kadar göbegi eritmek istiyorum. Hırslıyım. Carnifit bana açıkcası yararı olmadı. Verilen yorumlara göre içinde yanma ve daha fazla kardio yapma istegi gelıyormuş. Bana sadece powerate içecek gibi geldi :) Ventolin 2 mg icin anttan önce 2 tane atıyorum.

Birlikte kullanmayı düşünmüyorum. 9 şişe carnifit kaldı ama yararı yok bana. Haftaya musletech'e başlayacagım. Ventolin + musletech olacak yani.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:22 ----------

Basket Antremanı yaparken sağ bilegim burkuldu. Kardio bile yapamıyorum. İnanılmaz derecede acı hissediyorum . Onun için Perşembe , cuma off geçti. Yarın spora devam !

10. Ertan05

Ertan05 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Evet hocalarım , ttnet sayesinde 1 hafta internetsizdim tekrar aranızdayım.
    Sabah tartıldıgımda kilom 70 di. (sadece boxer ile) Acayip mutlu oldum. Fotograftaki gibi sarkıklık yok artık. Yakında yağ oranımı tekrar ölçtürecegim.
    Bu arada 2 gün önce ketojenik diyete başlamak icin ilk adımlarımı attım. Ketoya döndüm artık. Baya kilo verenler var.

- İlk 2 gün baş dönmesi gibi olaylar oldu ama yararlarıda cok var. Sabah okula kalkarken uyuma gibi birşeyim olmuyor dinç uyanıyorum vs vs.

- Aktif diyet programım : Sabah
    2 tam yumurta
    Salata
    Yeşil çay
    100 gr kaşar

Öğle

Okulda genellıkle birşey yemem ama fıstık düşünüyorum. Karb :6 gr

Akşam

100 gr tereyağlı tavuk yada et.
    Ton balıgı.
    1 yumurta
    50 gr kaşar.

Kendimce ve diyetim gereği mevyeler ve süt ürünlerinden uzaklaştım.
    Vitamin bakımında multivitamin takviyesi yapıyorum , ek olarak maricap 500 mg balık yagı alıyorum.

Fitnes programım ise şöyle ;
    Haftada 5 gün olmak üzere 2 günü kardio 3 günü ağırlık.

1. gün Kardio : Yavaş tempo 40 dk + twist + 50 mekik + karın hareketleri sonda da barfiks.

2.gün ağırlık : Göğüs - triceps

3.gün kardio : Yavaş tempo 40 dk + twist + 50 mekik + karın hareketleri sonda da barfiks.

4. gün ağırlık : chin up, Cable Close Grip Pulldown,Lever Close Grip Pulldown, Lever Seated Row,
    biceps.

5. gün ağırlık : 2 saat tam anlamıyla karın çalışacagım.

Çarşamba ve pazar günleri p90x ap ripper yapıyorum. 11 dk lık ama ben bunu 30 dk ya çıkartıcam.

Squat ve bacak hareketleri neden yok derseniz , yaşım daha 16 boy atma ihtimalim var. Boyu keser diye düşünüyorum. Bi makale okumuştum. 23 yaşında kemik gelişimi biter , squat yapanların 19 da biter diye yazıyorlardı.

Bazı sorularım olacak :
    1) ketojenik diyette ventolin tarzı şeyler almak yasak mı ? malum kafein var ?
    2) carnifit 6 şişe kaldı ketojenik diyette devam etmeli miyim ?
    3) Amcamın kalan hardcore x ler bitti tekrar alacagım. Her yerde stokta yok diye geçiyor. Türkiyeye bu ürün ne zaman gelıcek ?

Sayfayı Paylaş