Erken yaşta vücut geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bedo9891 tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bedo9891

bedo9891 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler abilerim ben vücut geliştirmeye 1 sene önce başladım fakat okul sınavlar derken bıraktım yani 2ay gittim 3 ay bıraktım ama son 4 aydır düzenli yapıyorum yani doğru düzgün 4 aylık spor kariyerim var bu arada 16 yaşındayım lise3 geçtim 17 basıcam 2015de benim sorum kafama takılan bir soru ben bu sporda yarışmalık bir vücut düşünüyorum yani kariyerimi bunun üstüne geliştireceğim üniversitede besyo falan gideceğim yani geçimimi bu spordan sağlıyacağım çünkü bu spor beni yansıtan birşey hayat yaşamı haline geldi şimdilik saçma sapan diyetler yapmıyorum dukanmış falanmış iyi beslenmeye çalışıyorum karın kası plaj vücutluk çalışmıyorum şuanlık daha çok büyüme hacimleşme üzerine çalışıyorum karbonhidrat arttırıyorum ölçülerim olarak kolum 42 cm arkakolum hayvani at nalı görüntüsü var 1 aydır bicepse ağırlık verdim iyi olmaya başladı belim 90 cm civarı göğüs sırt ölçülerimi bilmiyorum fakat sırtım gerçekten geniş salonda 70 kilogram bench press 120-130 kilogram kadar leg press 80 kiloya kadar butterfly 50 kilo falanda dumbella pressler shoulder incline falan basıyorum sporda uzun düşünüyorum benim sorum boyumda kısalma yapar mı bu spor sadece bilgisi olanlar cevaplarsa teşekkür ederim vgye 2 gün önce başlamışlar yorum yapmazsa sevinirim fotoğraf yükleyemedim

2. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Kısaltma yada uzamada yavaşlatma yapmaz. Testosterone artışı kemik uzamasına olumlu etki ettiği kanıtlandı. Biraz araştırma yap oku kafan rahat olur hem. Kısa boy sporda avantajdır hem. Natural düşünmüyorsan sana dikkatli olmanı öneririm. Ayrıca işe falan gir yazları para biriktir bu spor para sporu arkadaş kimsede yalanyalamaz bunu :D Paran azsa biryere kadar sonra...yooohhhh.

3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    16 yaşındayım bende 6 aylık sporcuyum başladığımda boy 1.70 ti şuan 1.77 7 cm arttım gelişme çağında olduğumuz için ve vücutumdada baya değişikler oldu ama boy üzerinden aşırı oldu bir anda arttım

Sayfayı Paylaş