Erken Yaşlanmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darius98 tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar, çok yemek yiyip, yediklerimizi yakmak için çok spor yapmak vücudu gereksiz yere yorup erken yaşlanmaya sebep olur mu?

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Vücudu araba düşün. Verdiğin yakıt ne kadar kaliteliyse o kadar temiz yol alırsın.
    Kalitesiz yakıt verip üzerine yol katetmeye çalışmak, sadece arabayı yorar.

3. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Peki direk soruma cevap alsam. Tamam biz vücudumuzu sağlıklı yiyeceklerle doldurduk ama fazla doldurduk. Sonrada yakmak için fazla spor yaptık bu bizi erken yaşlandırır mı?

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yediğin fazlalığı sporla yakıyorsun. Ki amacın kas geliştirmekse zaten normal bir insandan fazla yemek zorundasın. Ayrıca spor birtakım hormonların düzenli işleyişine katkıda bulunur. Öncelikle testosteron yaşlılığın etkilerini azaltır. Spor yapan bir insan ilerki yaşlarda da yaptığı sporun faydasını görür. Kısacası işleyen demir paslanmaz.

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kas kütlesi arttıkça organlar daha fazla çalışmak zorunda kalıyor bu da uzun vadede 4-5 yıl erken yaşlanmak demek oluyor ama özellikle kardiyovasküler olmak üzere çoğu spor dalı cilt güzelliğini arttıyor bu yüzden yaş olayını nötrler gibi bir şey. pek fazla takılmamak lazım.

6. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Cok yersen evet ama cok yeme. Bak ne diycem. Bodyi 3 ay once biraktim 4000 kalori bulktaydim. 87 kiloydum. Ondn sonra istahim kesildi gunluk 1000 kalori alir oldum. Evet 1000 kalori. Hadi 1300 de. Suan kilom 80 81. Tabi sondum biraz ama vucut bu kaloride bile kaslari tutuyo. Neden tutuyo anlamiyorum. Organlarina yazik etme fazla yeme. Ben bundan sonra 4000 kalori falan almam bi daha baslarsam

Sayfayı Paylaş