Erkeklerin Sperm Sayısı Azalıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve saydam tarafından 3 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Brüksel (AA)- Çevre örgütü ''Greenpeace'' tarafından yayımlanan bir raporda, son yıllarda erkeklerin sperm sayısının sürekli azaldığı bildirildi. Greenpeace Belçika Temsilcisi Dr. Fawaz El Bitar tarafından basına dağıtılan raporda, 1960 yılından bu yana erkeklerde ''aktif sperm'' sayısının yüzde 50 azaldığı, doğurganlık yeteneği olmayan çiftlerin ve yumurtalık kanseri vakalarının iki mislinden fazla arttığı belirtildi.

Bu gelişmenin, ''tüketim ürünlerindeki kimyevi madde katkılarına'' bağlı olduğu kaydedilen raporda, bazı bölgelerdeki doğumlarda kız-erkek bebek dengesinin bozulduğu, erkek çocuk doğumunun azaldığı ifade edildi.

Raporda, ''başka seçenekler olduğu takdirde'' tüketim ürünlerinde kimyasal katkılardan vazgeçilmesi çağrısında bulunuldu. Dr. Bitar da konuya ilişkin açıklamasında, insanların üreme sistemi ile kimyasal maddeler arasındaki olumsuz bağlantının bilimsel kanıtlarının endişe verici olduğunu söyledi.

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    evet cinsel yönden en başarılı millet türkler olarak gösterilir ve biz bunla övünürüz. Ama son günlerde sabah gazetesinde bi haberde okudum moldovyalı bi hayat kadınına gazeteciler soruyo; neden türkiye neden başka yere gitmiyosunuzda burda çalısıyosunuz.. kadının cevabı--> türkler en fazla 3 dakikamızı alıyo. 3 dakkada boşalıp yıkılıp kalıyolar :D sora bide erkekmiş gibi kasıla kasıla elimize 100 doları sıkıstırıyolar biz böle memleket varken başka yere gidermiyiz.. :D

Sayfayı Paylaş