erkeklerin kızlar karşısındaki tavrı ve felsefesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve efekan tarafından 31 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    Sevgili BFTR sakinleri bu aralar forumda kız arkadaş arayandan,kız arkadaşından ayrılıp efkarlarda olanlardan ve şu kızı nasıl tavlarımcılardan geçilmiyor bu bi nebzede olsun normal birşey ergenlik döneminde olağan şeyler

bu arkadaşlarımız tavsiyeler istiyor ama öncelikle işin felsefesini öğrenmeleri gerekli diye düşünüyorum.

hepiniz rastlamışsınızdır bir otobüs durağında yandaki güzel bayanı kesen abazaya veya gözleriyle kadın istiyorum ağır vakayım diyen insanlara , bu tip insanlar(erkekler) var malesef ve soyumuz bu arkadaşlar nedeniyle tehlikede itibarımız sarsılıyor. :D

bu aslında psikolojik bir savaş gelişim çağındaki erkekler için abartmıyorum bu böyle.

siz kıza bakarsınız ve temiz,kirli hayaller kurarsınız ama bilmeliyizki bu yapacağınız en son şey olmalı ha illada ben bakarım güzele bakmak sevap bide sağlaması babında ağzımın suyunuda akıtırım diyorsanız sap gelir sap gidersiniz

fazla kafanıza takmayın öncelikle olacağı varsa olur olmazsada olmayıverir yani ölüm yok ya sonunda bunu kafanızın kenarına yazın olmazsa olmazınız sadece kendinizdir.

ilk başta kendiniz olun ayşe rock dinliyormuş diye rock müziğe başlamayın özünüz ankara oyun havalarıysa onu yaşayın siz çünkü busunuz hayatınızı başkalarının düşüncelerine göre şekillendirmeyin feyz alın ama tam bir yenilik yaptırtmayın hayatınıza sizi seven siz olduğunuz için elbet birgün sevecek.

ayrılmışsınız kız arkadaşınız bi havalarda ve sizi unutmak için yeni limanlara yelken açıyor işte bu anda liman barda vodka içen ayyaş kaptan olmayın gemimi yok size kos koca okyanusta kendinizi bi kız için yormayın sıkmayın , sözlerim yanlış anlaşılmasın illaki düşüneceksiniz ama bazı arkadaşlar psikopatlaşıyor ve bu olayların içinden çıkamıyor sonra iki tarafda zararla kalkıyor masadan.

kendinize nasıl saygınız varsa kız arkadaşlarınıza ve sevgilinizede olsun yarın ayrılınca asarım keserimlere başlamayın çünkü hiçbir yere varamazsınız.

sulamadığınız bir çiçekten açmasını ve kokmasını beklemeyin sevgilinize özen gösterin onu sevin.

bi karambole düşmüşsünüz ve sevgilinizle sorunlarınız var bunun için çevrenizdekilerden fikir almayın görüşlerini alın ama uygulamayın bırakın son kararı kalbiniz versin.

kaçan kovalanıyor dedi eski kız arkadaşım bu söz aslında herşeyi açıklar ergenlikte ;)

bırakın gitsin kovalamayın abi yol verin gitsin peşinden gitmeyin -ammaannn aşkım gitmeee lere girmeyin.

son olarak sizi siz olduğunuz için sevenlerle takılın yaşayın çünkü siz sizseniz asla değişmeyeceksiniz ama kıyafetleriniz değişebilir.

azda olsa hatalıda olsa aşağı yukarı ergenlik dönemi uygulanması gerken erkek felsefesinden bahsettim. yanlışım illaki vardır şimdi size blogda rastladğımız bir yazıyı aktaracağım ve aklınızda bu konu birazdaha şekillenecek :)

Bu SİZİN savaşınız !

Erkekler , ilgi isteyen cilve isteyen yaratıklardır, doğaları gereği karşı cinsten ilgi isterler. Tabii bunun dışında istisnalarda vardır.

İstisnaları tenzih ederek bir yazı yazmak istiyorum bugün...

Kızlar size ilgi göstermez , yada göstermemeye çalışır çünkü duygu kontrol sistemleri kızların doğaları gereği dahada gelişmiştir ki bunun erkeklerde gelişmesi demek , bütün savaşın erkeklerin lehine çevrilmesi demektir. Nasıl ki duygularını kontrol edemeyen bir kızın talibi çok oluyorsa , duygularını kontrol eden bir erkeğinde talipleri çok olur. Diyeceğim o dur ki , hatları karıştırmadan , duygularınızı kontrol edin ufak bir diyagram yaparsak.

Duygularını kontrol edebiliyorsan > bekle
    Duygularını kontrol edemiyorsan > kovala

Çünkü kaçan kovalanır , bütün savaş stratejilerinin ele aldığı bu durum insanların , karşılıklı ruh oyunlarında da yer alır.

Kuul ( cool ) takılmak nasıl bu devirde para ediyorsa , sizde bu devire ayak uydurun ki geri kafalılık yapmamış olun.

" Bu durum bütün herkes için geçerlidir ! "

Karşı cinsinizin arasına , duygularını kontrol edemeyen bir insanla girmeyin. Peki bunu nasıl anlarsınız ?

Ufak akıl oyunları , bir yerde otururken , Şu çok tatlı / yakışıklı diye ortaya bir laf atın , eğer karşınızdaki kişi duygularını kontrol edebiliyorsa , hiç oralı olmayacak , ve sadece izlemekle kalacaktır. Eğer karşınızdaki kişi duygularını kontrol edemiyorsa , " aynen kardeşim çok tatlıymış vuuv , huuuv şudur budur " gibi tepkiler verebilir. Çünkü insanlar arkadaşlarına güvenir. Bu değişmez bir kuraldır. Eğer bir savaştaysanız asla yanınızdakilere güvenmeyin çünkü bu sizin savaşınız. Bu yazıyı yazarak okuyuculara , ufak bir kişisel gelişim notu da vermiş olduk :) Artık düşüncelerinizi biçimlendirmek sizin elinizde çünkü insan kaderini kendisi belirler. Herşeyin en mantıklısını düşünerek yola çıkın çünkü , dünyada ki ekosistemde bile bir mantık vardır. Bu kadar devasa bir yaşam küresinde mantıksızlığın para etmeyeceğini , etrafınıza bakarak anlayabilirsiniz :) İyi günler dilerim , hayatınız varsayımlarınızla geçsin :)

*** umarım bazı şeyleri anlamışsınızdır ve artık problemlerinizden kurtulmak istersiniz yaşanması gereken onca şey varken bi kaç saçmalığın peşini terk edersiniz ve daha mutlu olursunuz .

mus mutlu olmanızı diliyorum :)

Son düzenleme: 31 Ekim 2012
    RUMMER, Predatel, Bahadir90 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. sthammer

sthammer Guest

İçtenlikle yazılmış, alıntı yaptığım cümle için Yunus Emre'den bir alıntı; 'Bir bahçeye giremezsen, durup seyran eyleme. Bir gönül yapamazsan, yıkıp viran eyleme'.

Bahadir90 ve efekan bunu beğendi.
  3. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    ne güzel şöylemiş yunus emre :)

umarım okuyan arkadaşlar bilgilenir ve ufukları genişler yanlışlar düzentilebilir önemli olan doğruları yanlış yapmamakta.

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    bence hiç bu hesaplara girmeyin, içinizden geldiği gibi davranın
    bu yazdıklarnı dinleyip mantıkla hareket eden bir erkek kızlara her zaman itici gelir

5. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    inci sozlukte "bunu cok sik yapmam" baslikli bir yazi var.yazi incide ama cok guzel bilgiler var.alfayi erkege enjekte ediyor.erkegin kendini bulmasini sagliyor.ama kesinlikle kiz tavlama tarzi bir yazi degil.okursaniz dedigimi anlarsiniz.inci diye on yargili olmayin.baslik biraz daha inci ruhundan ayriliyor ve cok kaliteli

efekan bunu beğendi.
  6. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    :D zaten konumda tam ondan bahsediyorum dikkatli okursanız .

başkası için kişiliğinizden vazgeçmeyin kendiniz olun demek istiyorum :)

Bahadir90, rockybalboa7 ve eludem bunu beğendi.
  7. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Efekan kardeşim bence de çok doğru şeyler yazmışsın. Ben bi ergen değilim ama ergenlik döneminde aynı şeyleri yaşadığım için biliyorum. Yazdığın birçok şey de bir ilişkide ömür boyu uygulanabilir şeyler. Sadece ergenlik de değil. Küçüklükten beri adamakıllı bir ilişkim olmadı isyanlardayım valla ben de bigün bi topic açıp içimi dökebilirim siz değerli arkadaşlarıma :D

efekan bunu beğendi.
  8. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    teşekkür ederim sevgili bahadır90 , aklıma gelenleri yaşadıklarımla harmanlayıp kendi çapımda düşüncelerimi yazdım yardımcı olduysa veya okurken zevk aldıysanız ne mutlu bana :)

topiğinizi bekliyorum zevkle dinlerim dert ortağınız olurum :)

Bahadir90 bunu beğendi.
  9. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    İnşallah yazıcam kardeşim ama bu aralar derslerim çok yoğun belki ocaktan sonra :) Kim bilir o zamana kadar birisi çıkıverir belki karşıma yazmama da gerek kalmaz ( Nerde bende o şans :D)

efekan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş