Erkek squat yaparsa

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cardemumut tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Triceps pushdown yaparken kimseyi izlemedim,genelde kendi antrmanima bakarim.
    Dediginizi bir bayan yapsa dikkat cekip bakman normalde,pushdown da bir erkegin kalcalarina bakmanız garip geldi açıkcasi.

FoReVeR_S.F bunu beğendi.
  2. Prisonbreakx

Prisonbreakx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Uff harbi uff. Sana squat popo icin mi dedim ben? Neyse sizin gibilerle tartisilmaz cunku cok bilmissiniz. Yazdiklarinin arasina bir iki tane ingilizce kelime koyuyor bide "cool" ve "bilgili" gorunmek icin. Yazdiklarini daha kisacada anlatabilirsin ama begenilme kaygisi yasadigindan uzunca yazmalisin sanirim degil mi?

3. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Sakin olun:D squatçı gruba: ne var ben de aynaya bakmak için yapıyorum sporu gidip niye işkence çekeyim yapacak işim dersim arkadaşım filmim dizim mi yok da yurdumun kaprisli hocalarını çekmeye gideceğim. Sen görsellik değilde hamallık yapmış olmak için mi yapıyorsun? Diğer bir husus da terbiyenizi takının nasıl bu tarz yakıştırmalar yapıyorsunuz bir üyeye. ben gayim evet erkeklerden hoşlanıyorum bir sorunun mu var bununla? Sorunu olan varsa iletişime özelden geçsin.
    Squat yapmayan gruba: yapmayın abiler öyle saçma şey mi olur bacaklar patlayacak gibi oluyor ve başka hiçbir bacak hareketi bana o kadar bacağımı hissettirmiyor. Diğer bir husus da şu vücut hep beraber gelişir squatsız bacak çok yavaş yol alır anlamanız gereken doğru bir bench presste yatar pozisyonda olduğumuz halde bench için gücü en başta ayakalardan yere temas eden tek bölgemzden alıyoruz. Siz düşünün sağlam basmak mı dersiniz ne dersiniz artık.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2015 ---
    Velhasılkelam squat şart.

4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Çoluk çocukla uğraşmıyacam like edenlere filan bakiyorumda sıska vucutlari var kalkmiş çok bilmişlik taslıyorlar zaten sizin gibiler değilmi 34 cm kolla salonda aynalara poz versin 40 kg lik bench prese girseniz altında ölürsünüz kalkmış millete laf yetiştiriyorsunuz egolarınız tavan yapmıs bu sporda ego olmaz olursa 60 kg luk adam laf yetiştirir millete böyle daha fazla seviyenize inmeyeceğim admin mesajlarimi okusun lafin nereden nereye cekildigini gorsun insanlarin nasil kucuk dusurulmeye calisildigini gorsun ne kadar egoist çok bilmiş davranildigini gorsun bu forumu ben 2010 dan beri takip ederdim böyle seviyesiz tartışma ortamı olacağını tahmin etmedin alın forumda kendi kendinizi tatmin edin ( egoistler için söylüyorum çok değerli arkadaşlar var onlar müstesna)

5. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ben ne dedim yahu nedendir bu tafra gayim diye mi:D
    :D

6. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Squat harika bir harekettir. Yağ yakımı sağlar kalçaları sertleştirir ve dikleştirir. Squat kalçalar için harikadır. Yağ yakarak kas inşa eden bir hareket.

7. Prisonbreakx

Prisonbreakx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesim sen ne saniyodunki bunlari? Zaten nerde tipsiz erkek var bari vucudumu guzellestireyim cekici olayim diyor ee bu yuksek ego ilede ortaya bu sonuc cikiyor. Tani genelleme yapmak dogru degil ama cogu bole. Valla kim ne derse desin su body forumlarindaki kisiler kdr yuksek egosu olan bi gruba rastlamadim. Bb.com forumuna bakin her konuda yuzlerce trol adam akilli cevap yazan 3 5 kisi var. Hep uyelerle d...ak gecme cabasi fln. Iste bunlar hep bu altta yatan sizi bu spor icin gazlayan motivasyonunuzu aldiginiz, begenilme kaygisi yasadiginiz yerden geliyor. Zaten kaliteli adam kendini belli ediyor kendi icin yapiyor sporu cunku seviyor. Bu forumlara baksak kizlar icin mi yapiyosun aaaa sporu diyen adamlarla dolu ama gel gorki cogu begenilmek icin yapiyor :D iki makale okumuslar yok kol icin squat sart yok squat yapmazsaniz diger kaslarinizda gelismez cart cury diye gelip burda artislik yapiyorlar. Hele bide yazdiklarinin arasina 1 2 ingilizce kelime koymalari yok mu bilgili gorunmek icin :D cok guluyorum boylelerine ya. Bilgili biri olsan zaten begenilme kaygisi yasamazsin.

wrath06 bunu beğendi.
  8. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bütün yazdıklarınızı okudum da vücut geliştirmeden anlamak için illaki 40-45 cm kollara sahip olmak mı gerekiyor , ne göbekli antrenörler gördüm bi o kadarda sıskalarını . Bu spordan anladığınızı göstermek için illaki çok iyi bi vücuda sahip olmak gerekmiyor . Basket oynayanlar uzun olur ama kısalarıda var Allen İverson'ı örnek verebilirim . 183 boyu var adamın. Squat konusuna gelince bence kişinin kendi isteğine göre yapılması gerekir bence. Popom çok çıkmasın derse az yapar fit olayım der daha çok yapar . Tabii bununda dozu . Herkesin programına kimse karışamaz :) Benim programımda kesinlikle yer alır o ayrı .

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    @wrath06 şahsen sinirlenmeni anlıyorum, haksız yakıştırmalara maruz kaldığını düşünüyorsun, ancak sende tartıştığın insanları anlamalısın. Konu hassas malum, dışarıdan gelen yorumlar yeterince zorlayıcıyken içeriden birinin sokakta ki adamların duysa ' aha bak ben demiştim ' diyebileceği argumanlar sunmasına herkes farklı tepki veriyor. Tepkiler de sinirlenmen de gayet normal, anlatmak istediğinin anlaşılan olmadığını düşünüyorum.
    Kimse kimsenin tercihine karışamaz, ayrıca konu bu değil, arkadaşa bir yakıştırma da yapılmamış, kendi belirttiği bir davranışı sertçe eleştirilmiş yalnızca.

wrath06 bunu beğendi.
  10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yazmayacaktım ama tüm mesajları okudum. Zaten ilk mesajlarda squat hakkında görüşümü belirtmiştim. Squatın temel hareketlerden biri olduğunu biliyoruz. Bunda hem fikiriz. Bir arkadaş testo arttırır ama ne kadar arttırır tezini öne sürmüş. Gayet doğal bir soru. Şuan aklıma gelen şu kadar arttırır diyen bir makale yok. Ama arttırdığı yönde makaleler mevcut. Yani bunun en büyük sebebini de Akhilleus bir mesajında aslında dolaylı yoldan anlatmış.

Bir başka arkadaşımız vücutculara ele almış. Herkesin amacının farklı olduğu bir spor dalının forumundayız. Şahsen en nefret ettiğim hareket squattır yalan yok. Yapmayı da hiç sevmem. Sadece bu sene ciddi anlamda önem verdim. Squat yapmadığım zaman yerine bir çok hareket koydum ki bunu da bir arkadaş örneklemiş. Sonuç, kısa sürede hiç bu kadar toplamış ve güçlenmedim. Bu benim kişisel kendi üzerimde ki tecrübem. X kişisinde farklı olabilir. Yada gider X kişisi hareketi doğru nizami yapmaz squat bir işe yaramıyor yeaa diye konuşabilir.

Konunun ilk mesajına gelecek olursak, arkadaş ne sormuş konu nerelere gitmiş. Ne testo seviyesini sormuş, ne de alternatiflerini.

İsteyen bu hareketi yapar isteyen yapmaz. Bunun için illa bir tarafın haklı olmasına gerek yok. Farklı görüşler her daim olabilir ama çok saygısız bir tartışma oluyor. Örneğin '' yüksek protein mi düşük protein mi '' bu konu hakkında da farklı görüşler mevcut. İki tarafta zaman zaman bunları dile getirip kendi tecrübe ve makalelerle dile getiriyordu. ( Gerçi çoğu banlı yada bıraktı forumu ama olsun ). Yani ne istiyorsanız onu yapın arkadaşlar.

Son olarak da şunu diyeceğim. İnsanları görüntüsü ile yargılamayın. İster tipsizdir başlamıştır spora sonra sevmiş ve ilerlemiştir. İsterse de çok yakışıklıdır yine de yapar. Yada sadece sağlık için yapar. Bu düşünceniz çok yanlış. Ne yani o zaman bu sporu yapmak için belli ölçüleri belirleyelim, onlara sahip olmayan yapamasın. Herkes beğenilmek ister. Bu ister karşı cinsten olsun ister kendi cinsinden gelecek güzel cümleler olsun. Bunu kız için yapmak diye tanımlamak saçmalamak. Evet, ergen arkadaşlarımızda bunun görülmesi gayet olasıdır ama ileriki yaşlar için pek sanmıyorum.

Bir diğer noktada bir sporda bilgili olmak için 40+ kola 100 + kg benchlere girmeye gerek yok arkadaşlar. Zaten en büyük hatamızda bu. Adam daha kas gruplarını, çalışma prensibini bilmez ama bunlara sahip diye '' hoca '' diye adlandırılır. Yanına 40- kola sahip biri ama bilgili biri gelince, yaa o ne bilecek vücudu yok diye de laf yerler. Bu zihniyet size hiç bir şey kazandırmaz. Önemli olan beyni geliştirmektir. Bu spor araştırmalarını yapanlar 40+ cm kola sahip bilim adamları mı yapıyor sanıyorsunuz ? Bir gün bir ortamda böyle biriyle karşılaşırsınız sizi bilgisiyle döver o zaman anlarsınız ne kadar hatalı düşündüğünü.

Son düzenleme: 21 Nisan 2015
  11. Lassaban

Lassaban Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba, vücut geliştirme yapıyorum ancak çekindiğim nokta şu hocam: 70 kiloyum 1.71 boyundayım ve pantonlonları skinny fit giyindiğimden dolayı bacak çalışmaktan çekiniyorum burada sadece squat ve squatın türevlerini yapsam yeterli olur mu? Yoksa kardio ile bacak yağlarını yakmayı mı önerirsiniz ? Bacaklarımın kalınlaşmasından korkuyorum açıkçası

Sayfayı Paylaş