erkan yaş 19 vücudumu tanıyamadım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erkannn1 tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. erkannn1

erkannn1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar
    ben erkan yaş 19 kilom;69 boyum;1.75
    vücud tipimi bilemiyorum vücudum çok düzensiz ve ne yapacağımı hiç bilemiyorum profosyonel yardım gerekiyor.
    en büyük sorunum geçmişte aşırı ve düzensiz beslenişimdi şuan çok pişmanım forma sokmaya çalışıyorum ama acemiyim ne yapacağımı bilemiyorum.
    göğüs kısmında hiç kas tabakası yok full yağ otururken sarkıyor..
    göbek deseniz oturunca kat kat cıkıyor bel çevreleride hafiften dışarda.(aslında karnımı kasınca altta kas tabakasnı birazda olsa hissediyorum.

3 gün oldu yeni diyet ve kardio ya başladım ama ne kadar doğru gidiyorum bilemiyorum.
    diyetim şöyle
    kahvaltı
    4 yumurta beyazı ve karışık salata ve yeşil çay
    öğle
    tavuk eti yada yeşil olan sebze haşlamaları ve yeşil çay
    akşam(18:00 da yapıyorum)
    öğle yediklerimin aynısı ve yeşil çay
    ara öğünlerde yeşil elma
    ekmek yemiyor aşırı yağlı tuzlu şekerli tüketmiyorum.

kardio diyosanız
    sabah vakti tempolu koşu yapıyorum 30dk-45dk
    akşam vaktide tempolu koşu yapıyorum 30dk-45dk

bana altın tavsiyeler gerekiyor sizlerin bana yardımcı olacagınızdan eminim

bir kaç fotoğraf atıyorum şimdi dahada atmamı isterseniz detaylı çekip atabilirim.

1.

2.(bakınız kemiklerim okdr iri ki ve kas olayı göğüs kısmında nerdeyse hiç yok kasılınca göğüs kafesleri belli oluyor.

3.

evet fotoğraflar böyle sizce ne yapmalıyım benim vücuddan adam olurmu yorumlarınızı bekliyorum :p

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kardes sende skolyozmu var? Bence once bir doktora sonra personal training yapan birine git.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. erkannn1

erkannn1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yok ben bilerek eğik durdum :)

4. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    adonisi göstermek içinmi

5. erkannn1

erkannn1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yok ya olabilir kamerayı tutuş şeklim ve bi anlık öyle durmuşum ciddi ciddi sizden yardım alabilirmiyim.
    yorumlarınızı bekliyorum

6. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    yılan gibi vucudun var

gags, Who Feed Fitness ve R2maru bunu beğendi.
  7. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim öncelikle merhabalar, açık ve dürüst bir şekilde yorumlamak gerekirse postüründe bozukluklar var. Ama hangimiz ilk başta düzgündük ki :)
    Öncelikle cardio yu sabah aç karnına 30-45 dakika yapmanı ve üzerine 15-20 dakikalık bir karın egzersizleri dizisi yapmanı tavsiye ederim. Basit bir dizi oluşturmak gerekirse. Crunch 2x12 + Yerde sırt üstü yatarak dizleri karına çekme(ayaklar yere değmeyecek)2x12 Ayakta side bend 2x30 Standing Twist 2x30 ve yerde ters mekik 2x15 bu form başlangıç ve en basit serilerden biridir.

Akşamları ise salona gidiyormusun evde ağırlık var mı vs bilmiyorum ama vücut ağırlığı ve dumbell ile bir hareket dizisi oluşturmanı tavsiye ederim. Yani akşamları sıkılaşma ve kuvvet formunda çalış.

Yemek konusu ise okul var mı iş var mı bunlarda belirsiz ne ölçüde dikkat edebilirsin. Günde 6 öğün 3 ana 3 ara şeklinde yapmanı ve bunu da maksimum üçer saaat arayla yemeni tavsiye ederim. Özellikle sabah cardiosundan sonra ilk karbonhidrat destekli ye bundan 2 saat sonra protein destekli ye daha sonra öğlen yine protein+karbonhidrat ye öğleden sonra karbonhidratı azaltarak proteine geçiş yap böylece günlük kalori ihtiyacını dengeler kaslardan yakmazsın.

8. erkannn1

erkannn1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    berk kardeş yorumuni çin teşekkürler dikkate alıcam

9. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Sana öneri olarak dumbbell al 5 kgluk zaten büyük süper marketlerde var şınav çek barfix çek hep göğüs çalış kol,bacak,omuz,sırt vs pek bir yağ oranı da yok gelişim hızlı olur senin için göğüs gelişim gösterdiğinde özellikle o zaman karın ve bel çalışmaya başla çünkü göğüs tam gelişim göstermeden karın ve bel egzersizleri pek belli olmuyor koşulara devam et yağ yakımı için o yeterli fakat beslenme konusunda yumurta ve özellikle tavuktan ziyade kırmızı et tüketmelisin dumbbel hareketlerini çalışmış olsan bile en fazla 3 ayda etkili olaaktır.Fakat biraz bu spor disiplin istiyor yağlı şeker tatlı çikolata gibi yiyeceklerden uzak kalmalısın qnt protein wafer bar gofretleri de kas kütlesini arttıran besinlerden biridir vücudunun adam olması antrenmanlarla olan birşey şimdiden başarılar ;) :cool: :D

10. erkannn1

erkannn1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba kazım kardeş ben spor salonuna gidiyorum ordaki hocam bana zayıfsın ve kas kütlelerin erimiş dedi bana bol bol proteinli beslen dedi ve koşuyu yasakladı koşarsan diğer kaslarında erir dedi senin o yağları burda eriteceksn dedi ilk önce göğsünü kollarını doldur dedi bunuda yiyerek yapacaksın dedi bana makarna,pilav,baklagil ye dedi bunlar kalorili değilmi yağ aldırmazmı tamam protein verecek ama şimdilik hocaya uyuyor bunlarla besleniyorum aşırı yağlı abur cubur asitli ve şekerden uzak duruyorum.

Sayfayı Paylaş