Ergenlik döneminde kilo alma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ogulcan çiçekler tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba abilerim ben 15 yaşında 9. sınıf öğrencisiyim fiziğime gelirsek 1.80/56KG ilk başta diyeceksiniz ki zaten forumda bir sürü kilo alma konuları var evet ama onlar hep yetişkin insanlar ve çoğunda protein tozu vsvs. kullanıyolar ben henüz büyüme çağımı tamamlamadım ama çok zayıfım ayrıca futbolcuyum ama hocam beni zayıf olan fiziğimden dolayı 2-3 ay sonra takımdanda çıkardı benim hayalim futbolcu olmak ve yaz geliyor beni bütün arkadaşlarım kızlarda dahil hep zayıfsın çok incesin gibi şeyler dinlemekten gerçekten bıktım ailemde aynı zaten spor salonuna yaşım tutmuyor bir çift dambıl almayı düşünüyorum.hızlı kilo almak için tecrübeli abilerden ipuçları alırsam veya beslenmede neler yapmalıyım tavsiye verirseniz çok mutlu olurum

2. ulas00

ulas00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aynı yaş aynı kilo aynı boy aynı soru :D

3. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    :D :D ne olcak bu halimiz

4. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Futbolu bıraktıysan kilo almak fazla problem olmayacaktır bundan sonra senin için. 1 yıl içerisinde baya kilo alırsın büyük ihtimal ile sonra da bir salona yazılırsın ve vücudunu şekle sokarsın.

5. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    böyle akılmı verilir ya :D
    kardeşim öncelikle şunu bil kilo almak vermekten çok daha zordur ama imkansız değildir bunu 1 yağ olarak almak var 2 kas olarak almak var herhalde yağ olarak kilo almak istemezsin? önceleikle bir spor salonuna yazıl ve sonra beslenmeni gözden geçir mesela ben yağ yakımı sürecindeym karbonhidrat az protein sık besleniyorum sen karbonhidratı yükselticeksin proteinid normal alıcaksın karbonhidrat genelde komplex almaya bak şöyle b i bakarsak sana güzel bir beslenme programı çıakrtabiliriz mesela
    VVKAHVALTI:

A-Klasik kahvaltı 15-20 adet zeytin,60-70 gr yarım yaglı peynir,50 gr bal,3-4 dilim kepek ekmeği,1 bardak yarım yaglı süt veya meyve suyu

B-3 adet Katı yumurta,3-4 dilim kepek ekmeği,bir bardak süt veya meyve suyu,isteğe göre yeşillik

C-2 kase mercimek corbası,3-4 dilim kepek ekmeği,bol yeşillik(sogan sarımsak roka agirlikli bir salata yapabilirsiniz)

ARA öĞÜN:250 gr yoğurt veya 500 ml yarımyaglı süt veya 100 gr haşlanmış nohut veya 2 katı yumurta,1 dilim kepekli ekmek ve yeşillik.

ÖĞLEN:120-150 Gr haşlama veya izgara et,3-4 dilim kepek ekmeği,1-2 bardak ayranbol yeşillik

ARA ÖĞÜN:2 Katı yumurta,1dilim kepek ekmeği,Yeşillik Veya 250 gr yoğurt veya 500 ml yarım süt,100 gr haşlanmış nohut

AKŞAM:Bir porsiyon Mevsim yemegi,1-2 dilim kepek ekmeği,yeşillik isteğe göre.
    forumda baktım güzel bir programa benzior buna benzer kendine bir program çıkartabilirsin eğer istiosan o lmaz die birşey yok.

ogulcan çiçekler bunu beğendi.
  6. ogulcan çiçekler

ogulcan çiçekler Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    abi ben yumurtanın katısını yiyemiyorum ya :S öyle bi sıkıntım var ancak omlet şeklinde alabiliyom

Sayfayı Paylaş