Ergenlik Dönemi Hakkında..!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve b0zkurtt50 tarafından 4 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. b0zkurtt50

b0zkurtt50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam. ben 15 yaşında 173 boyunda ve 60 kiloyum.babamın boyu 165 fakat soyumuzun ortalması 170 civarıdır.abim 176.Bundan 3 yıl öncesinden 1.5 yıl öncesine (1 buçuk yıl) kadar düzensiz bir şekilde body çalışmıştım.şu an heryerimde özllikle kollarımda kas mevcut.ailem ve yakınlarım boy uzamasını engelleyeceğimi söylüyorlardı fakat ben dinlmedim.body çalışmamın 6. ayları gibiydi baya boy attım . ondan sonra boyumun uzaması yavaşlamaya başladı. bu aralar daha da yavaşladı.ve kemiklerde baskının onlarda daha çabuk sertleştiğini sağladığını öğrendim ergenliğimi tamamlamadım daha yüzümde sakal yok.sportiflik, atletiklik çeviklik ne ararsanız bende
    var yani sporla her zamn iç içeyim. ailem vucudum itibariyle daha uzayacağım kanaatinde. acaba kemik gelişimim durmuş mudur? ve boy kürü denen bir şey buldum (ergenlik dönemindekiler için) uygulasam işe yarar mı?

2. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşın daha küçük erkeklerde 20 yaşına kadar boy uzaması devam ediyo seninde önünde daha 5 yıl var bu süreyi iyi değerlendir.

Sayfayı Paylaş