Ergenlik çağında body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enigmax77 tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. enigmax77

enigmax77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 15 imi daha yeni bitirdim.Yaklaşık 3 ay oldu body e gideli boyum 1.67 . Hocanın bana verdiği program da boy uzamasına engel olucak hareketler varsa söylerseniz çok teşekkür ederim,forumda araştırdım ama kesin bir bilgi yok bazı yerde kısaltıyor boyu body bazı yerde kısaltmıyor diyor.Yardım ederseniz çok makbul olur :) İşte Programım;

1.Gün (Göğüs-omuz-mide);
    Göğüs;
    Bench Press (3x12) (24 26 28 kg)
    Dencline bench press (3x12) (24 26 28 kg)
    İncline bench press (3x12) (24 26 28 kg)
    Dambel Fly (düz sehba) (3x12) (10 kg)
    Pullover machine (3x12)
    Cable cross over machine(3x12) (20 - 30 kg)
    Omuz;
    Çeneye çekiş (20 kg) (3x12)
    Yana açış (10 kg ) (3x12)

2.Gün (Sırt-kol-mide)
    Sırt;
    Barfiks (3x12)
    Spartaküs sırt puldown machine
    Spartaküs sırt göğüs machine
    Spartaküs cablo Rowing
    Sırt machine
    Kol;
    Barbel curl Ayakta Pushdown
    Barbel veya Dambel - scot curl Barbel wrist curl
    Dambel curl döndürerek Supination-üst kol (Benc'te)
    Hammer curl Dips Paralel Bar
    Dambel concentration curl(Bacak arası) Barfix Kol
    Arm curl machine Barbell extantion
    Dambel Rear Raise

3.Gün (Bacak-mide)

Bacak programımı bulamadım o yzdn mideyi yazıcam direk mide 3ündede aynı

Twister Kırık Mekik
    Mekik Merdiven mekik

vb. şeyler; Yardım ederseniz çok teşekkür ederim Şimdiden teşekkürler thums:

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    programın ağır boyunda uzun sayılmaz. kim ne derse desin ergenlikteki body boy uzamasına engel olur

sana iyi beslenme ve spor olarak yüzme öneriyorum

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    body boyu uzatmaz bılımsel olarak faydası oldugu soylenıyor ama yaptıgın hareketler boyu engeller sokakta cuvar tasıtsalar boyunun uzamasına engel olur kısa kalır yaptıgın hareketler önemlı omurgaya baskı yapan hareketlerden uzak dur

squat ve deadlıft hareketlerınıyapma dıger hareketlerı bılmıyorum bılenler yazarlarsa sevınırım.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodye-erken-ya-ta-ba-t20050.html
    14 yaş ve üzerisi için program.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu mantık doğru değil bence body nin boyun uzamasına engel olduğunu ima ediyorsun ama her hareket engel değil...araştırmalara göre konuş...

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bu konuda ciddi bir araştırma yok
    omurgaya yük bindiren hareketler zaten uzamaya engel olur bu konuda herkes hemfikir sanırım. kemiklerin enine büyümesini sağlıyor

vucut geliştirme testesteron salgısını arttırın.
    testesteron artışı boy uzama çağını erken sona erdirir. kaynak olarak herhangi bir tıp kitabına bakabilirsin. ben hormon metabolizması kitabında şöyle bir ayrıntıya daha denk gelmiştim: testesteronda östrojende boy uzamasını baskılar ancak östrojen daha çok baskıladığı için bayanların boyu daha kısa olur

arkadaşın programında omurgaya yük bindiren hareketler yok. ancak yinede ağır sayılabilecek bir program. Karar arkadaşın. kimi 1-3 cm uzun olmuş kısa olmuş umursamaz....

6. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    insan boyunun büyük bir kısmına 14-15 yaşlarında ulaşıyor belki genetik zirvene ulaşmışsınıdr ama bncede program çok ağır. bende 14 yaşındayım ağırlık çalışmak istiyorum ama korkuyorum omurgaya zarar verir diye o yüzden şınav mekik barfixe devam :D

7. enigmax77

enigmax77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evt boyum kısa o yüzden uzamasını istiyorum dediklerinize bakarak body i 3 ay yaptım şimdi bıraksam ve bundan sonra şınav mekik barfix yapsam,Body nin omurgama yaptığı baskı geçer mi ?

8. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    body i tam anlamıyla bırakmak değilde omurgaya tepeden baskı yapacak hareketleri çıkararak daha hafif bir programla ve şınav mekik barfixle ama fazla zorlamıcak şekilde ve bu aradada ip atlama esnetme açma hareketlerini yapmak iyi verim almanı sağlıcak diye düşünüyorum bende karneyi bekliyorum bu dediklerimin hepsini kendimde yapıcam benim boyda 170 babamın boyuna geldim inşallah daha uzarız. ama hem şınav mekik barfix hemde hahif body ağır gelirse bnce sadece şınav mekik barfix yap ama sadece benim yazdıklarıma bağlı kalma diğer insanların görüşlerinide al iyi şanslar

9. enigmax77

enigmax77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler herkeze,inşallah uzarız çünkü bu nesilde boy artık çok önemli oldu.Bu kompleksi yapmamın tek nedeni sevdiğim kızın benden uzun olması 2 cm falan bide topuklu giyse :D Tavlama şansım azalıyo anlicanız :p 1.68 olmuşum bu arada sevinçliyim :D

10. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yahu bende seninle aynı yaşta sayılırım ama senin programın çok ağır. Bu kadar çok şey yaparsan vücudun yıpranır. Bazı hareketleri ilk defa senden duydum o yüzden bilgim yok ama leg press ve squat gibi şeyler yapmazsan boyun uzaması engellenmez barfiks çekmekte boyun uzamasına katkı sağlar ;) Programını hafifleştir

Sayfayı Paylaş