Ergenlik Çağında VG

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve brujah tarafından 18 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım özellikle sizden cevap bekliyorum.Hangi hareketler sakıncalıdır kemik yapısı üzerinde,neler faydalıdır esnetmeden başka?Hangi yaşa kadar hangi hareketler olmalıdır?

2. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım eklemlerine yük binmeyen üstüne ağırlık alamadan yapacağın hareketler önerilir başkada olmaz zaten bunlarıda hocan çok rahat bilir

3. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam yok evdeyim.Dediğin gibi ben de omuz press hareketleri zararlı diye biliyorum.Fakat bundan başka var mıdır?

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    valla kardeş ergenlik çağındayım bacak dışında her yeri çalıştırıyorum 1 yıl önce başladım bodye 4 cm boyum uzadı dert etme bir şey olmaz

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell ile yanlara ve öne açış lateral raises ve front deniyo omuzun için onları yaparsın. başka yer için sorunun olursa hareket adı söylerim ergenlikçağındakilerinin eklem yapıları gelişmekde olduğu için tavsiyem fazla yük almaman diğer arkadaşa bişey olmamış ama eklemleri ne durumda bilinmiyor ona zararı olmamıştır belki sana olcak 17 yaş falan onlarada başla benim tercih bu her hocanın farklı düşüncesi var dikkatde edilirse türk sporcularının sakatlanma yüzdeleri diğer ülkelere göre fazladır nedenide bilinçsiz yüklenmeler çok olmakda ( başıma geldiği için) kolay gelsin

Sayfayı Paylaş