EREN ERGİN'den 28 KG verme formülü,Diyet Programı,Antreman Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kralizer123 tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ben "uygulayın" diye birşey yazmadım arkadaşlar sadece nasıl zayıfladın diye soranların sayısı oldukça fazla oldu bende böyle bir paylaşımda bulundum ben böyle zayıfladım Ölmedim Sağlıklıyım Dincim 10 Aydır günden güne vücudumda kas oranı artıyor yağ oranıda azalıyor şu anda bu programı kullanmıyorum ancak ve suplementsiz devam ediyorm

2. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrikler sağlam gelişim ama benim bünyem bunu kaldırmaz büyük iş Başar mşsınız

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kilo vermek isteyen beyler.Benden size tavsiye.Spora haftada 3 kez falan gidiyorsanız.Yağ oranınız %20 %25 civarı ise yaşınız 20-22 gibi birşey ise ortalama günlük harcadığınız kalori 2150 civarıdır. Siz kilonuzun 2 katı gr protein alın,kg nuzun spor günleri için kg x 1.8gr off günler icin kgx1.5gr karbonhidrat alın.Kilonuzun 0,5 - 0.6gr katı yağ alın.Örnek veriyorum : 90 kg sunuz. yağ oranınız %25 - %30. Günlük 180 gr protein(720kal) - sporgünleri için 162 gr karbo(648kal) off günler icin 135 karbo(540 cal) ve 54 gr yağ(486 cal) alarak toplamda
    ant günleri:1854 cal off günler ise : 1746 cal alarak spor günleri yaklaşık 300 , off günler ise yaklaşık 400 cal açık oluşturacağız. Off günlerde eğer kardiyo yapacaksanız alacağınız karbonhidrata yaklaşık olarak 25-30 gram ekleyebilirsiniz. + Olarak spordan sonra antreman günlerinin hemen ağırlık antremanlarının sonrasına 20 dk lık hiit kardiyo ekleyeceksiniz.(ilk 2.5dk 4-5 hızda yürüyüş.Sonrasında (1 dk 12-14 hızda depar 1.5dk 6 hızda yürüyüş) 1 döngü=2.5dk bunu toplam olarak 6-7 kere yapın.En sonda 3-4 hızda 2.5dk yürüyerek soğuyun.

Off günlerde ise mümkünse sabahları kalkar kalkmaz 1/2 ölçek protein tozu + 3 bcaa tablet(bcaa olmayanlar 1 tam ölçek protein tozu),protein tozu olmayanlar 4-5 adet yumurta beyazı yesin.Bu yemek bittiği andan 30 dk sonra kardiyoya başlasın. bu sefer yukarıdaki hitt sistemini 25-30 dk olarak yapın.10 dk bisiklet son olarak 3-4 dk sopa çevirme.Off günleri de bu şekilde tamamlarsanız.Beslenmenizdeki karbonhidratları glisemik indeksi -50 olan kompleks karbonhidratlardan(yulaftı bulgurdu esmer makarna esmer pirinçti tam tahıllı ekmekti bunlardan ve akşam tavuğun yanına tüketeceğiniz sebzelerden karşılarsanız çok iyi olur.Kesinlikle yemeklerin yanında şekerli içecek yok şekerli yiyecek yok.Yemeklerden önceki ve sonraki 30 dk lık süre diliminde şekerli birşeyler yemek yok(meyve de dahil). Mümkünse light peynir süt yoğurt tüketmeye çalışın.Olmazsa peynir kesinlikle light olmalı.Süt ve yoğurt az yağlı da olabilir. Yatmadan yarım saat önce 100 gr light peynir(18gr pro 3-4gr yağ 5-6 gr karbo) yiyin gece vücudu beslemesi yönünden.Bu dediklerimi yaparsanız sporda da kardiyonuzu ihmal etmezseniz size ayda 3.5 4 gr yağ yakma garantisi veriyorum.Tabi ben bunları yaparak 4 haftada 3.8kg yağ yaktım,fakat ben takviye olarak protein tozu bcaa,cla ve l-carnitin kullanıyorum.L carnitinin işe yarayıp yaramadığını size tam olarak söyleyemem cünkü ben normalde de çok terleyen bir insanım onu alıp kardiyo yapınca da çok terliyorum,onun etkisini tam olarak ölçemem.Ama cla alın.İşe yaramıyor olsa bile(belki yarıyor belki yaramıyor) sıfr siz işe yaradığına inandığınız sürece etki edecek olan plasebo etkisi bile sizin kilo vermenize yardımcı olacaktır.En azından yemek yerken cla aldığınızda bu hap sayesinde bu yemekte aldığım yağların büyük kısmı vücutta depolanamayacak diye düşünün,bu bile plasebo etkisi yaratır.Belki de plaseboya gerek bile yoktur işe yarıyordur.Bu dediklerimi yapın iradenizden ödün vermezseniz ayda 3.5-4kg yağ yakmayı garanti ediyorum.Bunu 3 ay sürdürseniz en az 10 kg yağ yakarsınız.90 kg da %30 yağ oranı olan adamda 27 kg yağ vardır.10-12 si gitse kaldı 15 kg yağ. 15 yağ gitsin proteininizi aksatmazsanız en fazla 1-2 kg da kas gider (en fazla)(hastalık vesaire olmazsa) 17 kg gitti vücuttan.siz oldunuz 83 kg.15 kg yağ. %17 yağ oranına inersiniz 3 ayda.

Son düzenleme: 18 Kasım 2013
    hardcorebb, o0Freedom0o ve berke05 bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bense insanlara özellikle uygulamamaları gerektiğini yazdım çünkü senin yazdığın şekilde zayıflamayı sağlıklı zannedip örnek alarak sağlığını tehlikeye atacak insanlar olabilir. Dediğim gibi, kalorileri yanlış hesaplamışsın ve bize verdiğin bilgilerde eksiklik var. Süt ve yoğurt hakkındaki soruma cevap verirsen daha aydınlanırız çünkü şu anda hala ne yiyip yemediğini bilmiyoruz. Sanırım o soru arada kaynadı, tekrar sorayım:

"Şunu da şimdi gördüm: "-Spor Sonrası Kesinlikle 1 BARDAK SÜT Veya 1 KASE YOĞURT TÜKETİN.Bu sayede spor sonrasında bile yağ yakımınız devam edecektir..." Bunu siz yaptınız mı, yaptıysanız neden kalori hesabına dahil değil, yapmadıysanız neden öneriyorsunuz? Bir bardak süt veya bir kase yoğurt en az 250-350 kalori içerir, bu neden 800-850 kaloriye eklenmiyor, eğer ekleniyorsa bu 800-850 kaloriden neyi çıkartıp yerlerine bunu koyacağız?"

Hayır, %20 yağ oranına sahip, 70 kilo, masabaşı çalışan bir memurla %20 yağ oranına sahip, 90 kilo, müşteri müşteri gezen bir satış görevlisinin günlük harcadığı kalori miktarı arasında çok büyük fark vardır, ikisine birden 1750-1850 kalorilik diyet önerilemez. 1750-1850 kalorilik diyet birinci için iyidir muhtemelen, diğeri için kötüdür.

Xuqa bunu beğendi.
  5. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tam olarak benim vücudun beslenmesini çıkarmşsn kilo 90kg yağ oranım %30

6. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    aşırı kotu beslenmıssın zararı zaten geelecek yakında...karbonhıtratı kesıp kuruyemıs dden glen saglıklı yagları devreye soksaydın, daah ıyı sonuc alırsın..ve kalorıyı 1500 de tutmalıydın.. ayrıca bı ınsan sadece oturarak gunluk 1500 kalorı yakar... spor vs gunluk 2000 kalorı yakıyrsun ve aldıgın kalorı 800 mu? emın ool fark etmeden kas kaybıda yasadın..dedıgım gıbı 1-2 yıl sonra zararı ınanılmaz kotu olacak snn ıcın

aslangur ve Blonde bunu beğendi.
  7. mustafha

mustafha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bende 95 kiloyum kilo vermem lazım ekmeksiz doymuyorum aç kalıncada rahatsız oluyorum en iyisi sporu arttırmak sanırım :D

8. SyL10

SyL10 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme cok yanlis,vucudun yalnizca dogal sekere ihtiyaci var yani sanayi sekerlerine degil kup seker,recel vs zaten kaybedicek kas kutlen yoktu o yuzden kastan gitmez

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bu diyet normal biri için gayet ideal bir diyet gibi geldi bana, eskiden ben de bu tip yiyerek kilo verirdim. şu anda da kilo vermem gerek fakat 1 seneyi aşkındır ağırlık çalıştığım için artık bu tarz diyetler ile emeğime yazık ederim. işin özeti mevcut bir ağırlık çalışma geçmişi yoksa ilk etapta böyle diyetler yapılabilir. ama ağırlık çalışılacaksa zamanla bu beslenmeyi ideal duruma getirmek şart.
    tek katılmadığım nokta supplement olayı, tam tersine bu tip beslenmelerde ihtiyaç var supplementlara.

10. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Zayıflamış olabilirsin ama kaslarını koruduğunu ya da sağlıklı zayıfladığını sanıyorsan kesinlikle yanılıyorsun. Hayretler içinde okudum yazını. Çok gereksiz şeker var, vişne suları, reçel ayrıca çaya attığın şeker bile gereksiz. Bunları yeme ekmek ye zaten ne farkı var hepsi basit şeker içeriyor.

Hadi onu geçtim toplasan 50 gram protein almıyorsun. Kaslardan da kilo kaybettiğine emin olabilirsin. Ayrıca antreman sonrası yoğurt ya da süt tüketince yağ yakımı daha uzun devam mı ediyor? Yok artık..

Günde 100 gram civarı protein, 2000 kalorilik bir diyet ve sağlam bir antreman programıyla çok daha iyi sonuçlar alınabilir kanımca.

11. Eddgie

Eddgie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle şunu söyleyeyim before-after bölümünden baktım 1 senede ne halden ne hale geldiğini göstermişsin. O beslenmeyle o halden o hale gelmeyi geçtim 1 senede sakallar nasıl çıktı öyle kardeşim ? Kişisel görüşüm 1 sene yok o hale gelmende en az 2-2.5 sene olmalı onun içinde inanılmaz kasmalısın.(beslenmeye değinmedim bile)

12. berke05

berke05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    beyler niye yükleniyosunuz çocuğa ya herkes istediği gibi kilo versin :d

13. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim traş bıçağı denilen birşey var hatırlatırım :) 2,5 sene değil 1 senelik değişim o kimseyede ispatlama zorunluluğum yok :)

14. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    saçma bir program facede ekledim bilgi alıyım die vazgeçtim ben 2 ayda 18 kilo verdimki günlük 1800-2200 kalori alarak günde en az 250 gr karbo 130 gr protein alıyorum ve vişne suyu demişsin vişne suyundaki şeker oranını inceledinmi hiç bilmiyorum.günlük 850 kalori alan bir adam ne kardiyo yapabilir nede mecali kalır zaten 0 karbonhidrat ölü gibi dolaşır etrafta. sirke demişsin sirkenin bilimsel olarak yağları yaktığına dair bir kanıt yok için. ve günde 850 kalori alan bir adam sirke içerse olcaklar şunlar. özefagusa ve sindirim sistemine çok zararlıdır. ve süreklilik halinde potasyum düzeyini felaket derecede düşürür ve insanı komaya kadar sürükleyebilir. antreman programıda çok yanlış şahsi fikrim benim. herhalbukadarda 20 dakika eliptik bisiklet 20 dakka norm bisiklet 20 dakka koşu bandı+mide çalışılır bu işin kuralı böyledir kardiyo budur amacım rencide etmek değildi ama burda senin programına uyup kilo vericem derken hayatını riske atan insanlar olabilir kendi programımı yazmak istiyorum.
    sabah 1 ölçek whey protein 25 adet fındık
    2-3 yumurta akı 7 kaşık yulaf ezmesi light süt
    ara öğün 1 muz 1 portakal
    öğlen yemeği lapa bulgur veya pirinç pilavı veya makarna 100 gr tavuk göğsü veya yağı süzülmüş 100 gr tonbalığı 1 bardak ayran
    ara öğün light süt etiformlight oldukça besleyicidir ve besin değerleri bakımından zengindir
    akşam yemeği 100 gr tavuk göğsü 5 kaşık yulaf ezmesi 1 tabak yoğurt mevsim salatası 1 bardak portakal suyu
    antreman:haftanın 3 günü tüm vücut antremanı 3 günü 40 dakika kardiyo+mide
    antreman dönüşü 2 yumurta akı 1 ölçek whey protein ve kapanış.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mart 2014 ---
    tebrikler katılıyorum yalnız ben 1.90 boyunda 95 kiloyum ve yağ yakmaya devam ediorum o yüzden günde 120-140 gr arası protein anca alıyorum ve 3 ana 1 ara öğün olarak ve optimum whey proteinde kullanıyorum öneriniz varmıdır?

Son düzenleme: 7 Mart 2014
  15. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    dostum, değişimin nasıl olduysa oldu, kımseye beslenmenı onerme, inan bana hayatımda gordugum en ıgrenc beslenme tarzı.bide herseyi biliyormus gibi millete bunu yap, şunu yap vb. şeyler söyleme..kendini rezil ediyorsun.

egemennn, Blonde ve rapperuzi bunu beğendi.
  16. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    herkez arkadaşa yüklenmişde ben 120 kilodan 85 düştüm ve tek yaptıgım kick-boxa gitmekti ne yicemi bilmiyordum hep kola cips yiyordum naısıl verdim bu kadar kiloyu inşallah dahada vericegim diyete yeni başladım bilmiyordum daha önce ama yinede başarılı oldu hedefim 75 70 arası sağlığımıda öğrendim düzenli ve normal şekilde vermişim

17. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değişiminizi takip ediyordum forumdan.Kesinlikle büyük azim ve başarı.Tebrik ederim.Ancak bir konu açtıysanız eleştirilere açık olmanız gerekir.Beslenme ciddi anlamda eksik.Bu süreçte çok yüksek ihtimalle kaslardan da yediniz.Günlük en fazla 900 kcal alıyorsunuz.Bu çok yanlış.Protein alımı oldukça düşük.Normalde meyve tüketimini karşı değilim.Şeker içerse bile içinde vitaminler var,yemek gerekli.Siz vişne suyu tüketerek,şekeri hayatınızdan çıkarmış olmuyorsunuz bu meyve suyu %100 olsa bile.Kilo verme döneminde supplement tüketmemenin mantığını ben anlayamadım.Bence protein tozu oldukça iyi bir alternatif.Kalorisi düşük ve 1 öğündeki protein miktarını karşılıyor.Yine de azminiz ve başarınızdan dolayı sizi tebrik ederim.

18. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Gözlerim doldu lan fotograflarini gorunce. Bu arada haters gonna hate haberin olsun ;)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

19. Devil Dream

Devil Dream Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır bu diyet listesi ile kilo vermen neredeyse imkansız gibi.

20. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    devil sadece tatlı yiğerek bile kilo verilir

Sayfayı Paylaş