EREN ERGİN'den 28 KG verme formülü,Diyet Programı,Antreman Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kralizer123 tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Beni tanıyanlar ve diğer konularımı bilenler 106 Kgden 78 Kgye inişimi Ve değişimi BURADA SUNMUŞTUM.
    Şimdi istek üzerine diyet programımı Paylaşmak ve Sağlıklı kilo vermede püf noktaları sizlere anlatmak istiyorum...

Öncelikle Konu Girişime bazıları 10 Günde 5 kilo verildi Ayda 8 Kg veriyorum gibi ifadelerde bulunuyorlar arkadaşlar sağlıklı bir yaşam istiyorsanız ne 10 günde 5 kilo nede 1 ayda 8 kg vermeniz doğru olacaktır ZAYIFLAMADA TEMEL KURAL "Vücuttaki yağ Oranını azaltıp Kas oranını Korumaktır" Kısacana En sağlıklı Kilo veriş doktorların tavsiye ilede Ayda Benim verdiğim gibi 3 ile 4 kg arasında olmalıdır.Dünya tarihinde ne 1 ay içinde 10 KG zayıflatan çay vardır nede Yağları kasa dönüştüren bir formül Öncelikle Kardiyo antremanlarıyla Yağlarınızdan kurtulacaksınız Daha sonra Vücut geliştirme "Body" ile kas gelişiminizi artıracaksınız.Yani Kilo verme Döneminde Suplement Vs Kullanmıyacaksınız ÖNCELİKLE BUNU BELİRTMEK İSTİYORUM.Ancak kas gelişimi ve hacim döneminde Amino Asit ve Protein Tozunu Tavsiye Ediyorum.
    Şimdi Size Beslenme Programım ve Kilo Vermede Püf Noktaları Anlatacağım...

Beslenme Programım:
    ---------------------------------
    SABAH:
    2 Adet Yumurta,2 Çay kaşığı Reçel,1 Bardak ÇAY(1 çay kaşığı şeker),5-6 adet Zeytin,2 dilim Peynir Ort:350-400 Cal.

ÖĞLE:Domates,Salatalık(Bolca),2 dilim peynir,1 adet Yumurta,İçeçek olarak (Vişne Suyu Tavsiye Ederim) Ort:150-200 Cal.

AKŞAM: Yarım Tavuk göğüsü(doğrayınız ve tavada yarım çay bardağından biraz fazla su ile ilk haşlansın sonra kızartınız Üzerine Pul Biber ve acı baharatlar dökerek yiyin) Bolca Salatalık ve domates,1adet Yumurta,İçeçek olarak(Vişne suyu) Ort:250-300 Cal.

GÜNLÜK ORTALAMA BU PROGRAMLA 800-850 Kalori Alımınız oluyor Şimdi gelelim metabolizma nasıl Hızlandırılır ? Ve Spor Yakarken Yağ yakımı Nasıl artırabiliriz?

-TEMEL KURAL HAYATINIZDAN """"ŞEKERİ""" Çıkartınız...
    - Çikolata,Kek,Kraker ve vb. Şeyleri Unutun...(Ancak Special K Form krakerlerini tavsiye ederim kalorisi az ve tok tutucu)
    -EKMEĞİ HAYATIMDAN BEN 8 AYDIR ÇIKARDIM ÇOK ŞÜKÜR ÖLMEDİM YAŞIYORUM DEMEK Kİ ÖLÜNMÜYORMUŞ EKMEKSİZ ARTIK EKMEĞİDE UNUTTUM OLSADA OLUR OLMASADA ANCAK HAFTANIN BELİRLİ BİR GÜNÜ ÖĞÜNLERİNİZE birer dilim ekmek koymanızı tavsiye Ederim...
    -Hayatınıza ACIYI SOKUN MÜMKÜN olduğunca öğünlerinizde Pulbiber,Karabiber,Acı Turşu biber,Acı Yeşil Biberi Ekleyiniz Acı Metabolizma hızını artıracaktır ve kilo vermenizde size kolaylık sağlayacaktır...
    -Spora Başlamadan 30 Dk önce ŞEKERSİZ TÜRK KAHVESİ İÇİN yağ yakım hızını spor esnasında artıracaktır...
    -Spor Esnasında Yarım çay bardağından biraz az Sirkeyi Her 15-20 Dkda içerek spor sonuna kadar bitiriniz Sirke İçme olayıda Metabolizmayı hızlandırıp Spor esnasında yağlardan kurtulmanızı ve dirençli hale gelmenizi sağlayacaktır...
    -Spor Sonrası Kesinlikle 1 BARDAK SÜT Veya 1 KASE YOĞURT TÜKETİN.Bu sayede spor sonrasında bile yağ yakımınız devam edecektir...

SPOR ANTREMANIM
    --------------------------------- NOT: BEN ZAYIFLAMA DÖNEMİ ANTREMANLARIMI EVE ALDIĞIM Kondisyon Bisikleti,Mekik Sehpası,1 adet İp ile yaptım...Siz salona gidiyorsanız Programınıza KOŞU BANDINI MUTLAKA EN AZ 10 DK ekleyiniz...

-haftanın 4 günü Pazartesi-Çarşamba-Cuma ve Pazar Yapıyordum(Şu Anda Spor Salonunda pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma Ve pazar günleri yani 5 Gün yapıyorum Bölgesel ağırlık hareketleri ve Kardiyo Programım ile)
    -15 DK ip Atlama
    -15 DK Müzik eşliğinde Hızlı Dans( Atlamak Hoplamak Anlıyacağınız :) )
    -15-20 Adet Şınav Set Halinde(Zamanla Bu sayıyı artırınız.)
    -50 adet mekik(ZAMANLA ARTIRIN)
    -20 DK Kondisyon Bisikletinde Hızlı Sürüş
    -İnternetten Bulabileceğiniz bacak ve kalça sıkılaştırma hareketlerinide YAklaşık 15 dk yapıyordum...

=========SON SÖZ==========
    ****ARKADAŞLAR SİZLERE KİLO VERMEDEKİ PÜF NOKTALARDA ANLATACAKLARIM BUNLARDI SİZLERE SAÇMA GELEBİLİR BAZI KİŞİLER BENİ KINAYADA BİLİR ANCAK BEN 8 AYDA BURADA YAZDIKLARIMA HARFİYEN UYARAK 28 KG VERDİM DOKTORA GİTTİM VE VERDİĞİM HER KİLO NE SU KAYBI NEDE KAS KAYBI İDİ HEPSİ YAĞ KAYBIYDI VE ŞİMDİ 78 KG YİM SUPLEMENT KULLANMIYORUM 70-73 KG ARASINA İNİNCE PROTEİN TOZU TAKVİYESİNE BAŞLAYACAĞIM...

UNUTMAYIN BEN YAPABİLDİYSEM EMİN OLUN SİZ DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRSİNİZ.ŞİMDİ DİYECEĞİM KİLOLU ARKADAŞLAR İÇİN ŞU HAYATTA ÜZERİNİZE GİYİNDİĞİNİZ KIYAFETİN AYNA KARŞISINA GEÇTİĞİNİZDE SİZE YAKIŞTIĞINI FİT BİR ŞEKİLDE OTURDUĞUNU GÖRMEK VE KENDİNİZİ HER AN HER DAKİKA TOPLUM İÇİNDE MUTLU HİSSETMENİN VERECEĞİ HİSSİ VE ARZUYU ŞU DÜNYADA
    MİLYARLARA EVLERE VE ARABALARA DEĞİŞMEM BEN YAŞADIM VE 18 YAŞIMDA KİLODAN KURTULDUM SİZDE YAPABİLİRSİNİZ TEŞEKKÜRLER....

"SPORDA AZMİN BAŞARAMAYACAĞI ŞEY YOKTUR ANCAK TEK İHTİYACI ZAMANDIR"
    EREN ERGİN

hadelles14, mustafa t, CanPMC ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten helal olsun ben spor salonundayım beslenme ve kardiyo antremanımı senden esinlenerek yapacağım bir de senden ricam son halin
    İle vücudu gösterirmisin göbek göğüs gibi

3. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    kardesim anlamadigim kalori miktari cok az beslenmende anlamadigim nasil sadece yagdan verdin hayret guzel gelisim helal olsun

Xuqa bunu beğendi.
  4. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yağlı şeyleri bitirdim hayatımda cips vs ve proteine ağırlık verip hafif kglerle alt yapıyı oluşturdum ve ter çıkmasını yani kardiyoyo çok yaptım oraya bir şeyi yazmayı unutmuşum günde en az 3 Litre Su içiyorum...

kerem191 bunu beğendi.
  5. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    anladim ama boyle bir bunyeye bu kalori cok az vucut nasil kitlik moduna girmedi anlamadim sinin en azinda 1500 kalori alman lazim diye dusunuyorum eger hala devam ediyosan bu diyete bence yavas yavas kaloriyi arttirmalisin ve sporuna devam etmelisin ilerisi icin

6. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki kardio ile birlikte ağırlık çalışması yaparken az ağırlık çok tekrar mı çok ağırlık az tekrar mı önerirsin sen nasıl yaptn

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    vişne suyu içerek hayatımız dan şekeri nasıl çıkarıyoruz ?

Xuqa ve ugur91 bunu beğendi.
  8. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman meyvada yemeyeceksin ondada şeker var doğal olabilir ancak ondada şeker var diyette fark ettiyseniz çaya bile 1 çay kaşığı şeker atın yazdım vücuda yetecek kadar şeker miktarı olması gerekir adamlar günde 5 bardak çay içiyor içine 1,5 tatlı kaşığı yada 1 tatlı kaşığı şeker atıyor günde 1 tüm alpella çikolata yiyen kilolular gördüm üstelik günde 1 litre kola içen kilolularda gördüm bunların yanında emin ol içeçeğiniz 1 bardak vişne suyunun size zararı olmayacaktır...

CanPMC bunu beğendi.
  9. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    ilk olarak günlük 800 kalori çok düşük. kg durumuna göre önceden spor yaptığını düşünmüyorm yani kaybedecek bir kas kütlen de yoktu
    sabahki öğünde yumurta sayısı artırılcak reçel ve şeker cıkarılcak, yulaf eklenmeli
    öğle öğünü tamamen yanlış--et kesinlikle olucak yanına da esmer pirinç bulgur pilavı vs .
    aksamda da kg durumuna göre karbonhidrat eklenebilir,yumurtaya gerek yok , vişne suyu cıkarılmalı
    ara öğün olarak kuruyemiş vs sağlıklı yağlar kesinlikle eklenmeli

Xuqa, washburn, Mert Akar ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akaryakıt
    Yer:
    İzmir
    Beslenmen kesinlikle çok eksik..

ugur91 ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  11. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bu beslenmeyle kilo verilir doğrudur vermişsinde ama çok eksik bir beslenme. Bir kere sağlıklı bir karbonhidrat kaynağı yok, hormonal sistem için olmazsa olmaz sağlıklı yağ yok,protein çeşidi dolayısıyla amino asit çeşidi çok az ayrıca her öğünde şeker var. Sağlık açısından hiç uygun değil bence.Ayrıca verdiğin 28 kilonun hepsinin yağ olduğunu nasıl öğrendin?

Xuqa ve ugur91 bunu beğendi.
  12. emrah_yazgan

emrah_yazgan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme çok eksik, protein ve öğünler yetersiz. Yumurta sayısı çok az. 2 veya 2.5 saatte bir öğün olmalı. Sabah saatlerinde et ve yulafa ağırlık verilmeli. Bazı ara öğünlerde kuruyemiş ve meyve olmalı. Bu program ile sonuç almak çok zor.

Xuqa bunu beğendi.
  13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo verdiğiniz için tebrikler ancak 800-850 kalorilik bir diyetin sürdürülebilirliği yok. Bunun zararlarını tek tek yazmak da istemiyorum, bilinen şeyler. Zaten sizi kurtaran şey de kalori hesabını yanlış yaptığınız için peynirin çeşidi, dilimlerin büyüklükleri, vişne suyunun, domatesin, reçelin miktarı, yumurtaların pişme şekli ve büyüklükleri, tavuğun pişme şekli ve büyüklüğüne göre belli olmamakla birlikte 1000-1500 kalori arasında almış olmanız, muhtemelen arada kaçan öğünler de olmuştur. Asıl hesaba geçelim şimdi.

Ayda 3-4 kilo vermişsiniz, bu güzel bir hız ve 1 kilo yağ yakımı için 7000 kalorilik açık yaratmak gerektiğine göre ayda 3-4*7000=21000-28000 kalori açığı yaratmışsınız. Bu da 21000-28000/30=700-930 günlük kalori açığı yarattığınız anlamına geliyor. 1000 kalorinin üzerinde aldığınızı varsayarsak günlük kalori ihtiyacınızın 1700-2000 arasında olduğunu varsayabiliriz. Bu çok küçük bir miktar, sadece çok kısa boylu veya kas miktarı çok düşük kişiler için gerçekçi olabilecek bir kalori ihtiyacı. Eğer bu yazılanlardan başka arada kaçamak yapmadıysanız bu diyeti neden önermemeniz gerektiğinin de açıklaması oluyor aynı zamanda. Sizde işe yarayan bu diyet daha uzun boylu veya yağ oranı daha düşük (yağ oranı arttıkça vücudun yağ yakma kapasitesi de artar) başkasının sağlığını kaybetmesine sebep olabilir.

Şunu da şimdi gördüm: "-Spor Sonrası Kesinlikle 1 BARDAK SÜT Veya 1 KASE YOĞURT TÜKETİN.Bu sayede spor sonrasında bile yağ yakımınız devam edecektir..." Bunu siz yaptınız mı, yaptıysanız neden kalori hesabına dahil değil, yapmadıysanız neden öneriyorsunuz? Bir bardak süt veya bir kase yoğurt en az 250-350 kalori içerir, bu neden 800-850 kaloriye eklenmiyor, eğer ekleniyorsa bu 800-850 kaloriden neyi çıkartıp yerlerine bunu koyacağız?

Neyse, uzadı. Size tebrikler, ama burada çok bilgi eksikliği var.

Xuqa, Jasse Kecon, sansar54 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    teoride haklısın fakat , meyve suyundaki şeker hazırdır ve direk karaciğer de işleme geçer.bu da insülini tetikler. fakat çiğ olarak yediğin meyve zaman içinde sindilir ve insülinle meyve suyu kadar hızlı oynamaz. yağ yakılmak isteniyorsa düşük insülin şart. tabii sabah kalkınca ve antrenmandan sonra gibi 2 özel an var. kilo vermiş olabilirsin , fakat bu çok başarılı oldugunu veya direk diyet listesi bu , bunu yapın kilo verin demeni gösteremez maalesef. bencede eksik bir beslenme. umarım yorumumu yanlış anlamazsın. verdiğin kilo için seni tebrik ederim

acapella12 ve PeNa bunu beğendi.
  15. kralizer123

kralizer123 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    KESİNLİKLE BELİRTEYİM BURDA YAZAN DİYET KİLOLU OBEZİTE İNSANLAR VE HERHANGİBİ KRONİK HASTALIĞI OLMAYAN İNSANLAR İÇİN GEÇERLİDİR....( HERŞEYİN AYRINTISINA GİREMEDİM K.BAKMAYIN)

16. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Önermemenizin sebebi günlük olarka çok az kalori almasımı ama program kötüyse başarıya ulaşamaması gerekmezmi bu arkadaş resmen evrim geçirmiş benim boyum 1.92 kilom 89 yağ oranım %30(çok riskli) şimdi bu diyeti yapsam çok ağır zarara mı uğrarım yoksa bu arkadaş gibi başarıya ulaşırmıyım. Ben sizin kadar bu konularda bilgili değilim lütfen sözlerimdeki yanlışlıkları bilgi eksikliğime verin :)

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yani yazmayayım dedim ama biraz daha eskiler bilir. bende 106 dan 75 e düştüm ama çıkıp böyle bir konu açmadım. biraz daha profesyonel yerlere umut bağlayın.

18. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Azmin için tebrikler, fakat yeni başlayan arkadaşlara büyük bir kötülük etmişsin böylesine eksik, hatta kusura bakma saçmasapan bir programı paylaşarak.Bilgisi olmayan arkadaşlara bu sayfayı acilen terk etmelerini şiddetle tavsiye ediyorum, çok yanlış bilgiler var.

Xuqa ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  19. Hermaphroditos

Hermaphroditos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    BU programa uyacak arkadaşların ekrem ve kemik ağrılarına kas kayıplarına ve sarkmalara hazırlıklı olmalarını öneriyorum

YiDo bunu beğendi.
  20. orhan kesik

orhan kesik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sen başka bi doktara da git derim ben bu diyet programını pek sağlıklı bulmadım ayrıca o kadar vişne suyu reçel ve çaya attığın şeker fruktozdur ve vücutta kolay kolay atılmaz kullanılmaz direkt karaciğerde depo edilir ayrıca o vişne suyu kan şekerinde ani değişikliklere neden olur dikkat et derim ayrıca sebzeye çok ağırlık vermen karbonhidrat miktarını artırıp insülin salgılanmasına ayrıcada kan şekerinin yükselmesine sebep olur bence sen bi kan şekeri düzenine baktır birde karaciğerinde yağlanma var mı ona baktır en son olarakta bu zayıflama konusunda işi gerçek sahiplerine bırakırsan yani bunun okulunu okuyan tam anlamda bilgisi olan insanlara daha iyi olur

Sayfayı Paylaş