epilasyon yöntemleri...

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve neghesti tarafından 26 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar diğer bütün konulardaki kıl sorunu ile ilgili sirdi-ağdaydı-tüy dökücüydü-lazerdi hepsini okudum.
    bende bu spora başlamadan çok az olmuş olsada önce göğsümdeki kıllardan şikayetçiydim. spor yapacağım ama hiç bi zaman o fotolardaki adamlara gibi pürüzsüz bi cildim olamayacak diye, spora başlama aşamasını erteledim durdum.

acaba bu sporu yapan kişilerde hiç mi kıl yok yada ne yaptırdılar da bidaha çıkmadı diye merak ediyordum. bi çok yerde araştırdım, hepsinde var ama ince ama kalın kıl yada tüy varmış.

bütün yöntemleri deneyen biri olarak.

İlk aklıma gelen acısız bi yöntem dedim. Tüy dökücüleri seçtim. Tamam güzel bi yöntem ama tüy dökücüler kılı eriterek inceltip kopmasına neden olan bi yöntem olduğu için, kılın derinin altından çıktığı ilk gözeneklerde nokta nokta izler bırakıyor.ve bu izler kesinlikle kıllar derinin üst kısmına uzayana kadar yok olmuyor.bide kıllar belli bir kalınlığa ulaşmış olduğu noktadan koptuğu için bir sonraki çıkışında da kalın olarak çıkıyor.

Ben başıma bu gelince ağda yöntemine geçtim.

Ağda gerçekten kılların geç çıkmasına neden oluyor. Ve gerçekten %100 lük bir pürüzsüzlük veriyor. Fakat ağdada acı oranı dehşet bi durumda.
    Bide şu var ; hani derler yaaaa “ağda her bir seferinde kılların daha geç ve daha az çıkmasına neden oluyor” diyeee. Kesinlikle yalan. Ben tüy dökücüleri 2 kez denedim ama kıl miktarında hiç bi çoğalma olmadı. Ama ağdada gözle görünmeyen incelikte tüyleri bile çekmiş olduğunuz için o tüyler bildiğimiz kalın kıl haline geliyor.incecik olan kılı her seferinde kalınlaştırıyor ve her uzama döneminde inanılmaz bi kaşıntı, kıl dönmesi vs şeylerin oluşmasına neden oluyor.

sonra lazer epilasyon yöntemine yöneldim.

başta şunu belirteyim oldukça pahalıya dayanan bi yöntem ama en etkili ve kalıcı olanı.mükemmel pürüzsüzlük budur işte dedirtiyor....
    Gitmeden önceleri çok korkuyordum şöyle acıyormuş böyle acıyormuş diye. Sonra 6 tane epilasyon merkezi gezdim. Kimi 6 kimi 8 seans dedi. Seans aralıkları 1 ay olacak falandı filandı dediler.
    Diğerlerine göre biraz pahalıydı ama içlerinden en iyisini, en temiz ve gerçekten bu işi gelir kaynağı olarak görmeden yapan kliniği seçtim.(eğer isteyen olursa firma adını da verebilirim)
    Diğer bütün yerlerde hemen yatın yapalım dediler, burası bana önce test atışı yapacaklarını kıl özellikleri tanıyacaklarını söylediler.
    O gün kolumda 5 cm x 5 cm’lik bi alana test yapıldı. 10 gün sonra gittim. Test yapılan yere bakıp, sonuç iyi, tepki vermemiş, artık lazere hazırsın dediler. lazerin boyutunu ayarladılar.
    Neyse korkuyla yattım. İlk 2-3 kılda biraz acıyor ama makinede aynı zamanda soğutma sistemi var. yanan yeri hemen soğutuyor. Acı hiç yok değil ama ağdaya göre çok çokkk küçük bi acı.

Benim 3 seansım bitti.

İlk seansı gördükten 6 gün sonra kontrole gittim. Sonra 1 ay sonra 2. seansa. 2.seanstan sonra 1,5 ay ileri 3. seansı verdiler. 3. seanstan sonrada 4. seansı 2 ay sonraya verdiler.
    Her seferinde seans araları açılıyor.her seferinde gözle görülür bi azalma oluyor.
    Hem denize girme, güneşe çıkma gibi bir sorunda yok.
    Gittiğim yerde 3 farklı lazer var. her cilt ve kıl tipine göre hizmet veriyor. Sadece lazeri yaptıkları gün (12 saat) yıkanma diyorlar. Bukadar.....
    Bu arada komple göğüs seans süresi 20 dk sürüyor. seans fiyatı 400 ytl.
    Benim 4. seanstan sonra 5. seansı 3 ay sonraya verecekler sanırım. Baya azaldı ve uzamıyor bile. 5. seanstan sonra biter dediler.. kurtuldum yani..
    Eğer maddi anlamda zorlanmıyorsanız kesinlikle yaptırın. Hiçbir yan etkisi yokk...

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bu işler biraz yeni olduğu için yan etkileri daha tam olarak anlaşılamamış olabilir. Bunu kendi rahatsızlıklarında lazer ile gözlerini çizdirmeyen göz doktorları gibi düşünebiliriz, çünkü lazer daha tıp alanında yeni, ve insanlarda uzun süreli geri-dönüş daha olmadığı için, yani yaptırdıktan kısa bir süre sonra sorun yok ama ya 10, 15, 20 yıl sonra?

O yüzden hiç bir yan etkisi yok demek yanlış yönlendirmedir. Lütfen daha dikkatli olalım.

3. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Bu 10-15 yil sonra kismina katilmakla beraber (ideali bu sonucta) ben de soyle dusunuyorum.

10-15 yili bekleseydik goz kusurlarini lazer ile tedavi ettirmememiz lazimdi.
    solaryuma gitmmemiz lazimdi
    cep telefonu kullanmamamiz lazimdi
    internet bilgisayar gibi yeni teknolojilerden ne olur ne olmaz diye uzak kalmamiz lazimdi.

ama ben anca 9 ay durabilmisim anne karnında..

4. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar yazmış olduğum şeye sadece muhalefet olabilmek için cevap yazmayalım... çamur at izi kalsın felsefesiyle yaşamayalım....
    lütfen biraz zahmet gösterip araştıralım.
    lazerle epilasyon yapıla bilindiği 1955 yılında bulunmuş. araştırma süreci tam 12 yıl almış. 1967 yılından beri dünyanın bir çok ülkesinde uygulanmaya başlanmış. ülkemizde de 1980-1981 yılından beri yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.
    dünya üzerinde 40 seneden, türkiyede 26-27 senedir kullanılan ve bu güne kadar uzman kişilere yaptırılmış olupta, hiç kimseden bir şikayet gelmediyse sorun yok demektir.
    ve bende böyle bir şeyi herkese tavsiye edebilirim demektirrrrrr......

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Evet, benim lazer epilasyonun yaygınlaşmasından oluşan ticari bir kaygım var(artık hangi sektör etkilenir bilmiyorum ama) ve seni çok kıskandığım için sana çamur atmadan yaşayamam. Özellikle bu forumda.

"Hiçbir yan etkisi" yok demek yanlış yönlendirmedir. Tamam, minimal oranda yan etki olabilir, ama sonuçta vardır.

İlk cümlelerim biraz ağır kaçmış olabilir ama bu forumda "sadece muhalefet amaçlı cevap yazma" ve "çamur at izi kalsın" yaklaşımlarını engellemek için uğraşan biri olarak böyle tepki vermem doğal.

Enantioselectivity, fikirlerine saygı duyuyorum, ve senin listendekilerin de zararlı olduğunu düşünüyorum. Ama kullanmıyor muyum? Hayır, kullanıyorum. Epilasyon için de aynı şey geçerli, bende lazer epilasyon yaptırma taraftarıyım, ama "bu tamamen doğal, yan etkisi yok" demek ile aynı şey değil.

http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/Hair/laserhistory.html

http://www.ingentaconnect.com/content/klu/10103/2006/00000021/00000003/00000377?crawler=true

İkinci link risk minimal dese de, sonuçta belli bir risk oranı mevcut.

6. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaslar gögüs kıllarını dökmek için hangi tüy dökücü kullanmak gerekiyor ben rusma adı verilen tüy dökücü kullandım fakat siyah nokta bırakıyor ve bir kaç gün sonra kıllar uzamaya başlıyor vücüt geliştirmecilerin gibi nedense siyah noktasız olmuyor ve böyle olması için ne kullanmamız gerekir....teşekkürler...

7. neghesti

neghesti Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tasarımcı
    Yer:
    izmir
    yan etki...

kıl dökme yöntemlerinin hangi biri doğal kiii. çoğu kimyasal maddelerle meydana getirilmiş ürünler.
    ben sadece bu işin uzmanı olan kişilere, doğru şekilde yaptırıldığı zaman hiç bir yan etkisi olmayacağını savundum. bu işi para uğruna, kişilerin sağlığını gözetmeksizin yapan bir çok yer var.
    sizlere bi örnek vereyim. bu benim gittiğim kliniğe ait internet sitesi. orada bizlere seans sonrasında gönderilen bi anketi yorumluyoruz. ilk mesaj benim. gönderen İ.G. orada da memnuniyetimden bahsettim ama önemli olan 3 mesajı gönderen bayan. gönderen A.L mutlaka okuyun...
    http://www.medislim.com.tr/index.asp?param=53 bayana bir çok yer para kazanabilmek için epilasyona uygun olduğunu söylemişler...
    sizler sadece gideceğiniz yeri iyi araştırarak seçin, referanslar alın, sadece bir yere değil bir çok yere danıştıktan sonra karar verin...

her işte bi risk vardır ama ben sonuca bakarım.
    kendimden örnek vereceğim; ürün tasarımcısıyım, her sezon yaklaşık 100-150 model koltuk çizerim.her sezon 25-30 model üretilir. herkes mağazada üzerine 3-5 dakika oturduktan sonra beğenerek alır ama koltuğun üzerinde 3-5-8-10 saat oturduktan sonra onlara nasıl bi zarar vereceğini bilmez. bel ağrısıda yapabilir, omurilik düzleşmeside. yani burada ürünü tasarlayan kişinin işi üzerinde uzman olup, bu tip riskleri nasıl düşünerek hareket etmesi gerekiyorsa epilasyonda da öyle olması gerekli.
    epilasyonu yapacak olan kişinin işinde uzman olması, epilasyon yaptırmak isteyen kişinin lazer epilasyona uygun olup olmadığını kesin bi tanıyla belirlemesi gerekir.
    ben bu kriterler yerine getirildikten sonra, hiç bi problem olmayacağına inanıyorum.

"sarc4stic" bu arada lazer epilasyona sıcak bakman güsel.
    :D kızacaksın ama halaaaa şiddetle imkanı olan herkese tavsiye ediyorummmmmm...

Sayfayı Paylaş