Epey ham bir vücut için yeni başlama.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yusuftr5589 tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yusuftr5589

yusuftr5589 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Arkadaşlar herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. İnternetle çok haşır neşir olan biri olarak artık sağlığıma da önem vermem gerektiğinie karar verip araştırma yapayım derken ilaç gibi çıktı karşıma bu forum.

Direkt konuya geçeyim, nerde ne arayacağımı şaşırdığım için doğru linklere doğru yönlendirmeler ya da direkt olarak alabileceğim ne tavsiye varsa almak istiyorum.

1989 doğumlu 185 cm ve 115 kg dayım.
    Vücudum epey yağlı ve spora ne zaman başlamak istesem ikinci veya 3ncü kez antrenmana başlar başlamaz bütün enerjim ve şevkim gider gibi oluyor.
    Bunda ağırlığını taşımakta zorlandığım vücudum ve 2 gün üstüste yürüyüş yaptıktan sonra sürtünme sonucu pişik olan ve beni yürüyemez hale getiren bacaklarımın da etkisi var. Anlayacağınız epey ham durumdayım. Yaptığım bazı hareketler, başka bölgelerde ağrıya sebep olabiliyor. Örneğin mekik yaparken, hoca 4x15 tekrar veriyor, 3x15 de sırtım dayanılmaz bir şekilde ağrıyor.
    Üst gövde sabit ayaklarımızı kaldırıp indirerek yaptığımız harekette de kalçamdan başlayarak yine aynı tekrar sayılarında bacağıma kramp girmesi durumu söz konusu. Tecrübeli ve profesyonel arkadaşların ve abilerimzin aklında az çok resmimi çizdiğime inanarak sizden tavsiyelerinizi ve yönlendirmelerinizi içtenlikle rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    İyi günler... Öncelikle çok doğru bir karar almışsınız tebrik ediyorum :) Bu kadar ham iseniz veya vücudunuz spora çok yatkın olmayabilir. Size tavsiyem daha yolun başında olduğunuz için,beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor çünkü bu işin(zayıflamanın) %70'i boğaz,%30'u spor diyelim. Çok geniş bir konu sizinkisi burdan bu kadarlık bir açıklama yapıyorum. Forumda daha çok gezerseniz çoğu sorunuzun cevabını alıcaksınız iyi günler başarılar ;)

3. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    kilolu birine mekik cektirme olayi cok sacma bence o hocayi degistir sen

mericboss99 ve lÖZTÜRK bunu beğendi.
  4. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    mekik hem cok az kalori yaktirir hemde alttan gelen kas gobegi one iter dahada sisman gozukursun

yusuftr5589 bunu beğendi.
  5. yusuftr5589

yusuftr5589 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Samsun, Turkey
    O zaman daha fazla koşu. :)

6. yusuftr5589

yusuftr5589 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Yani şu pişik problemini çözebilsem tek yapacağım şey kardiyo olacak belli bir kiloya kadar. Ama onu çözemedim. :(

7. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bisiklet sürmeyi denyebilirsin ?

8. yusuftr5589

yusuftr5589 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Samsun, Turkey
    Güzel çözüm, koşu kadar verimli olsa keşke ve 15 km sürdükten sonra yine vücut ağırlığımdan ötürü seleye oturmak acıvermeye başlıyor. :/

Bu dayanıksızlığımın önüne geçmek istiyorum aslında, aradığım çözümlerden en önemlisi bu.
    Çok yanlış besleniyorum belki de, sağlığımı epey bir zamandır geri plana attığım için bir çok şeyi umursamayıp bu hale geldiğimi düşünmekteyim. :(

Sporu yapacak enerji var aslında, ama vücudun çabuk pes eden bölgeleri yüzünden yüklenemiyorum.

9. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dostum ben 107 kiloydum az agirlik cok tekrarla sadece agirlik kullanarak ve yulaf mucizesiyle su an 90 kiloyum ve kaslarimda surekli gelisiyor

Sayfayı Paylaş