Enteresan yorgunluk problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akay1234 tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. akay1234

akay1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar benim cok enteresan bir yorgunluk problemim var. 1.80 boylarinda 70 kg agirliklarindayim onceden bes aylik bir vg gecmisim oldu ama o sureye nazaran pek buyuk bi gelismem olmadi,ektomorfik bir vucuda sahibim,zayif ince kemikli belirgin ama kucuk kaslarim var,simdi sorunum su; bana egitmenim 3x10 seklinde bolgesel calisma programi yazdi1. gun gogus biceps karin 2. gun sirt triceps bacak karin seklinde yalniz bende soyle bir sorun var mesela ben herhangi bir bolgeyi agirlik basip ilk hareketin ilk setini bitiriyorum diyelim bazen oyle bir yorgunluk oluveriyorki bir anda 2. ve 3. setlererine o hareketin neredeyse hic gucum kalmiyor,ozaman ilk setin agirligini dusureyim biraz diyorum buseferde calistigimdan bisey anlamiyorum,antreman cikisi kaslara kasilma agri vermiyor,gelisim gostermeyecegini apacik belli ediyor yani ,iki arada bir derede kaliyorum ama benim asil sorunum su;sizlerede oluyormu bilmiyorumbende onceden antreman sonrasi kaslarimda hamlama ve agri olurdu artik oyle olmuyor diyebilirim cunku antreman siralarinda birsey dikkatimi cekti; mesela triceps hareketlerime basladim diyelim 4x8 seklinde yapiyorum hacim ve direnc kazanmasi icin ama soyle birsey oluyor bende , 1. seti giriyorum 2 sete gectigimde buyuk bir guc kaybi etkisini gosteriyor 3. sette dahada beter oluyor 4.sette ise okadar zorlaniyorumki 8 tekrari tamamlayamadigim bile oluyor,agirligi cok az azaltayim diyorum buseferde hic yorulmuyorum kasmadan patir patir yapiyorum setleri ama bosa yapiyorum sanki,hicbi zorlama hicbise hissetmiyorum,herneyse programi asil agir sekilde yaptigim zamanlarda bile niyeyse hic ama hic ter akmiyor benden,zaten butun antremanlarimda olu gibi oluyorum agir calissamda,hic terlemiyorum.isin enteresan yaniysa su;calisma programim bitiyor.o zorladigim tricepsleri antreman bitiminde sanki hic calismamislar gibi hissediyorum niyeyse.yani ayni 4x8 seti tekrar versen tekrar yaparim diyor sanki kaslar ama asil yapmalari gerektigi zamanda pat diye bitkin dusuyorlar.bu nasil istir ben hakkaten anlamadim arkadas!artik antreman sonralari eskisi gibi hamlamada olmuyor kaslarda sanki gelismiyorlar yaa :( benimle ayni tarz sorunlar yasayanlar veyahut bu soruna cozum bilenler yazsinlar usenmeyip ne olursunuz,bilginiz olsun antremana baslamadan kosarak isinmam 2dk dumbelllarla hizli hizli hafif bi sekilde cogu kaslarimi isindiririm oyle baslarim antremanlara,setler arasi 35 sn civari dinlenirim,haa birde bench presste ve bazi biceps hareketlerde nedense kollarim istem disi titrerler bunlardan kaynaklanan bir sorun da olabilir diye yazayim dedim, simdiden yardimlariniz icin tesekkurler, ulan daha yasimiz 18 erkenmi yaslandik yav nedir... :)

Son düzenleme: 8 Mart 2011
  2. akay1234

akay1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yardim lutfen arkadaslar ...

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Güç kaybının temel sebebi eksik beslenmektir.Vücudunuzu beslenmelisiniz ki ondan yüksek performans bekleyesiniz :) Yakıt olmadan otomobil gitmez hesabı.Beslenme programını bilmiyorum ama ne demek istediğimi anladın sanıyorum.Bol bol besin tüketmek az yağlı,bol karbonhidratlı besinlerden bol bol.Tabiki proteinden bahsetmiyorum konumuz güç olduğu için.

Artık hamlama ve ağrı olmaması vücudunuzun vg'ye adapte olduğunu gösteriyor.Beslenme programını yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

4. akay1234

akay1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilerimi vereyim ozaman;70kg 1'80,kahvalti:aclik durumuna gore 2-3 adet sandwitch ekmeginde karisik tost 1kutu buzlu cay,oglen kafeteryada ne varsa kafama gore seciyorum,genelde kuru fasulye pilav yada 6parca kofte yada pilav arti corba iciyorum,aksamlarida kilo almak icin fastfood soyluyorum genelde KFC den yada burger kingden buyuk boy menulerle geciyor aksam yemegim,bu aralar spora tekrardan yeni yeni ger donus yaptigim icin supplementlerimi kullanmiyordum araya gitmesin diye ama artik kullanmaya baslayacagim,amino3000 creatine glutamine protein tozu ve gainerim var. evet sanirim ogrenmek istedikleriniz bukadar

5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Sabahları sandwic ve buzlu çay beslenmek açısından yeterli olmaz.50-70gr beyaz peynir,1 adet domates,2 adet yumruta (isteğe göre beyazı),zeytin,reçel ve siyah sıcak çay.

Böyle bir menü ancak ağırlık antrenmanların için gerekli beslenmeyi sağlayabilir.

Öğle yemeği ve kahvaltı arasına meyve veya sütlü tatlı olabilir.Vitamin ve mineraller açısından.Yanında bir adet soda içilebilir.(mineral bakımından çok zengindir)

Öğle yemeği yine idare eder.Yanında meyve suyu ve yeşillik iyi bir kombinasyon olabilir.

Öğle yemeğiniz ve akşam yemeğiniz arasında yağ oranı düşük çikolata tüketebilirsiniz.Ara öğün olarak.

Tüm bunlarım dışında ;

Sadece fastfood insana kilo aldırmaz.Günlük ihtiyacınız olan besinleri alırsanız ve üstüne fastfood tarzı beslenirseniz kilo alırsınız.(Bu çok yanlıştır aslında sadece tek yönlü beslenerek kilo alınamayacağından bahsettim)

Gün içinde eğer yapıcak durumunuz varsa yağsız 500gr tavuk etini haşlayın ve öğünlerinizden sonra 50-100gr arasında tüketin.Protein açısından önemli bir yer tutucaktır.

Fastfood'u tamamen bırakın size basit karbonhidrat ve bolca doymuş yağdan başka birşey kazandırmaz.Bunun yerine fastfood'a ayrılan bütçe ile ızgara tavuk,köfte,tabldot menü bir çok besleyici besin seçebilirsiniz.Hem ekonomik olarakta daha uygun olucaktır.

Kilo almaktaki temel kural , vücudun tüm ihtiyaç duyduğu besinleri almak ve üstüne biraz daha eklemektir.

Supplementlerede sahipsiniz buda çok güzel bir extra.Onları nasıl kullanacağınızı yetkili satıcısından öğreniniz ve beslenme programınıda düzenlerseniz, enerjiniz kolay kolay bitmez ve çok iyi beslenmiş olursunuz.

6. akay1234

akay1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiginiz bilgiler icin size cok tesekkur ederim teurg.Kahvaltimi duzeltecegim ve kendime ara ogun sistemini benimsetmeye calisacagim ,insallah etkisini gorurum :)

7. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    akay1234..5678910:) espriyle başlayayım dedim..antrenman öncesinde mutlaka karbonhidrat ağırlıklı öğünlerle beslenmelisin..sabah yediğin sandviçleri lütfen unut ve gerçek bi beslenme düzeni oturtmaya çalış..mesela sabah 1-2 tam 3-4 beyaz şeklinde haşlanmış veya omlet tarzı(içine patateste koyabilirsin) yumurta yanında bal veya reçel tarzı yiyecekler penirin veya çökeleğin güzelce beslen..ara öğünlerde haşlanmış patates yiyebilirsin..bulgur pilavının üzerine 300-400 gram kadar yoğurt döküp afiyetle yiyebilirsin..antrenmandan önceki öğünde yumurta beyazı veya tavukla yapılmış sandwich veya ton balıklı sandwich yiyebilirsin.şimdi tekrar verdiğin bilgileri okudum protein tozun varmış..o halde sabah kalkar kalkmaz 400 ml süte protein tozu karıştırıp iç 2 saat sonra dediğim kahvaltıyı uygula sonra tekrardan dediklerimi uygula..antrenman sonrası protein tozunu iç ve gene bol proteinli ve karbonhidratlı öğününü ye..bence çikolata tarzı şeyleri bol yağlı ve karbonhidratlı yiyecekleri akşam veya akşam üzeri tüketme bunları sabah ve öğlen arasındaki öğünlerinde veya antrenman sonrası yiyebilirsin..bu sporda temel kural az yağla kaslanabilmektir.en son akşam yemeğinde yediğin yemeğin yağ oranı minimum karbonhidrat oranı az protein oranı gene yüksek olsun..bu şekilde kombineleri kendinde belirleyebilirsin..antrenmandan önce şekerli şeyler tüketirsen antrenman esnasında veya hemen sonrasında aşırı yorgunluk yaşayabilirsin..nizami tekrarlar yaptığında eminsen gelişeceksin merak etme..sormak istediğin sorular varsa cevaplarım..saygılarımla..

8. akay1234

akay1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    thebarley verdigin bilgilerde tamamiyle haklisin noktasina virgulune kadar fakat acik konusmak gerekirse ben suanda tamamiyle bir ogrenci hayati yasiyorum:) yurttan okula - okuldan yurda , yani demek istedigim benim bukadar zengin bir beslenme progamini uygulayabilmem mumkun degil :) yani tutupta kampusun asçisina bana 600 gr patates veyahutta tavuk gogsu hazirla abicim diyebilme gibi yada cebimde tasidigim konserve tonbaligini 10 dklik tenefuslerimizde cikarip ton balikli sandwich hazirlayip kendime bir ara oğun sunma gibi bir imkanim yok :) (espirinize espirilerle cevap vereyim dedim:D) ben hayatta yumurta yiyemeyen bir adamim aslinda beyazini yiyemem ve bana onerdiginiz kahvaltidaki 5 adet yumurtayi yiyebilmem icin bir HAYLİ istahimin acilmasi gerek sabahlari ve cussemin kat kat artmasi lazim:) henuz okadar gelismis bir vg'ci degilim :) yani demek istedigim benim sizin bana sunduğunuz bu beslenme seklinin orada burada satilan sekillerini(kantinde,kafeteryada,büfelerde) bulmam lazim yani kisaca alternatif bir beslenme programi bulmam lazim:) sanirsam benim butun problemim bu olsa gerek:p ne yapabilirim yardimini esirgemezsen sevinirim :)

9. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    o zaman şöyle bir yol izle..yediğin şeylerin sana ne kadar yararlı olduğunu düşünüp içlerinden en iyisini seçmelisin..bak ben sana şunu söyleyim gelişmemekten daha kötü birşey varsa oda çok yağlanmaktır..gelip burada 3-4 ay sonra ya çok yağlandım ne yapmam lazım dersen sana çok az kişinin yardımı dokunacaktır..neden dersen burayı iyi dinle" kas kaybetmeden yağ yakmak zor ve oldukça teferruatlı bir iştir ve bir öğrenci için bu zorluk 2 katına çıkar" çünkü o dönemde protein alımın artacak karbonhidrat azalacak ee zaten öğrencisin nereden bulacaksın yağsız sağlam proteini..protein tozuda bi yere kadar öğün yerinede geçmez..o zaman senin yapacağın en iyi iş az yağlanarak kaslanmak..protein tozunun olması güzel senin işine yarayacak..bu yumurta işini genede çözmeye çalış bende çökelek yiyemiyorum suyla yutuyorum:) mesela sütün içine protein tozu koyup yemek yiyemediğin öğünlerde içebilirsin(yani vaktin olmadığı zamanlar en pratik yol bu gibi gözüküyor..şu akşam yenen burgerleri gündüze alabilsen güzel olacak hiç yemesen olmaz çünkü zaten hazırlayacak vaktin zamanın ve durumun yok en iyisi gündüze almak..akşam daha hafif kalorili ama proteinli yiyecekler yesen hoş olur..piliç çevirme ye dicem oda yağlı ama nispeten daha sağlıklı gibi geliyor bana..hani şu kızarmış satılanlar varya dönüp duranlar:)kilo almak için yüksek kalorili beslenmek gerekir doğru ama bu kaynağı nereden aldığın daha önemli..şeker yiyerekte kalori arttırırsın ama sonu ne olur biliyorsun..bu dediklerimi kendine uygula..yani imkanlarını sen belirle..seçeceğin 3 çeşit yemek varsa en doğrusunu sen seç..hangisi daha kaliteli protein ve daha az yağ veya daha sağlıklı yağ içeriyorsa onu seç..ve gözünü kapat allah yarattı deme yumul:)

Sayfayı Paylaş