Engelli vatandaşlar - Engelleriniz siz önem verdiğiniz sürece size engeldir.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Gokhan2285 tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ÖNCELİKLE SELAMÜN ALEYKÜM

- Bu konuyu açma sebebim engelli arkadaşlarımızın, sadece ALLAH (c.c)'ın onlara verdiği bedenle yaşadıklarını yani acınacak varlıklar olmadıklarını göstermek isteyenleri bilgilendirmek ve onlarında bu sporu yapmalarında bir ENGEL olmadığını göstermektir.

Benim adım Gökhan ve doğduğumdan beri ALLAH'ın bana verdiği bedeni düzeltmek için ameliyatlar oluyorum ve yaklaşık 7 senedir de düzeltmeye çalışırken beni daha kötü durumlara sürükleyen doktorun hatalarını çekiyorum ...

- Bundan 7 sene önce normal topallayarak yürüyordum ve doktor benim topallamamın sebebini sol bacağımın kısalığı demişti ve düzeltebiliriz diyerek beni ümitlendirmişti... Bende bunu duyar duymaz hemen Ameliyata girdim ve doktor ameliyatı yanlış yaptı! - O günden beri baston kullanıyorum sol bacağım iptal kullanamıyorum ve son 7 yıldır kendime küskün ve her gün isyan eden biriyim, biriydim... Bu sporla tanıştım ve resmen bana hayat verdi bu spor sinirimi hırslarımı bu sporu yaparak geçirdim ve hayata geri döndüm vücudumu geliştirdim geliştirmeye başladım..

YANİ ENGELLERİM BANA ENGEL OLAMADI !

SİZEDE ENGEL OLMASIN SİZ SUÇLU DEĞİLSİN VEYA UTANACAK BİR DURUMUNUZ YOK SOSYAL OLMAKTAN KORKMAYIN, BİRİ SİZİ AYIPLAR DİYE KORKMAYIN.. BİLİYORUM BUNU OKUYAN ELİ YÜZÜ DÜZGÜN İNSANLAR ''NE DİYOR?'' BU ADAM DİYCEKLER FAKAT BUNU YAŞAYAN İNSANLARIMIZ VAR BÖYLE DÜŞÜNEN ENGELLİ KARDEŞLERİM ABİLERİM VAR.

Doğru çok zorlandım.. Bu sporu yaparken, spor salonuna gittiğimde kaslı kaslı adamlar bana acır gözlerle bakıyorlardı, resmen kendimden nefret ettim o an birde yağlı ve pis bedenim beni iyice utandırmıştı..

SİZLERE TEK ÖNERİM O BAKIŞLARI ALDIRMAYIN...

-----------------------------------------

Sonra yanıma engelli bir kardeşi olan bir abi geldi aynen abartmadan bana bunu söyledi '' Yiğenim, biz zoru başarmaya çalışıyoruz sen imkansızlıklar içinde savaşıyorsun yılma başar maddi manevi her türlü destekcinim '' ve o abi sayesinde her şeyi başardım..

ŞU ANDA ENGELİMİ TAKMIYORUM KENDİME GÖRE GÜZEL BİR FİZİĞİM VAR BASTON KULLANSAMDA SEVGİLİM BASTONLARIN BANA KARİZMA KATTIĞINI SÖYLEDİ :)

--------- MUTLU SON BU KADAR YAKIN İŞTE ------------

ENGELLERİN SEN ÖNEM VERDİĞİN SÜRECE ENGELDİR.

barfiksPro, eVs, shaq ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. eVs

eVs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İSTABUL/ÜSKÜDAR
    Helal olsun... Yazını okurken aklıma tolga murat balıkçı geldi seni canı gönülden tebrik ederim başarılarının devamını dilerim

3. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Ameliyatı yanlış yapan doktora dava açtınız mı ? umarım açmışsınızdır.Bir bacağı ötekinden kısa olan birsürü hasta oluyor ilizarov tekniğiyle hastaların kemiklerini uzatıyorlar sizin ameliyatınız nasıl geçmişti ve ne ameliyatı oldunuz ? Ayrıca keşke düzgün bir doktor seçseydiniz doktor hatalarından malesef çok kötü sonuçlar doğabiliyor.Ameliyat olmakta hiç kolay birşey değil dışardan göründüğü gibi kolay değil allah yardımcınız olsun.

Benimde benzer bir sorunum sağ kolumda var doktor hatasından değilde benim hatamdan kolumdan 2 ameliyat geçirdim 3. ameliyatıda olacağım neler çektiğimi bir ben bilirim kolumdaki şekil bozukluğu yüzünden tişört giymeye utanıyordum ve sağ kolum sol kolumdan kısa olduğu için bu yaptığım sporada yansıdı sağlak olmama rağmen sol kolum daha hızlı gelişti.Şimdi allahtan düzgün bir doktor buldumda görüntü sorununu ve kısalık farkını biraz olduk kapadık. Umarım sende en kısa zamanda iyileşirsin.

Sayfayı Paylaş