Enerji içecekleri antremana pozitif yönde etki edermi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ferhat95140 tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ferhat95140

ferhat95140 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Powerade içecek sizce antremana etki edermi ?
    Eğer ediyorsa antremana başlamadan ne kadar süre önce almalıyım.

2. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    antreman öncesi değil sonrası iç..çünkü içinde bulunan maddeler sporda terle birlikte kaybettiklerini geri vücuduna koymana yarıyor..üstünde yazanları okursan açıklayıcı bilgi var..

3. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bunların içinde kafein ve şeker var. Kafein 6mg/kg günlük tavsiye edilen miktar ve spor için hem motivasyon, hem kilo verme(hafif metabolizma hızlandırıcı) olarak hem yasal(bizde hap formunda yok ama her haltın içinde var!) hem faydalı.

Gelelim basit şekere, basit şekerin beslenmesine dikkat edip insülin denen canavarı dizginlemeye çalışan adamın işine yarayacağı tek bir durum var: Antreman sonrası (whey)proteinle beraber. Çünkü proteini kaslara insülin taşıyor, kasıtlı olarak insülini basit şekerle yükseltip daha fazla fayda elde etmeye çalışıyoruz. Velhasıl, kafein motivasyonu antreman sonrası için geçerli değil.

Bana sorarsan gereksiz şeyler enerji içecekleri. Kafeinin, şekerin, proteinin varsa bu saçma sapan(ve görece pahalı) içeceklerle uğraşma derim.

Erkel bunu beğendi.
  4. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de gereksız buluyorum enerjı ıceceklerını. Kafeın ıcın, kahve ve yesıl cay tuketılebılır. Sporda terle atılan mınerallar ıcın de, maden suyu tuketmelı..

Idman sonrası ıse, basta uzum suyu olmak uzere meyve suları..

Sayfayı Paylaş