Enerji İçeceği

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve PraNgA4 tarafından 15 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. PraNgA4

PraNgA4 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spor salonumda 2,5 tl ye Gatorade enerji içeceği satılıyor. Fakat bu şekilde çok pahalıya geliyor ve öğrenciyim açıkcası her antreman günü o kadar parayı vermek maddi anlamda zarar. Haftada 3 güne vurduğumuz zaman 7,5 tl para yapıyor..

İstanbul içinde toptan satışı yapılan bir yer varmıdır veya 1 litrelik satılan veya toz halinde satılıpta suyla karıştırılıp kullanabileceğim şekilde olanı mevcutmudur nerde bulunur hangi marketlerde fiyatı nedir kullanıpta yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ayrıca başka önerebileceğiniz uygun enerji içecekleri veya bir karışım varsa yine tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Forumdaki ev yapımı karışımı okudum fakat ordaki şeker işi kafamı karıştırdı yapmayı düşünmüyorum.

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    büyük marketlerde 2 tl civarı.

çevrende bakkal tarzı birşey varsa onlara söyle onlar getirsin senin için 24 tane falan. O zaman tanesi 1.75 civarı falan gelir

açıkçası sodyum kalsiyum potasyumlu su neden bu kadar pahalı anlamış değilim......

Bu arada bende gatorade limonu çok seviyorum

PraNgA4 bunu beğendi.
  3. PraNgA4

PraNgA4 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Metro'da buldum tanesi 1,5 tl ye geliyor 12 tnesi 18 tl şeklinde satılıyor aldım.
    Fakat spor salonunun sahibi laf yaptı sinirimide çok bozdu öğrenciyim halden anlamıyo gelmiş bana ben bayanlara dışardan su bile getittirmiyorum dedi. Hata bende gidipte sordum içebilirmiyim diye haber vermeden içicektim ama nerde bendeki nezaket onda !

4. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    antreman öncesi içiyorsun heralde, neden salonda içiyorsunki salon uzaktaysa yoldayken filan iç, antremana başlamadan yarım saat önce filan içmek daha iyi, hemen önce içersen sindirimi kolay bişeyde olsa biraz bekleyebilir midede

Ayrıca pahalı demişsin ayni enerjiyi istiyorsan antremana başlamadan 45dk 1saat önce 1-2 fincan nescafe içebilirsin, kafein fazla tüketen biri değilsen vücut ona bağışıklık yapmadıysa, içeceğin nescafede gayet enerjik yapar, ben sahsen nescafe içiyorum 2 fincan filan hele kış aylarında soğukta buz gibiyken direk sıcak basması yapıyor :) enerji içeceğinin içindede bolca kafein bulunuyor.

Son düzenleme: 20 Nisan 2011
  5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ciddi bir terleme yapmıyorsanız antreman sıklığınız haftada 3 ten fazla değilse çok da gerekli değil bu içecekler. enerji de vermiyorlar zaten. enerji içeceği degil sporcu içeceği diye geçer

azıcık şeker sodyum var iyi emilsin diye. bir kaç mineral daha var. al sana sporcu içeceği. amaç sadece vucuda suyu hızla kazandırmak. enerji falan vermiyor.

Ama tadı güzel orası ayrı :) durduk yere bile kullanıyorum. sen hangi marka aldın dostum?

6. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İlk defa böyle saçma bişey duyuyorum. Benim aldığım sıvıya ne karışır salondaki hoca. Lokanta mı orası da dışardan yemek mi getiriyoruz.

Suyla gelicem de beni salona sokmayacak. Ne salonlar varmış ya.

gurkooo bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Evet dısardan su bıle getırmenın yasak oldugu salonlar mevcut.
    Tamamen para kazanmak ugruna, ustelık pıyasada 2 ıse onlar 3e satıyorlar. duh

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    enerji içeceği ile sporcu içeceklerini karıştırmamak gerekir...)

konu antrenman ise , "sporcu içeceği " ön plana gelmeli...

kafein, antrenman verimini,konsantrasyonunu arttırmak için kullanılabilir...ancak ,antrenmandan önce ve spor süersince ,enerji içeceği ve sıvı ile desteklenmek koşuluyla...

antrenmandan 30-35 dakika önce ,içine 1-2 kaşık bal , 3 tatlı kaşığı türk kahvesi ve 150 cc sıcak suyla hazırlanan kahve kullanabilirsiniz, konsatrasyon için...ancak, sporcu içeceği ve kendinizce hazırlayacağınız serum ile destekleyerek...

9. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman da o salona gitmeyeceksin. hatta gerekirse insanların içerisinde rezil ederek ayrılıp adam gibi bir salona gideceksin.
    Sen gittikçe ben gittikçe adam para kazanacak, para kazandırmayacaksın ki zırvadan hoca olanlar ortadan kalkacak.

Sayfayı Paylaş