Endomorf muyum Mezomorf mu Çözemedim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bymuratgol tarafından 4 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. fatihciftaslan69

fatihciftaslan69 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Ne yani simdi ben cok zor kilo alan biriyim yani senin tabirine gore ektoyum ben pastaya borege dalip kilo alirsam endomu olucam arnold cocuklugunda ekto gencliginde mezo simdi kilolu diye ektomu. Kusura bakma ama bu cok sacma ustelik boyle bir bilimsel arastirma yok kanit yok yani boyle bir sey yok NOKTA

2pacist bunu beğendi.
  2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Hayir diyelim sen ektomorf denilen vucut tipine daha yatkin bir kisisin ve pastaya borege daldin ne oldu endomorj mu oldun? Hayie tabi ki de olmadin cunku o yedigin pasta borek senin omuzlarini genisletmez, gogus kafesini genisletmez , yani sen sonuc olarak pasta borege abansan da ektomorf olacaksin yine , vucudundaki yaglar yogun olarak bel bolgende toplanacak ama yine diger vucut tiplerine sahip seninle ayni yag oranina sahip ektomorf olmayan kisilere gore daha dar omuzlarin daha dar bir gogus kafesine sahip olmaya devam edeceksin

Helldorad0 bunu beğendi.
  3. fatihciftaslan69

fatihciftaslan69 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Hikaye anlatmaya birak iki dakika dinlede öğren..
    Bak kardesim ben 180 cm bir insanim ben bu spora basladigimda 65 kiloydum omuz olcum 100 cmdi yani senin tabirine ektomorf..ben bir yil calisinca kilom 80 oldu omuz olcum oldu 128 cm senin tabirine gore mezomorf ben kışın 90 kiloyum omuz olcum 135 senin tabirine gore endomorfum...dediklerinin bilimsel hicbir yani yok 50 yil once uydurulmus seyler kendinizi kandirmayin cok calisan herkes buyuk defineli ve paramparca bir vücuda sahip olur ben ekteyomusum omuzum buyumezmis gogus kafesim kucuk kalirmis gibi sacmaliklara inanmayin..saygilar

2pacist ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şu saatten sonra konuşmaya değmez. Herkese başarılar.

Created By Loss ve ujohnz bunu beğendi.
  5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Oncelikle sen okuduğunu anlama konusunda problem yasiyorsun ben pasta borek corek yiyerek omzunu gogus kafesini buyutemezsin diye yazmisim bak
    burda "spor" yapan ve "natural" olan kisileri baz alarak konusuyoruz
    2.si sen 1 yilda 35 cm omuz olcusu almisin vay anasini acaba 1 senede 35 cm omuza eklerken hangi hormon takviyelerini kullandin? Eger natural isen zaten salliyorsun 1 senede 100 cm omuz 35 cm alip 135 olmaz , degil 1 sene 2 senede de natural olarak 35 cm omuz olcusu alinmaz zaten
    3.si bak sende ne guzel soylemissin spora basladigimda 100 cm omzum var simdi 135 oldu demisin ya hani , ben ankamall macfitte idman yapiyorum idman partnerim 95 dogumlu bir genc ben senin gibi bol keseden de sallamiyorum istersen ziyaret edip kendi gozlerinle de gorebilirsin, cocuk 2 yildir bu sporun icinde basladiginda 125 cm omuz olcusu vardi hic agirlik kaldirmamis hayati boyunca , su anda 143 oldu ve bu cocuk halen daha natural...yine soyluyorum agaclar kirmizidir desem beni kimse kale almayacak senin durumunda su an bu

6. fatihciftaslan69

fatihciftaslan69 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Benim yazdiklarimi bidaha oku sonra kimin anlamada sıkıntısı olduguna karar ver..ben sana 1 yildir fitness yapiyorum diye bisey yazmadim bu bir ben bir senede 128 olsu dedim sonra bulk yapinca 90 kilo oldum omzum 135 i gordu dedim..senin okumada veya anlamada ciddi bi Sıkıntın var konu bu degil zaten benim anlatmak istedigim sey farkliydi neyse

7. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    arkadaşlar boş yere tartışmayın. bu konuda isteyen istediğini düşünsün. nasıl olsa aramızda trainer yok. ama olurda bir gün trainer olursanız arkadaşlar, endomorf bi' adama verdiğini diyetle ektomorf bi' adama verdiğiniz diyet ve beslenme programı aynı olursa şayet yana yakıla internette bilgi ararsınız. sadece görünüş omuz çatısı göğüs kafesi bacak kalınlığı kas kalınlığı ve boyutundan bahsetmiyoruz burda(doğal şekildeki) burda yukarıda da yazdığım gibi bir çok etken de var. mesela insülin hassasiyeti. metabolizma. vücudun anabolic direnci vs.

fatihciftaslan69 bunu beğendi.
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme programını yağ oranına göre amaca göre veririz dert etme :)

Tanrı Türk'ü korusun.

9. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur

bak mesela kardeşim, sağdaki arkadaş daha endoya yakın bi' adam. soldaki arkadaşı zaten tanımayan yok. zyzz ektomorf yapıya yakın bi' arkadaş. ve zyzz de kova kova steroid var. buna rağmen omuz başları arasındaki farka bak. bu arada zyzz 100 kilo, yandaki arkadaş 80 kilo. bel bölgesine bakın. göğüs eksenine bakın. trapez ve omuz çatıları arasında farklara bakın. bu iki vücudu tek tip olarak nitelendiremeyiz.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2015
  10. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
  11. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yemin ediyorum sizin düşündüklerinizi aynısınısınını düşünüodum.Karın kası yapmamın zor olduğunun farkındayım.Sizin dediğiniz gibi çalışıcam.Şu şekilde çalışsam nasıl olur şuan 85 kiloyum 90 kiloya kadar çıkıp tabi çoğunu kas olarak almaya çalışıcam ister istemez yağlanıcam daha sonra güzel bir diyet ile yağ yaksam mantıklı olurmu ?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Antremanlarını haftada 4 gün. 40 dk vg + 20 dk hitt kardiyo yapıyorum. Sizce bu şekilde doğrumu çalışıyorum.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Tartışma uzamasın, özelden yazıyorum size.

14. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    bana göre endo sun.

Yag yakmaya basla. 10%-12% oranina düsmeye calis ortaya fit bir görüntü cikar. Sonra +100-300kcal hacime baslarsin

15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Usluba dikkat ediniz. Kaba, nezaketsiz, karsi tarafi incitecek icerik kullanmayiniz.

Helldorad0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş