En yararlı burger king kombinasyonu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve okaysarac tarafından 20 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    ya arada gidiyoruz ama en azından en sağlam kombinasyonla yediğimizden de fayda görelim diye düşündüm. Sizce en yararlı burgerking combosu hangisi? Bi de tereyağı konusunda sizden bilgi alacağım?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Forumda bu konuyla ilgili bir kaç başlık var:

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=5278
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=3741

Tabii ortak nokta hiç fast-food yememek :D İllaki yiyeceğim diyenlere tavsiye,

Hamburger: Ketçap, mayonez vs... olmadan, peynir kişiye göre(+protein ama + yağ), et/tavuk/hindi yine tercihe bağlı, malesef hepsinin ekmeği şekerli

Patates Kızartması: ASLA!

İçecek: Kola hariç herşey; tercihen Ice Tea(en güzeli su tabii ama bu durumda tercih edilmemesi anlaşılabilir)

Hamburger yerine Nugget tarzı tavuk parçaları da alınabilir ama onlarda yağlı sonuçta. En güzeli su+salata ama o zaman Burger King'e gitmenin ne anlamı var değil mi? ;)

3. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bende bunu anlamıyorum. neden et? ve neden tavuk? yani ineğinkisi et te tavuğunkisi plastik mi?

bunu bir dönerciye sordum. verdiği cevap hı ile hö karışımı bir şeydi. sonrada, yani diye açıklamaya başladı. ama tatmin edici bir cevap veremedi :)

(konuyla pek alakalı değil ama dayanamadım :D )

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çok iddialı olmamakla beraber görüşümü paylaşmak isterim; bildiğim kadarıyla dana etinin amino asit değerleri biraz daha iyi fakat işte kollestrol ve doymuş yağ da içerebiliyor hindiyi bilemiyorum o da kırmızı ete çok benziyor galiba :roll:

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende neyi anlamadığını anlamadım :oops: Terim olarak birine et birine tavuk denmesi mi yoksa kırmızı et/beyaz et farkı mı?

6. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    terim olarak birine tavuk, birine et denmesini anlayamıyorum. yoksa biri kırmızı biri beyaz. bunu biliyorum tabiiki de, bu tavuğa yapılan bir haksızlık değilmidir :D

7. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Kullanıma bağlı bir genelleme olsa gerek. Yumurta diyince tavuk yumurtası anlarız, devekuşu yumurtası değil, çünkü "standart" yumurta tavuk yumurtasıdır. Bu mantıktan yola çıkılmış olsa gerek. Yada ben atıyorum :)

- Kırmızı/beyaz et derken demek istediğim o değildi ;)

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    burgera ya da mc'e gittigimde (ki o da arkadaslara ayıp olmasın diyedir) genelde kepek ekmeki arasına jambonlu diet sandviclerden yiyorum.. hatta 2 tane yiyorum..
    en azından arkadaşlar bişiler yerken ben de boş durmamış oluyorum.. hem de tamamen saglık sınırları ıcerisinde kalarak..
    bu arada burger'da yanılmıyorsam cocuk menulerı digerlerine oranla besin icerigi olarak daha saglıklı oluyor..

9. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bencede sen biraz atıyorsun sanki :D baksana dönerci bile neden öyle dendiğini anlatamadı :)

her neyse. bir de geçenlerde yemek hazırlarken aklıma geldi. pane harcıyla tavuk yapanlar bilir. pane harcı için yumurta gerekir ve o yumurta da tavuğa aittir.

ne kadar trajikomik bir durumdur bu. tavuğu kendi yumurtasıyla soslayıp pişiriyoruz :)

bu arada ben tavukları çok seviyorum. çok salak olmalarının yanında bir o kadar da şirin olmaları onları sevilesi kılıyor. üniversite zamanında birkaç tane tavuk beslediğim içindir belkide :)

diyeceksinizki besleyecek başka canlı mı bulamadın? vardı başka canlılarda. mesela köpeğimde vardı. benimle okula gelip gidiyordu. neredeyse sınıfa kadar geliyordu.

millet korktuğu için güvenlik içeri kadar sokmuyordu :)

bu arada konu bayağı saptı galiba. tavuk konusunda yazdıklarım sadece tespitti :D

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende olaya ecnebi kalıp alakasız cevap yazmışım :oops:

Huyum kurusun inşallah :x

11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence chicken whopper ideal bir burger king hamburgeri. Şöyle yapabiliriz, 2 tane chicken whopper söyleriz, rica ederiz 1 tane hamburger olur ancak içine 2 tane fleto koyarlar. Yanında salata, bir de ayran, güzel olur bence :)

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çıkış kapısını açmak+dışarı çıkmak+en yakın ızgara/kepabçıya gitmek.

En başarılı kombinasyon budur.

13. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    reklam kokan hareketleri......

abicim nedir bu burger king mi yesem yada burger kingin hangi ürününü yesem. gerçekten ilginç başlıklar açılıyor. ve arkadaşlarda ben de dahil buna cevap yazıyoruz. yani git hangi menüyü yersen ye. uzmanlar basbas bağırıyo bunlar sağlıksız yiyecekler diye. hala hangisi daha yağsız vede daha yararlı gibi sorular soruluyor. gerçekten ilginç vede reklam kokan harekerler. madem bu sporu yapıyosun vucudunun özelliklerine ve hedefine uygun beslenirsin. tavuk yersin yağsız yersin yağlı yersin vs. vs. yani etmi yesem tavuk mu. bütçen hangisine el veriyorsa onu ye..sırf başlık olsun diye başlık açılıyo...yararsız başlıklardan sakınalım lütfen...

14. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tür yerlerde en iyisi milkshake içmek.Gerisine dokunmamalı.

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bence milkshake bile içilmemeli..
    illa tatlı bir şey içilecekse evde yapıp yanında götürdüğün muzlu ya da vanilyalı protein shake'i içebilirsin mesela :)
    en azından protein almış olursun

16. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Re: reklam kokan hareketleri......

Valla hiç markus ruhl 'un videosunu seyrettinmi bilmem ama adam off seasonda gayet Burger King e gidip yiyiyor:)Adam Mr Olympia ya katılan bir insan ki bizden katkat fazla dikkat etmesi lazım.Ben Burger a gitiğimde mayonezsiz chicken whooper yiyorum.işleme tabi tutulmamış tavuk.nugget tan falan uzak durun ne idüğü belli değil.Mayonez bu yieceklere konan en kötü ilave bizim için.80% yağ.içecek olarak her zaman ice tea şeftali tercih ediyorum.Bu arada tavuk eti- normal et olayına gelince bu tamamen tavuk etinin yağsızlığıyla alakalı bi durum. ızgaranın üstüne yağı tamamen alınmış kırmızı et koyun yinede yağı süzülür. ama tavukta böyle birşey olmaz.tercih nedeni budur.uzun yazdım yeter..

17. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Ben fast food un abatıldığı kadar zararlı olduğuna inanmıyorum. Sırf oradan yersen tabi zararlı ama haftada birkaçtan ne zarar gelebilir. Sonuç olarak bildik şeyler var içinde. Bu arada milk shek öneren arkadaş yanlış bi önerme olmuş menü yesen daha iyi

18. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

En son geçen ay gittim (çok sık gitmem yılda 1-2) tepsinin üzerindeki kağıdın arkasında besin değerleri yazıyordu.Ordan en iyisi milkshake'ti bana göre.Kalsiyum alımı da sağlıyor aynı zamanda.

19. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşım,

Valla hiç markus ruhl 'un videosunu seyrettinmi bilmem ama adam off seasonda gayet Burger King e gidip yiyiyor:)Adam Mr Olympia ya katılan bir insan ki bizden katkat fazla dikkat etmesi lazım.Ben Burger a gitiğimde mayonezsiz chicken whooper yiyorum.işleme tabi tutulmamış tavuk.nugget tan falan uzak durun ne idüğü belli değil.Mayonez bu yieceklere konan en kötü ilave bizim için.80% yağ.içecek olarak her zaman ice tea şeftali tercih ediyorum.Bu arada tavuk eti- normal et olayına gelince bu tamamen tavuk etinin yağsızlığıyla alakalı bi durum. ızgaranın üstüne yağı tamamen alınmış kırmızı et koyun yinede yağı süzülür. ama tavukta böyle birşey olmaz.tercih nedeni budur.uzun yazdım yeter

sen o markus ruhl'un videosunda burger king i görüyorsan markus ruhl burger kinge neden gidiyo yada neden burger king markus ruhl'un videosunda diye hiç düşünmedin mi? markus ruhl burger kinge boşunamı gidiyodur. burger king sponsorudur veya videosunda burger kinge yer vermesi için ona belli vaadlerde bulunmuştu veya markus ruhl videosunda burger kingin de yer alması için onlara teklifte bulunmuştur ve video masraflarını onlara yüklemiştir...siz bu pazar ekonomisinde hiç kimsenin hiç kimseyi kara kaşı ve gözü için görüntülemeyeceğini bilmeyenlerdensiniz..bu işler öyle dışardan goründüğü gibi basit değildir. o kadar basit değil. roni de gidip mc donald's ta yer ama o da bi çıkar elde eder mc donald's ta. bakın sizler bile belkide markus ruhlu orada yemek yerken gördüğünüz için burger'ı tercih etmişsinizdir. bunlar hep bilinç altına yerleşir....

20. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ben öyle olduğunu düşünmüyorum.yani adam ara sıra gidip yiyor olabilir kendine göre kafasında bi çözümü vardır..Ne yediğini de bilmioruz tabikide.sonuçta herşey kalori hesabı belkide light birşey yiyordur.tabik bu işlerde neler dönüyor biliyoruz.bu vidyoyu seyredipde burger a gitmek gibi birşey tabiki yapmadım.ben daha öncede burger a giderdim vidyoyla alakası yok.Burger dan sağlıklı bir şekildede yiyebilirsin. işleme tabi tutulmamış tavuk ürünleri de var.veya ton balıklı salataları.yani dışarda yemek bir bodyci için her zaman bir sorun zaten.Her an pilav ve tavuk bulamayabiliyoruz.günlük koşuşturma içinde bize en uygunu seçmeye çalışıyoruz.Tatlıses de lahmacun yemek yerine burger da tavuk yiyorum hepsi bu.Düzgün beslenmenin tamamiyle sorumlusu biziz.Pilav ve tavuğun üstüne 50 gram mayonez sıkarsan 40 gram yağ alırsın yine sağlıksız olur.yani herşey bizde bitiyor.suçu burger da mc donald's da aramayalım..

Sayfayı Paylaş