en ucuz protein yolu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve respozgur tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. respozgur

respozgur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar günde vucud agırlagımıın 2 katı protein almam lazım peki ne kadar yag alabilirim ögrenci adamız pek et falan alamam :D
    en ucuz bana bir fiyat verebilirmisiniz günlük ne kadar gider en ucuz şekilde nasıl protein alırım 125 gr protein almam gerekiyormuş yardımcı olurmusunuz ? çok teşekkür ederim makarna tüketicem ama aşırı yaglı o yüzden korkuyorum yardımınıza sıgınıyorum günde ne kadar gr yag alabilirim en fazla vucuda ?

2. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Makarnada yağ yok kabul edilir o karbo. Tavuk ve yumurtaya yönel. Yumurta beyazına. Kırmızı et yemen gerek ama yurttaşın alım gücü malum o halde yumurta tavuk yulaf uskumru (somon pahalı) bulgur pilavı salata meyve süzme peynir günlük 30 lira civarı bir şey tutuyor. Öğrenci olduğum için hesaplamıştım yakınım bu konuya:D

3. respozgur

respozgur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük 30 lira masrafmı yuh :D :D
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2015 ---
    ben bir günlük ihtiyacın fiyatını soruyorum sadece :D

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Haklısın ama bana kızma enflasyonu ben belirlemiyorum:D geçen gün hocayla hesapladık. Ancak bu hesaptaki kadar yiyemeybilirsin yanlış anlama 20 liraya da denk gelebilir. Bir oturuşta 10 yumurta beyazı vs. Bu hesap:)

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    10 yumurta beyazi yerine 5 tam yersin bu sayede giderin azalir ayrica söyledigin günlük yag ihtiyacinda karsilanmis olur.
    günlük iki Kati proteinde max degerdir 1.2-1,5 ilede gayet güzel gelismen mümkün,125 gr dedigine göre 65 kg felan olmalisin bana göre 100 gr Protein baslangicta sana yeterli bununda 5 yumurtadan 30 unu karsiliyorsun zaten,200 gr tavuk eti alsan,200 gr da lor etti sana 100 gr Protein maliyetide tam bilemem tr de diilim ama 10 tl yi günlük gecmez.

Created By Loss, columbu ve agitmahsun94 bunu beğendi.
  6. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Hayır yiyemezsin
    Günde 5 tam yumurta demektir ki bir müddet sonra karaciğer bağırmaya başlar
    Ben 3 tam yumurta yedim 6 7 ay boyunca karaciğer fonksiyonlarım yumurta sarısı badem vs. Besinler sebebiyle coşmuş durumda.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Herseyi bitirdiniz,süper saglikli besleniyorsunuz,Fastfood u,tatlilari,mayonezleri ketcaplari hayatinizdan cikardiniz,harika bir beslenme düzeniniz var ve geriye sadece yumurtanin sarisi kaldi zararli olan onuda cikartiyorsunuz hayatinizdan,neden?karaciger bagirir diye,güldürmeyin,gün icinde tüm yediklerinize bakin yumurta sarisi onlarin yaninda melek kalir,ayrica zararli oldugu konusu ise kocaman bir muamma.

nicolevis, 2pacist, antinkuntin ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  8. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Evet mayonez filan yemem ben. Tek fast food diye niteleyeceğin alışkanlığım karışık kebaptır lavaşsız. Bilgin olsun. 90 kilo bir vücut geliştirmeci günlük 200 grama kadar çıkarabilir protein alımını özellikle definisyon döneminde bu iyice artar bu da karaciğere yük bindirir ister istemez yumurta sarısı vs.den kısman gerekir, bu spor alaylı sporu değildir 3 ayda bir tetkik gerektirir. Tanımadığın bilmediğin insanların beslenme düzeni hakkında konuşmak cehalete delalettir:) günlük hayatta bu tarz konuşmayıp bilgisayarda terbiye ve saygıyı elden bırakıp kaba bir üslubu izlek edinmeniz de düşündürücüdür. Bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. İstediğiniz kadar gülebilirsiniz. Saygılar
    Ayrıca bir tatlı (en azından karaciğere) proteinden fazla yük bindirmeyebilir tatlının çeşidine göre değişir. Protein tozlarının da ayrıca yük bindireceği malumunuzdur. Yarım yamalak bilgilerle insanları yanlış yölere yönlendirip sağlıklarından olmalarına sebep olmayın bunun vebali ağırdır. Ben kaç insan gördüm ne olacak hormon mu diye hocanın kakaladığı klenleri alıp alıp gencecik tansiyon hastası olan.

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    60kg lik bir kisiden bahsediyoruz,ewet halen gülüyorum,Lavas iiymis yanliz:):)

Created By Loss ve Şafak Bilgili bunu beğendi.
  10. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Bu fark yaratacak bir durum değil yüksek yağ alımı bu bademden de somondan da yumurta sarısından da gelse ne kadar sağlıklı olursa olsun karaciğere yük bindirir karaciğer şekerden değil en çok yağ ve protein alımından etkilenir bkz. Ben. Bir vücut geliştirmecinin 5 yumurta kullanarak ihtiyatı elden bırakması fiyattan veya tembellikten ötürü sağlıksıza yönlenmesi/yönlendirilmesi en yanlış seçimdir. Ben bu foruma geç üye oldum daha çok okuyucuydum ancak sizin de 1000 kadar mesaj atmış olup böyle bir yorumda bulunmanız beni şaşırttı açıkçası. Bir aynaya geçip sırtınızda sulu kaşıntılı sivilceleriniz var mı diye kontrol etmenizi tavsiye ederim eğer beslenme planınızda 5 tam yumurta varsa. Ve eğer öyleyse bir iç hastalıkları uzmanına başvurmnız gerekmektedir.

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Allah seni basimizdan eksik etmesin ne diyim,bu konuyu uzatirsak 5 yumurta ye dedigim icin katil sayilicam:):)
    daha fazla uzatmiyorum izlinizle hocam diyerek önünüzde saygiyla egiliyorum,spor hayatinizda basarilar dileri:):):)
    unutmadan beslenme planimda 10 tam yumurta var

12. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Küsüp darılıp laf sokmanıza gerek yok kastım en iyi ben bilirim değil el elden üstündür hele ki bu spor için çok doğru bir söz. başımdan geçeni anlatıyorum ki kimsenin başına gelmesin bilgi paylaşılarak artar hiç olmaz denen şeyler olur misal antrenmanı uzun tutmak zaralıdır ben antrenmanımı 1,5 hatta belki 2 saat yani Bayaa uzun süre yapar ve wheyimi antrenmandan hemen sonra değil bcaam yoksa antrenman sırasında bitmeye 15 dakika kala alırım yağ atımı ve büyüme konusunda en memnun kaldığım çalışma prensibim de budur. İsterim ki kimse sağlık sakatlık vs. bu spordan uzakta kalmaya zorlanmasın. İyi günler

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Whey kullanıp,bcaa kullanıp ve belkide daha başka suplementlerde kullanarak,yumurtanın sarısına bukadar takılmanıza bir mana veremiyorum.Yumurta sarısı zararlı bunlar değilmi?yada kullandıklarınız karaciğeri etkilemiyormu?yada arkadaş suplement kullansın ama yumurta sarısını sakın ha yemesin gibi bir görüşemi sahipsiniz?çelişkiye düştüm şimdi.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

winston123, Juiceles, aslangur ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Yoo tabi ki değilim her zaman whey çok yük bindirir üre artar ürik asit üretimi vs. Artar eklemde birikir gut olursunuz yüksek proteinle veya whey kendisi zaten karaciğere yük ben 5 sene whey kullanmaktansa senede 1 kür derim kullanmadığım halde:D ancak dediğim gibi antrenmanım 1.5 2 saat e antrenmana yemekten 2 saat sonra başlıyorum bu durumda duşudu osuydu busuydu 4-5 saat açlık çok kötü bir vücut geliştirmeci için işte o vakit ben shake alıyorum yani diğer yazılarıma da bakarsanız anlarsınız. antrenman sonrası müthiş anabolik etki filan hikayelerine karşıyım bunların ohh God bless joe weider cilerinden de değilim lakin antrenman için kolay çözüm. Kahvaltıda Yumurtanın sarısından kaçmak 4 saatlik açlık içindeki 2 saatlik verimli bir antrenman sırasında yumurta beyazı yemekten çok daha kolaydır. Kastım bu

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Konumuz yada uzlasamadigimiz sey whey i yada yumurtayi ne Zaman nasil,niye tükettigimiz degil,
    ben 5 yumurta ye dedim siz karsi ciktiniz,zararlidir dediniz,ardindan suplement kullandiginizi yazdiniz,
    simdi sormak isterim ne Zaman nasil neden oldugunu bir kenara birakarak 5 yumurtami daha yararlidir yoksa bir ölcek whey mi?yada param yok diyen birisine 5 yumurtami tavsiye edersiniz yoksa bir ölcek wheymi?
    önünüzde duran 5 yumurtadanmi daha fazla fayda saglarsiniz yoksa bir ölcek whey denmi?
    kisaca sadece soruyorum
    yumurtami?wheymi?
    kaldiki yumurtayi günicinde beim yaptigim gib leblebi niyetine ara ögünlerde teker tekerde tüketerek bahsettiginiz asiri yüklenmenin önünede gecebilir.ayrica bcaa kullanmasina bil gerek kalmaz
    ayrica yazdiginiz 1,5-2 saatlik antrenmana hic deginmiyorumki o apayri bir konu,

16. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Değinebilirsiniz antrenmanımdan memnunum. Mideniz alırsa wheyi antrenman sırasında alabilirsiniz. Bundan başka bakın öncelik sıralamasıdır önemli olan. Yumurta sarısını çıkarabilirsiniz tabi ki wheyi de çıkarabilirsiniz ancak yumurta sarısından kaçınmak mı kolay wheyden mi? Şöyle söyleyelim standard bir saatlik antrenmanınız var ve 3 saat aç kaldınız(malum antrenmandan 2 saat önce yediniz son yemeği) şimdi siz orada yumurta mı yiyeceksiniz yoksa sabah yemediğniz yumurta sarısı sebebiyle karaciğerinize tolere edebileceği bir alan bıraktınız bunu wheyi göndererek mi değerlendireceksiniz. Çünkü sabah yumurta sarısını yerseniz whey de tükettiğinizde karaciğerinize uzun vadede sıkıntı oluşturur bu. Tabi ki bu kadar kolay ve basit değil kastettiğimi anlamanız için özetledim. Bunun dışında sorunuz çerçevesinde tabi ki her zaman benim favorim de yumurta beyazıdır whey filan değil. Benim tercihim ve bana göre doğru olan yumurta sarısı kullanmamak antrenmanda whey bcaa vs. kullanmaktır. Çünkü antrenman stilim nisbeten uzun soluklu ve yumurta yiyemem antrenmanda antrenmanım kısa da olsa 3 saatlik o açlıkta götürüp yumurta yemem onun için tercihim whey eğer definisyondaysam ve amino alımım off seasona göre azalmışsam bcaa olacaktır:) yumurta sarısı yemezsem aminolarım yanmaz ama antrenman sonrası orada protein almazsam yanar bunun en kolay yolu da bana göre wheydir hele benim gibi antrenman sırasında alacaksanız.

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Baslik sahibi demiski,ögrenciyim param yok nasil ucuz Protein alabilir ihtiyacimi karsilayabilirim demis,
    bende demisimki 10 yumurta beyazi yiyecegine 5 tam yumurta ye
    sizde demissinizki hayir kesinlikle 5 yumurtanin sarisi yenmez karaciger bagirir,zararlidir hatta ve hatta günde 5 yumurta sarisi yiyen birisi doktora görünerek karaciger tahlili yaptirmalidir demissiniz.
    Ardindan whey bcaa kullandiginizdan bahsetmisiniz,belki baskalarida var
    yani whey bcaa v.s kullanilabilir fakat yumurtanin sarisi kesinlikle yenmemesi gerekir
    Baslik sahibi arkadas acim ögrenciyim param yok nasil ucuza protein alirim diyor
    sizde diyorsunuzki
    Ekmek alamiyorsaniz Pasta yiyin.....

18. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Türkiyeye çok yabancısınız:) en ucuz protein sarısını atsanız da yumurta bizde:) bu sayede sarısından vazgeçmek kolay
    Neden fikrinizde ısrar ettiğinizi anlayamadım. Yumurta 30 kuruş filan. Günde 30 tane yediginizde 9 lira 90 gram pro sarısız;)
    1,5 lira kar ettirdiniz yani bu kemer sıkma politikanız bambaşka bir başarı :D kusura bakmayın da şimdi de ben gülüyorum garip bir şekilde sanırım egonuz sebebiyle sapkanıp kaldınız fikrinize:)

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yorum bile yapma gereği duymuyorum bu yazdığınıza.türkiyede olmamama rağmen o küçümsediğimiz 1,5 tl si olmadığı için 6 km okul yolunu yürüyerek giden öğrenciler olduğunu bildiğim için belkide bukadar üstüne düşüyorumdur.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Created By Loss, Juiceles ve winston123 bunu beğendi.
  20. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ne alakası var en son da buna sığınmayın komikti savunmanız yazacak bir şey kalmadı yani. Ben de öğrenciyim ankaranın ayazında kızılayda kapalı metroda yattım param kalmadığı için daha geçen sene. Yürünecek mesafe değil kızılaydan hacetteepe sabah kadar uyumadım acaba donar mıyım diye 5 saat. Neyse daha bir şey demek gereksiz bence de arkadaşımız bildiği gibi yapsın gereksiz polemiğe girerek suyu bulandırdınız. İyi akşamlar
    Yurtdışından bakınca size kolay görünüyor bu spor hepimşz için pahalı protein tozu hikaye et yiyemediğimşzden günde 30 yumurta yiyoruz hani yurtdışındasınız ya buradakiler yapıyor o hesabı ince ince merak etmeyin kimse meraklı değil hormonlu tavuktan çıkan hormonlu yumurtaya da bizde ucuzu bu bilemem cermen ülkelerinde nedir.

zvandut bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş