En Kaliteli Protein Hangi Besinde Var Biliyor muydunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Pump Forever tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Çeşit çeşit lor var. Farklı markalara göre değişiyor. Umarım paket üstündeki değerler doğrudur. A markasını gördüm 100gr da 17gr protein 12gr yag. Yanındaki B markası 100gr da 20gr protein 2gr yag. Yani degerleri mukemmel.

2. 32sulo33

32sulo33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    pastorize yumurta akı mı O Nerde Satılıyor

3. 32sulo33

32sulo33 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    Ben Öyle Balik Felan Yani Cok Ugrasli Yapilcak Seyler Yiyecek Vaktim Yok Ucuz Ve Kolay Yapılcak Proteinli Besinler Yumurtadan Baska Birde Pastorize Yumurta Varmış 250 ML Nerde Satılıyor Arkadaslar

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Çuprada ne kadar protein olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

5. memogibi

memogibi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende merak ettiğim konuyu arkadaşlara danışmak istiyorum umarım bir cevap bulabiliriz herkesin dediği gibi proteinler en çok et türü yiyeceklerde var ben protein tozu kullanmak istemiyorum. vücudumun gelişmesi 1 yıl alsın ama protein tozu kullanmayayım istiyorum (pek mümkün gözükmüyor) en çok protein değeri 100 gr kefal balığı için 67 gr protein yazıyor bu sitede http://www.mutfakkedisi.com/kalori-cetveli.php başka yerde kefal için protein değeri bulamadım kusura bakmayın. Yanlız merak ettiğim şu Optimum WHEY protein tozu 135 TL 2400 gr civarı bir rakam kişi eğer 2 ölçek sadece bu protein tozundan alırsa 2400/60=40 gün yapıyor bu da 135/40=3,375 TL günlük yapıyor ben hatayda yaşıyorum tavuk etinin kg si 4 TL ben en ucuz yollu tavuk göğsünden günde 400 gr yesem 2 TL felan yapıyor ki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tavu-un-b-lgesel-olarak-t20418.html?t=20418&highlight=protein burada belirtildiğine göre 4*31=124 gr protein demek bu da yeterli zannedersem bir gün için bu şekilde bir karışım ya da dışarıdan 120 gr protein alacak kadar beslensek, protein tozu ile aynı etkiyi ne kadar sürede görürüz? Ya da görebilirmiyiz. Ustalardan veya deneyenlerden yorum bekliyorum bende. Teşekkürler.

6. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0

tavuk gogsunde tas catlasa 23 24 gr protein var

7. AnschLag

AnschLag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Protein tozu kimi zaman pratik olduğu için, kişinin yiyecek hazırlayacak zamanı olmadığı için veya kana çabuk karışması gerektiği zamanlar kullanılıyor. Yaptığın hesap güzel, ayrıntılı fakat insan bir süre sonra tavuktan, yumurtadan bıkabiliyor. Demiyorum ki sadece supplementlerle beslenelim. Onlar yardımcıdır neticesinde, bizim doğal yollarla da günlük beslenme ihtiyacımızı karşılamamız gerekiyor. Ayrıca tavuk göğsünde 20-23 gr civarı protein var. 400 gram tavuk yemek -öğünlere bölsen bile- inan ki hiç kolay değil. İşte bahsettiğim gibi günlük yeterli beslenmeni yap; pratiklik, çabukluk aradığın, ihtiyaç duyduğun zamanlar da whey'e başvur. Bir örnekle bitireyim en iyisi:
    Antrenmanın hemen sonrası tavuk yeme fırsatımız pek olmuyor. Bu gibi durumlarda whey'i yanımızda götüreceğimiz süt veya su ile kombine edebiliriz. Hem antrenman sonrası çabuk toparlanma olur, hem de kolayca proteini elde edebiliriz. Eve geldiğimizde ise tavuk+makarna veya pilav varyasyonlarını deneyebiliriz. Yani yine ana öğünümüz eve geldiğimiz zamanki yediğimiz tavuk+. .. dan oluşuyor. Supplementler zaten hiçbir zaman ana öğün olamaz. Öğün bile denemez aslında, sadece destekleyici diyebiliriz.. Sıkıştığında işini görür o kadar. Kolay gelsin..

Son düzenleme: 9 Şubat 2010
  8. battalion

battalion Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

100 g Çipura (yenilebilir kısmı)
    Enerji:
    96 Kilokalori
    Temel Kompozisyon:
    Su 74,9%
    Protein 19,7%
    Yağ 1,9 %
    Yağ asitleri:
    Çoklu doymamış 0,4 mg

9. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Yatarken sütün içine bıldırcın yumurtası 2 tane. Biraz casein proteğin haydi iyi geceler antremandan sonra ise kolay sindirilsin çabuk yayılsın diye %100 Whey su ile alınmalıdır.

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta akı?!...((((

tabi ki emilimi en kolay olan malzemedir ,zira %92 si sudur ...yani "h20" ...)))

ayrıca, salt "albumin türevleri "içerir, yani amino asit çeşitliliğ de yetesizdir ...bi anlamda "tırnak, kıl ,imun sistem vb" oluşumunda faydalıdır..

burda önemli bir hata var sanırım...(

bu işin en doğrusu şu şekilde yapılır:

**insan etini analiz edersiniz....bundan hangi amino asitler ve ne kadar oranda elde edilebiliyor ... ne kadar ?!...
    **daha sonra o oranlara göre "amino asit oranı" yakın oranda olan ürünleri seçersiniz...
    **kişinin " sindirim asit, salgı, enzim oranlarını ,süre vb " test edersiniz ve buna uygun olanları optimize edersinizi ...

bu en optimum yoldur..ancak ,tabi ki nasıl yapılacak?!...((

11. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    ne kadar dikkat etsemde gün içerisinde yazdıklarını bulmak ve tüketmek gerçekten çok zor

12. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konu bana protein sentezinin doğal yollarla maximum seviyede ne kadar arttırılabileceğini merak ettirdi :eyes:

Sayfayı Paylaş