En iyi sonuç için hangi protein+amino+glutamine üçlüsünü almalıyım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Gkn_erdem tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    Mrb. Spora baslayali yaklasik 6 ay oluyor. Suan bir set yapmak istiyorum. Protein + glutamine + amino acid. Acaba hangi markalari tercih etmeliyim. Birde sizce amino asitmi almaliyim yoksa bcaa mi ?

2. Yusufcan1

Yusufcan1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Oncelikle hayirli geceler elimden geldigince bilgilerimi paylasiyim bcaa amino asitin en onemli yapi tasidir diger amino asitlere gore en onemlisi denilir kas gelisiminde dayaniklilik vb marka olarak multipower gaspari ultimate musclepharm hardline ve universalada bakabilirsin secim senin protein tozu bcaa glutamine derim ben

3. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    Simdi soyle sorayim. Normal bi amino asitin içinde bcaa amino asitleri yokmu ? Normalden kastim su tablet olarak satilan gaspari amino 8000 den bahsediyorum.

4. Yusufcan1

Yusufcan1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Oranlari dusuk olur yani normal bcaadan karsilayacaginin cok cok az olur oysaki zaten amino asitlerin en iyisi bcaadir tek haliyle daha iyidir marka icin degil benim onerim dedigim gibi olur senin icinde cok guzel
    Olur
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2015 ---
    kisacasi soylemek gerekirse bcaa basli basina bi madde senin icinde cok guzel olur bcaa glutamine protein tozu

5. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    amino asitlerin en iyisi bcaa dir ne demek :) at mi yaristiriyosun hepsinin gorevleri farkli farkli

6. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    O zaman bcaa nin goreviyle. Amino asitin gorevi nedir ? Yani aralarindaki fark nedir ?

7. ahmoyit

ahmoyit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sanirim arkadas sey demeye calismis. Bcaa en onemli aminoasit derken aslinda hepsi ayri ayri onemli ve gereklidir. Ama benim bildigim kadariyla bcaa nin islevi protein sentezini baslatmak ve yani nasil diyim digerleriyle beraber calismaktir gibi bisey. Yani vucuttaki hucredeki bcaa miktari ne kadar artarsa protein sentezide okadar cabuk basliyor diye biliyorum. Bir nevi tepkimeyi tetikleyici gibi. Ha su da var. Diger aminolardan yeterli miktarda alinmazsa tabikide bi ise yaramaz cunku bcaa saf protein olur direk diyemeyiz. Kisacasi butun aminolardan almaliyiz ama benim gorusumcede protein+glutamine+bcaa daha mantikli. Bende suan protein creatine ve bcaa kullaniyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2015 ---
    Bisey daha soyleyeyim. Dediklerim yada demeye calistiklarim benim arastirmalarimin ve kafamin icindekilerden olusuyo :D bi yanlisim varsa yada anlatamadigim nokta lutfen uyarin. Ve bence forumlari vs arastirip hem hersey hakkinda bilgi toplarsin hemde sana en cok yaricak kombinasyonu falan bulabilirsin. Sonucta hepimizim bb deki amaci farkli vucut yapisi bunyesi farkli :)

8. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    Aynen katiliyorum sana ahmoyit. Peki bcaa ve amino aldam fazlami gelir ? Cunku suan halihazirda proteinim var ve kullaniyorum. Amino + bcaa + glutamine olucak. Creatinda var onuda kullaniyorum.

9. ahmoyit

ahmoyit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Valla bence ekstra amino ya gerek yok. Protein ve bcaa bence yeterlidir ve isini gorur. Ben almadim yani cunku cokta yuklenmemek lazim. Dogal beslenme duzenli uyku ile creatine protein ve bcaa yeterlidir dostum :)

10. ahmetasia

ahmetasia Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bu arada sana önerim
    xtend bcaa
    Proteini whey istersen optimum gold , komplex istersen phase 8
    glutamin in markasi cok fark etmez ama kapsul degil de toz alirsan fiyat acisindan uygun olur
    aminoasit istersen universal 3001 veya weider super aminos

11. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu alacaksan ayrıca amino asit almana gerek yok, amino asit değerleri yüksek bir protein tozu öneririm. Optimum, Weider ya da Multipower bu konuda işine yarar.

Kas gelişimini hızlandırmak istiyorsan -ki aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı olur- BCAA öneriyorum. Bu alanda da en iyi markalar Olimp ve Multipower, aynı zamanda pump etkisi yaratan BCAA istersen, yani ağırlık çalışırken ya da antrenman sonrası kendini daha dinç hissetmek istersen Scivation Xtend ya da VPX Power Shock almanı öneririm.

Glutamin olarak da Musclepharm, Weider ya da Universal öneriyorum.

12. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    Pazartesi gunu universal 3001 alicam. Glutamin olarak musclepharm dusunuyorum. Protein var zaten. Bunlarin yanina extra bisey almama gerek varmidir ?

Sayfayı Paylaş