En iyi Kalori Yakımı Bisikletmi - Koşu Bandımı ???

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve fraud tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    slm

Arkadaşlar ben bunu çok araştırdım ama çok net bi sonuç alamadım,Benim hocam en iyi bisiklet diyo çünkü bel ve karına vuruyo diyo,ama banddada 5 dakkada terliyoruz nasıl olcak buiş :) mesela 45 dakika cardio yapcaz ve tek hareket sadece bisikletmi yoksa koşu bandında koşuyla yürüyüşmü yapalım?

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bel ve karına vurmasıyla yağ yakımının ne ilgisi varmış hocana sorabilir misin?
    Eğer cevap olarak sana bölgesel yağ yakımını anlatmaya başlarsa yanından uzaklaşıp daha bilgili birinden program almanı öneririm.

Kilo vermenin formülünü her yerde yazıyorum, yine yazıyım:
    Besinlerle aldığın kaloriden fazlasını yakmak.

Bunu ister bisikletle yaparsın, ister koşuyla, istersen gün boyu alışveriş yaparak, koşturarak...

Koşu bantlarının ve bisikletlerinin üzerinde kilonu gireceğin ve sana hangi tempoda saatte kaç kalori yakacağını gösteren ekranlar vardır.
    Oradan takip ederek hangi egzersiz aletinin daha verimli olduğunu öğrenebilirsin.

Eğer aynı süre için 2 aleti kıyaslarsan benim önerim koşu bandı olacaktır.
    Çünkü koşu ile neredeyse bütün kaslarını çalıştırırsın ve birim sürede tempolu bir koşu ile ciddi manada kalori yakabilirsin.

Ancak önemli olan nokta aynı tempoda koşarak idmanı tamamlamak değil, nabız sayına göre ayarlayacağın tempolarda interval çalışmaları daha etkili yağ yakmanı sağlayabilir.
    Bu konu için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d-k-yo-unluklu-ya-t14758.html?t=14758&highlight=interval
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...le-yap-t15949.html?t=15949&highlight=interval

Bunlar dışında ise sana önerim tek bir alet yerine, birden fazla egzersiz aleti ile çeşitlendirmeye gitmen.
    Bu hem monotonluğu önler, hem de bir alet ile çalışmanın eksik bıraktığı noktaları diğer alet ile çalışarak tamamlayabilirsin.

djebo86, AnkTıp92 ve saydam bunu beğendi.
  3. 980

980 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudumuzun neresindeki yağın önce veya fazla tüketileceğine genlerimiz karar verir. Bisiklet yada koşu bandı değil.

4. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aslında benimde tam sormak istediğim ikisi arasında bi tercih yapmak isteseniz hangisi olurdu sorusuydui bonatschi sende buna açık bi şekilde cevaplandırmışsın tşk. benimde merak ettiğim nasıl olurda bisikletin koşudan daha etkili olucağıydı onuda öğrendim, ben zaten ikisinide 30'ar dakika yapıyorum, yorumlar için tşk.

bonatschi bunu beğendi.
  5. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    göbek eritmek için sert koşular bence en iyisi.yani ben öyle gördüm etkisini.sabah bol oksijenle

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kosu bandinda daha guzel efor sarfediliyor ancak dizlere zarari olmadigi icin ben bisikleti tercih ederim, tabi vaktim oldugunda

7. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Koşu bandında 45 dklık bir duraksız kardiyo neredeyse imkansız ama bisiklette ben 45 dkka yapıyorum. vücut her nekadar eşit orantıda yağ yaksada, bisiklette bacak belin ve karnın daha çabık inceldiği aşikar..

8. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    bencede eniyisi koşu.mp3 çaları takıyorum havluyla koşu bandının panelini örtüyorum.günde 1bucuk saat düşük tempoda koştuğum dönemler oluyor özelliklede yaza doğru...

9. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    ya bide ben koşu bandı yada bisiklet gibi makinaların calori ölçümüne inanmıyorum.çünkü onlardaki ortalama değer.yani koşu bandına çıkmadan 10dk düz konumda çalıştır ortalama normal tempoda 100 cal civarı yakıyor daha sonra üzerine çık 10dk aynı tempoda aynı hızda yürü yine aynı.her insanın metabolizması,yağ yakması,ter atması farklı makina bunu net olarak hesaplayamaz.ben bunu özellikte çalıştırdığım salondaki makinalarda denedim.

10. ysr

ysr Üye

Beğenileri:
    325
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    salondan
    fraud(cavit) sen en güzeli 20 dk koşu bandı 20 dk bisiklet yap için rahat olsun onumu yapsam bunu yapsam diye düşünme...

11. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yasar senin kilo vermeden önceki ve sonraki halini biliyorum aslında sende bi başlık açsanda anlatsan şu dönemi,
    valla ben koşu bandında parça parça yapıyorum artık 10 dak.koşu 5 dak.yürüyüş sora 2-3 dak. hızlı tempo koşu bu şekilde parçaladım bide böle deniycem yaza kadar.

12. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sölemeyi unuttum toplamda 40 - 45 dakika yapıyorum, bugün yaptım mesela baya bi terledim, iyi bi sistem gibi...

13. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bisikleti tercih ederim. Kosu bandı ayak bileklerimi ağrıtıyor.

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hiç düşünmeden koşu bandı diyebilirm. !

15. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bisiklet ile kosu bandi kiyaslanamaz, eger ki bisiklette kendinizi gercekten cok zorlamiyorsaniz. Forumda bir yerlerde hangi egsersizin ne kadar kalori yaktigini gosteren bir tabela vardi, onu bulamadim bununla idare edin:

http://www.fitpronutrition.com/main.asp?nID=803

1 mil = 1.6 km

Bisikletle saatte 32 km yapacak performansiniz varsa zaten saatte de 11.2 km hizdan cok daha hizli kosabilirsiniz, ama eklemlerin zorlanmamasi acisinda ara sira zorlu bir bisiklet denemesi de yapilabilir. Farkli kas gruplarina daha cok vurmasi ve onlarin kondisyonunu arttirmasi bakimindan tercih edilebilir.

16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın anexmandros bisitlet icadını siz benden daha iyi bilirsiniz bir nevi sadece bacak kaslarını çalıştıran bir vasıtadır. bir noktadan bir noktaya yorulmadan gitmek için taşarlanmıştır.

ancak kosmak

karın kaslarını

bacak kaslarını

kol kaslarını

sırt kaslarını
    ve daha momentini hesaplayamadığım diğer kaslarıda çalıştırır.

ayrıca bu süreçte nefes alış verişimiz ve kas hücrelerinin kendini soğutmak için daha fazla terler ve enerji üretimi için beyin ve kaslar daha fazla oksijen gereksinimi duyarlar. ben her cumartesi pazar en az 5 km koşarım .

normal sevirler fazladır. ancak 300 mt hızlanırım önemli olan fazla oksijen sarfiyatını engellemek. en iyi koşu orta olanıdır.

ancak eve dönüş sonrası ter iğrenç. ama duşa girince hemen uykunuz gelir ve saat 10da tekrar yatmaya başlıyorsunuz okadar yorgunsunuzdurki kahvaltı bile edemiyorsunuz.

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    atakan_irresistable,

Bisiklet sadece bacak kaslarını çalıştırmaz.
    Bisiklet sürerken de vücudun çok önemli bölgeleri çalışır.
    Özellikle vücut dengesini sağlamak adına çok farklı kaslar koordine olarak çalışır.

Salonda bulunan pedal çevirme makinelerinde ise denge unsuru ve bisiklet sürmenin daha birçok dinamiği aktif olmadığından koşunun yanında kısmen sönük kalırlar.

O nedenle bisiklet sürmeyi sadece bir ulaşım aracıdır diye genelleyerek küçültmenize katılmıyorum.
    Bisiklete olan eleştirinize sadece salonlarda bulunan eşdeğer aletleri düşünürsek kısmen katılabilirim.

Şahsen ben de salonda kardio çalışırken koşuya çok büyük önem veririm ve bazen eliptik bisikletle çalışmamı renklendiririm.

Ancak yaz aylarında açık havada bisiklet kullanma imkanım olursa bisiklet ve koşu idmanlarına aynı derecede önem veririm ve iikisini birlikte kombine ederim.

Reddie ve saydam bunu beğendi.
  18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Atakan, benim mesajimi yanlis yorumladin herhalde. Ben de zaten bisiklete binmek kosmanin yanina kolay kolay yaklasamaz demek istedim. Onun icin kiyaslanamaz bile dedim. Verdigim linke tiklamadigini varsayiyorum. Bisikletin bacaklardaki bazi kas gruplarini kosudan daha cok calistiridigi fikrinde sanirim hemfikiriz.

atakan_irresistable bunu beğendi.
  19. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bisiklette 33 km/sa. 8 kademenin 4. kademesinde yapıyorum. Beni gerçekten zorlamasını istiyorum. İlk 5dk 28km 10.dk da 33 km/sa sabit hız 25.dk 130-140 nabız da bitiriyorum. 5 dk kosu bandında 6 km/sa yuruyup vucudumu biraz sogutup nabzımı 100 e düşürüyorum. Sonrası da ağırlıga başlıyorum. Mekik, sopa, twist ve ip atlama kardiyosunu ağırlıklardan sonra yapıyorum.

20. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hangisini yaparken kendinizi mutlu ve olumlu hissediyorsanız o size daha çok performans sağlayacaktır. Unutmayın performansın yarısı fiziksel yarısı mentaldir. Bu işlerle ilgili akademik çalışmalar yürüten ve asıl mesleği mentör olan insanlar vardır. Siz çeşitli ilaç ve yardımcı takviyelerle performansınızı %50 de tutarsınız ancak geriye kalan %50 lik mental performansınız yoksa yarımsınızdır. Ben koşu bandına çıkıp %70 hız tempomda 1 saat koşabiliyorum bu beni acayip mutlu ediyor ve faydasını daha çok görüyorum. Bunun yanında koşu bisikletlerindeki kardio testlerde above average i görmek çok daha hoşuma gidiyor. Yaptığnız çalışma sonunda eğer iç çamaşırınız dahil olmak üzere üzerinizdeki sırılsıklam olmuşsa dert etmeyin duşunuzu alın rahat rahat uyuyun. İnce detaylara bulanıp sürantre olmayın.

spatyr, bonatschi ve akekilli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş