En iyi hacim sağlanan supp. kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve firewing tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    kuzenim diyetisyen babamda doktor az cok sordum ney eksik ney yanlış :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Baban ve kuzenin senin sağlıklı beslenip beslenmediğini bilebilirler aşağı yukarı. Bunun haricinde senin amacın hacim kazanmaksa bundan öteye, "oğlumun beslenmesi iyidir"den ötede dikkate ihtiyacın var. Şimdi amacın hacim kazanmaksa ve kuzenin ve baban beslenmenin iyi olduğunu söyledilerse hacim kazanıyor olman lazım, bu doğru mu? Bu doğruysa supplemente ihtiyacın yok demektir. Eğer doğru değilse beslenmen iyi değil demektir, çünkü iyi beslenip de supplement kullanmadığı için hacim alamayan bir insan olamaz, supplement dediğin altı üstü günlük ihtiyacını karşılayamayacağın durumlarda başvurduğun yardımcı ürünlerdir. Bunların içinden senin için en iyisinin ne olduğunu bilmen için önce günlük ihtiyacının ne olduğunu bilmen lazım. Bunu bilmek için de günlük kaç kalori aldığını bilmen lazım, veya ikinci bir yöntem daha var.

Günlük kaç kalori aldığını bilmesen de hergün benzer şekilde besleniyorsan son haftalarda aldığın kilo miktarı beslenmenin günlük kalori ihtiyacına göre ne durumda olduğunu tespitte kullanılabilir. Son 4 haftada kilondaki değişiklikleri yazar mısın?

3. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ben spora başlıyalı 6 ay oluyor 3 ayın sonunda 60 kilodan 70 e cıktım daha kilo alamıyorum ama ölçü alıyorum bu arada ektoyum

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    3 aydır kilo alamamanın sebebi artan kas kütlesiyle birlikte günlük kalori ihtiyacının artmış olması. Eğer kilo da veremiyorsan aldığınla harcadığın dengelenmiş durumda. Hacim için günlük 300-500 kalori fazladan alman lazım, 140 gr civarı protein alacağını zaten biliyorsundur. Şimdi her gün yediğinin üzerine gidip bu yazdığıma uygun olacak şekilde fazladan yemek yiyebilirsin veya gidip supplement kombinasyonu dediğin şeylere yüzlerce lira gömebilirsin. İki durumda da hacim artışı başlayacaktır. Bunun gerçekleşmesinin tek bir sebebi olacak günlük ihtiyacının üzerinde kalori almış olacaksın. Sonra bu başarıyı aldığın supplementin başarısı zannetmekte özgürsün ama peynirli makarna da aynı işi görür, süt de.

5. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    aldıgım ve harcadıgım kalori miktarı aynı iken kas kütlesi artmazmı ? Çünkü aldıgım kiloların %60 ı yağ olarak göbekde depolanıyor ekto olmamla alakalı sanırım

6. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Optimum Gold Whey - Cellucor C4 - Optimum Micronized Creatin - Multipower Glutamine
    İsteğe göre BCAA eklenebilir

7. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bana bir fikir verebilecek olan ?

8. Fitmale

Fitmale Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Erkeklerin hacim olayi eminim daha farklidir ama nacizane uyguladigimi paylasmak isterim bir ay boyunca antreman sonrasi beef protein kullandim antreman sirasindada bcaa kullandim hem performansim yukseldi kaslarim ciddi belirginlesti ve yagdanda verdim ayni zamanda ama agirligi fazla giren bir hocam bunlarin yaninda creatin ve aminoda kullaniyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş