en iyi biceps triseps antremani

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sivasli tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar akil akildan üstündür derler..simdi hepimiz forum üyeleri olarak biseps trisepsi ayni gün calisanlar icin konuusp tartisarak güzel bi kombinasyon olusturalim.hem böyle gögsüm gelismiyor diyenlerede iyi olur.biseps trisepsi beraber yaparsan gögüsü ayri bir tek calisiriz ve daha agir yaparak daha iyi gögüse sahip olabiliriz..simdi ilk biseps triseps kombinesini ben yaziyim diyecem ama hic bisey anlamzsiniz cünkü hareketelerin orjinal ismini degil sadece almancasini biliyorum..siz yazin ben sizin yazdikalrinizi forumdan resimlere bakarak bulurum :) evet kim basliyor önce

saydam bunu beğendi.
  2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Benim en beğendiğim programım bu:

Close-Grip Bench Press 3X10-8-6
    Lying Triceps Press 3X10-8-6
    Triceps Pushdown 3X10-8-6

Barbell Curl 3X10-8-6
    Incline Dumbbell Curl 3X10-8-6
    One Arm Dumbbell Preacher Curl 3X10-8-6

Bicepste 1. hareketi herzaman ya düz barla, ya da z barla yapıyorum. 2. hareketide duruma göre, "Alternate Hammer Curl" veya başka bir curl hareketiyle değiştiriyorum. 4 set çok nadir yaptığımda oluyor, bazen 3X12-10-8'de girdiğim oluyor. Bazen 10-8-8 giriyorum, ama genelde 3X10-8-6 yapıyorum.

Arka kol ve pazuyu çok sık arka arkaya çalışmıyorum, süper set yaptığımda güzel oluyor. Genelde göğüs-pazu giriyorum.

3. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    güzel program alperen bende pek arka arkaya calismiyordum ama.arada bir degistirme lazim..bide butrda benim salondaki yabanci sporcular genlde biseps triseps beraber yapiyorlar..hacim zamanmninda bence iyi olabilir.cünkü trisepse pompalanan kan dagilmadan biseps yapinca daha fazla kan daha iiy pupm etkisi yapar diye düsünüyorum

ALPEREN bunu beğendi.
  4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Benden çok daha iri ve kolları kalın arkadaşlarda genelde, biceps-triceps giriyorlar.

Gene beğendiğim bir program...

Dips 3X10-8-6
    Lying Triceps Press 3X10-8-6
    Triceps Pushdown 3X10-8-6 veya reverse...

Barbell Curl 3X10-8-6
    One Arm Dumbbell Preacher Curl 3X10-8-6
    Oturarak tek tek dumbell curl( oturarak Dumbbell Alternate Bicep Curl) 3X10-8-6

Arka arkaya 2 curl hareketi zor olursa, zaman zaman bu şekildede yapıyorum. Ancak arka arkaya 2 curl yaptığımda bu ayakta tektek dumbell curl olsun (Dumbbell Alternate Bicep Curl) kollar patlıyacak gibi oluyor :)

Unutmadan şunuda ekleyelim, önce pazu- sonra arka kol girdiğim programlarda oluyor...bu sporda standartların olmadığı gibi :)

Son düzenleme: 24 Eylül 2008
    sivasli bunu beğendi.
  5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Süper set şeklinde

A:push down 12-10-8-6
    B:z bar curl 12-10-8-6

A:Lying triceps 12-10-8-6
    B:Scott machine 12-10-8-6

6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    mestano hacim programinda süper set biraz ters olmazmi..hacim icin ayri ayri calismak daha iyi degilmi

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, süper setin definasyon programlarında yer edinmesi hacim için kullanılmayacağı anlamına gelmez. Yazdığım program Flex Wheeler uyguladığı program. Lying triceps yerine başka bir hareket giriyordu fakat o makine çoğu salonda bulunmadığı için lying tricepsle değiştirdim. Ama o makinadaki harekete çok benzeye "iki sehpa arasında in-kalk" şeklinde anltabileceğim hareketi yapabilirsin...

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    iste mesele bu zaten.wlex wheler cok büyük bir sporcu.onun yaptigi antreman ona yarayan program bize yarayacak diye bir sey yok..beslenmen iyi olduktan sonra tabiki hacim zamaninda da süper set yapabilirsin.ama bana göre süper set hacim zamaninda yüzde 20 is görüyorsa definasyon döneminde yüzde 80 görür...

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yapma Sivaslı ne diyebirim başka. Ama şunu unutma şu an yaptığımız antreman biçimlerinin, hareketlerinin, sistemlerin hepsi büyük sporcuları yaptığı ve netice aldıklarıdır. Yani bundan kaçışın yok, ayrıca şu antreman çok basit bir antreman, sen Flex'in bacak antremanını görsen gözlerin yuvalarından fırlar o zaman...

Bu arada en iyisi diye vermedim antremanı, nitekim programlar kişiden kişiye göre değişmelidir. Sadece iyi olanlardan biri ve uygulamada genel olarak başarı sağlanacak bir program diye verdim

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sivasli tam uzerinde dusundugum konunun basligin acmissin,tesekkurler.

super set cok farkli bir idman teknigi, bana her zaman cok ters gelmistir ve ne zaman superset girsem cok fazla oranda olcu kaybi yasamisimdir,bu konulari arkadaslarimla konusdugumda fayda gorende var ayni sekilde benim gibi olcu kaybedende (bu olcu kaybendenler eski sporcu biri 20 digeride 10 senenin ustunde bu isin icinde).

yalniz superset te tek fay da gordugum gurup kol idmani olmustu,biceps-triceps giriyordum ve 3 er hareketten 9 set yapiyordum,bunda da super set e gore fayda gormemin nedeni iki farkli gurubu super setlemek den olmus olabilir.(diger kas guruplarini ayni bolgeye iki hareketle super set yapiyordum)

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben süper seti kışın kendi kas grubu içinde deenedim ve en verimli idmanımı çıkardım.sonuç oldukça iyiydi fakat beslenme ve dinlenmede mükemmel olmalı.hareket olarak ise
    barbell curl-ınclıne dumbell curl-fox curl
    declıne lyıng trıceps-machıne push down-dar bench

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    guardbody tam anlayamadim zit guruplar mi,yoksa ayni bolgeye iki hareketi mi super setledin?

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bende biceps-tricepsi aynı günde yapıyorum ve cok verim alıyorum, yalnız setler 3 ü gecmezse iyi oluyor(bazılarında kasın doyuma ulaştıgını hissetmediigimde 4 sete cıkabiliyorum bu rakamı)...

triceps: machine push down-dumbell lying triceps extension across face-kneeling cable concentration triceps extenion...

biceps: standing dumbell curl ve preaching curl süper set, son olarakta cable hammer curl..

14. BIROL

BIROL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende kol grubunu 2 gün üst üstte ön kol ve arka kol
    berbell cul 10*9.8.7.6.5.4.3.2.1."agırcalışma"
    hammer 4* 10.8.6.4
    pasu makınası 4*10.8.6.4.
    oturarak pasu calısması. 4*10.8.6.4
    ve
    dıps makına 4*10.8.6.4
    anla indiriş 3*10.8.6
    lort cekme 2*10.8ters 2*8.6
    dambell pasu 4*10.8.6.4.
    bilek dambell 4*15.12.10.8

15. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 3 programda bir biceps-triceps programı ayrılmalı yani biri göğüsle aynı gün diğeri sırt ile. Belli bir süre sonra verim düşüyor, şaşırtmak gerekli.

16. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    önemli degil saydam.genelde bakiyorum burda yabanci sporcular öyle calisiyor.bende ramazanda ölcü kaybettim biraz.simdi yaza kadar iyice gelismek icin güzel bi program yapiyim dedim...süplementler hazir.iyi bi program ve beslenmeyle haftaya basliyacam hayirlisiyla..2 ay kadar biseps triseps beraber yapacam..bide bunu deneyelim

17. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    alperenin yazdigi buu programi bugün denedim.gerci oructum ac karnina yaptim cok agir giremedim ama yinede güzel gedli.özellikle triseps hareketleri hosuma gitti

ALPEREN bunu beğendi.
  18. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Oruçken aman dikkat, benim verim aldığım bir programdı. Periyodik olarak bunu uygularım.

Kolay gelsin...

sivasli bunu beğendi.
  19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben antreman gunu yapilan hareketlere tek tek bakmaktansa bir butun olarak biceps-triceps antremanin haftanin neresinde olduguyla ve onundeki-arkasindaki gunlerde hangi kas gruplarini calistirdigimla daha cok ilgileniyorum. Su an biceps-tricepsim diger bolumlerimden biraz geride oldugu icin soyle bir program uyguluyorum.

Omuz, Biceps/Triceps, Rest, Sirt, Bacak, Gogus, Omuz ...

Antremanda standart hareketlerden cok da farkli seyler denemiyorum acikcasi. Genelde biceps ya da triceps icin 3 hareket, 4 set, halim kalirsa 1 hareket daha bir kac set seklinde calisiyorum. Toplam antreman suresini 45 dakikayi gecirmeyecek sekilde tutuyorum. Tekrarlari da genelde 12-6-6- 6(4) seklinde tutuyorum. Bu sekilde calisarak 1.5 ayda 2.5 cm civari gelisme gosterdim. Her gun salona gitme imkaniniz varsa, bu programi bir sure deneyebilirsiniz.

Son düzenleme: 25 Eylül 2008
  20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aynı kas grubunu super setledim saydam.herşey mükemmele yakınsa sonuçta mükemmel oluyor.özellikle biceps üzerinde fasyadaki gerilimi elinizle hissediyorsunuz.decline trıceps önemli bir hareket.prot takılarak yapılan analiz sonuçlarında triceps en fazla etkiyi bu hareketten görüyor.

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş