En iyi arka kol hareketi ve dips

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onur_3x tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben öncelikle dips hareketinin ne kadar etkili olduğunu sormak istiyorum.Ben hareketi yaparken zorlanmıyorum ve verim alamıyorum pek ama çok önermişlerdi.Bi ihtimal ben yanlış yapıyor olabilirim.Hareketi bilenler varsa açıklarlarsa nasıl daha iyi verim alınır sevinirim.Birde sizce en iyi arka kol(önemli) hareketi nedir?Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim...

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    karsılıklı iki tane bench sehpası isini görür birinde ellerin digerinde de ayaklarını koyacaksın sadece kollarını kullanarak assagı yukarı yapcaksın bana göre en iyi triceps gelistirici hareket flat bench lying extensions cok iyi verim alıyorum bu hareketten

3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    dips dogru çalışıldıgında çok etkili bi hareket birde agırlıklı dips çalışılıyorsa verim çok artıyor.
    tabi bu hareketleri önemli olan triceps kasını mı çalıştırıyorsunuz yoksa hareketi yanlış yaparak boşuna ön kollarınızı mı yoruyorsunuz orası tartışılır.

4. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim.Ne kadar ağırlık yeterli olur.Fazla ağırlık koyarsak hareketin doğru yapılmasını engeller mi yani bi kısıtlama olur mu harekette.Birde bu hareketi yaparken iki paralel sehpa yerine ellerimizi koyduğumuz sehpa daha aşağıda olsa hareket daha etkili olmazmı?

Sayfayı Paylaş