En fazla kaç tekrar? Hacim + Kondisyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dwdepp tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dwdepp

Dwdepp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese.
    Kafama takılan bir soru var umarım cevaplarsınız.
    Ben vücut ağırlığım ile 100 tekrar Squat yapabiliyorum. Fakat bu bir dayanıklılık antrenmanı. Peki dayanıklılık antrenmanı kaç tekrardan sonra başlar? Ben fazla kondisyonun yanında hacim de istiyorum. 100 tekrara çıkmam bana sadece dayanıklılık veriyor.
    Bu sebeple bende 100 tekrar Squat yapacağıma, bu sayıyı 50'ye düşürerek her defasında ağırlık eklemeyi düşünüyorum.
    50 tekrar -> vücut ağırlığı
    50 tekrar -> vücut ağırlığı + 10 kilo
    50 tekrar -> vücut ağırlığı + 20 kilo
    50 tekrar -> vücut ağırlığı + 30 kilo
    ...
    ...
    ...

Böyle devam etmeyi planladım. Sizce bu mantıklı mı?
    Diğer kas gruplarında 12 tekrardan sonrası dayanıklılık biliyorum fakat bacak çok tekrarı seven bir bölge olduğu söyleniyor. Bu nedenle kafam karıştı. Acaba hacim istiyorsak bacakta da mı 12 tekrarı geçmemeliyiz? Veya ben yanında kondisyon da istediğimden 15-20 tekrarı geçmemeli miyim?
    Ayrıca yüksek tekrarlar testosteronu yükseltir mi yoksa testosteron sadece ağır girince mi yükselir?

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece bu hareketi yapacaksan hic mantıklı degil dayaniklilik ve kondisyon dedigin 100 tekrarla vr tek hareketle biticek isler degil simdi diger tum kas gruplarinda 12 den sonra dayaniklilikta bacagin ne farki varki oda ayni oda en fazla olsun 16 dan sonra dayanikliliga girer mantiken yuksek agirlik testesteronu yukseltir ve kondisyonunun yaninda hacim istiyosan kondisyon antremanindan once agirlik calis ama farkli bi bolgeyi bu olayı tutturmak cok calisma istiyo mesela ben 101 kiloyum ama antremanlarda tek seferde 100 tane burpee koyuyorum veya 20 tur spiderwalk o yuzden hacmin biraz varsa onun yaninda farkli bölgelerin kondisyomumu yap ama kondisyon calisirken tum bölgelerle calisman gerekir ve kendi vucut agirligina en fazla 20 ekle

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş