En fazla ağırlık yapan kas hangisidir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Arkadaşlar sizce en ağır kas grubu hangisidir?
    Kg cinsinden soruyorum; yani terazide ağır gözükmek için hangi kas grubuna önem verilmeli. Ya da Coleman gibi tüm kas grubu istenilen ölçüye ulaştığında en fazla ağırlık yapan kas hangisidir?
    Elbette biceps ağırlığıyla gögüs kası ağırlığı karşılaştırılamaz bile.
    Bana sanki bacak kasları, özellikle kalflar çok ağırlık yapar gibi geliyor, fikrimden de emin değilim; bu yüzden sizinle paylaşmak istiyorum.
    Diğer bir değişle hangi kas grubu diğlerlerine göre daha fazla hacime sahiptir?

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Valla bana da bacaklar gibi geliyor. Bir suru irili ufakli kas var bacakta, diger bolgelerde boyle bir kas yogunlugu yok. Bacaktan sonra sirasiyla, sirt, gogus, omuz ve biceps-triceps diyorum ben. Tamamen tahmin, bir sey arastirmisligim yok bu konuda.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende katılıyorum, en başta bacak ama sırtta bacaklarla ciddi olarak kapışabilir, gerçekten gelişmiş duvar gibi bir sırt çok ciddi kütle taşıyor, gelişmiş bacakların ağırlığı arttırmasına çok örnek verebilirim.
    Bende kalın bacaklıyım, aynı şekilde Blitz forumumuzdan, ilk resmini koyduğunda bazı çatlak sesler yükselmişti sen nasıl olurda 83 kilo olursun diye (çok defineydi) bende bacaklarını görmeden yorum yapmayın demiştim, tanıştığımız zaman gördüm ki, genetik olarak çok kalın, güçlü bacakları var, ince bacaklı olsa en az 5-6 kilo daha hafif olurdu.

glory bunu beğendi.
  4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Blitz'in fotografını ben forumda hiç göremedim. Ben forumu keşfettiğimde blitz'in fotoları silinmişti çoktan. Benim de dikkatimi çekti aslında 1.82 boyudca body'e uzun bir geçmişi olmayan ve ne kadar yerse yesin kilo alamayan biri için bu kilo.
    Bizim de salonda bir abi var. Adamda hemen hemen tüm kaslar var. 100 küsür; ama bacakları da müthiş kaslı. Özellikle kalflar yürürken balon gibi şişip iniyor. Enaz 10 kilo bacaklardadır gibime geliyor.

5. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    adami kesip parcalamadiktan sonra kimse bilemes:D

6. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0

salvadore_xp nin de dediği gibi bizim salonda da tabiri caizse azman tipli adamlar var (ne yazık ki sohbeti kuramadım daha :() ve bu adamların vucut yapıları da super denebilir. sadece bizim salonda değil birçok salonda da boyle tipler var ama bu adamlar ne yarışmalara giriyorlar ne de konuşuyorlar :) put gibi birşeyler.bence yarışmalara katılsalar birkaçı banko kazanır gibime geliyor. tabiki kürlü olabilirler fakat pro. olarak kim kürsüz ki... sizce bu adamlar (Bodyguard olanlar hariç) ne yapmaya çalışıyorlar :confused:

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Benim ve seninde bahsettiğin tipten ağır abilerde müthiş gen var bence. Benim tanıdıklarım özellikle tarlada, yayla büyümüş ve müthiş kemikli kişiler. O kadar güçlü oluyorlar ki benc de direkt 60-70 yapanları bile oluyor. O kadar çabuk sürede gelişiyor vücudu ki her gören ömrünü bu işlere vermiş sanıyor. Ama adam bir geliyor, bir gelmiyor; bir tarlaya gidiyor, 15 gün hiç uğramıyor. Yağlı, tuzlu, şekerli ne bulursa yiyor; özellikle ete müthiş düşkünler. Ama yemek istediklerini de miğdelerinden esirgemezler. Hiç de müsabık olma bu işten para kazanma gibi bir amaçları da yoktur. Tok gözlü evinden işine, işinden evine, ordan da ya salona ya da köye çalışmaya giden tipler bunlar.
    Onlardaki potansiyelin yarısnı kendimde göremiyorum ben.

8. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    senin belirttiğin tipler de var fakat benim dediğim bu işle bilimsel olarak ilgilenen, uzun yıllar bu sporu yapmış ve hala yapmakta olan, bu sırada tüm yeni çıkan supplementleri ve kürleri de takip edip kullanan, vucuduna zarar veren fakat hiç bir müsabakaya katılmayan bence vucuduna yazık eden kişilerden bahsediyorum. İnş. bi ara sohbeti kurup soracam bu kişilere ama allah kahretsin adamlar ağırlıkları basıp hemen gidiyorlar artık duşda yakalamayı düşünüyorum bu arkadaşları :D başka imkansız gibi görünüyor.

senin bahsettiğin yapılı arkadaşlardan bnm ünide de vardı fakat bu kişiler alçak gönüllü, pek hava atmayan, dediğin gibi yarışmayı düşünmeyen sadece zaman geçirmek için bu işi yapan kişilerdir ve bildikleri herşeyi paylaşırlar ve yardımcı olurlar ama onlarda bence kendi potansiyellerine yazık ederler. Keşke devletimiz bu sporlara biraz daha destek verse bizden de bir sürü adam çıkar ama neerde...

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aslında senin anlattığın şekilde bir abi vardı salonda. Ben tüm yüzsüzlüğümle body e 2. gidişimde sordum adama. Bana neler tavsiye edeceğini, kolları bu halie nasıl getirdiğini, kaç yıldı uğraştığını falan...
    Adam bana sadece: Şuan çok erken, sen bu salona gelmeye devam et, biz seninle ara ara konuşuyuruz, ben seni yerine göre yönlendiririm dedi. Şimdi düşünüyorum da kür yapmış olma ihtimali yüsekti; kesin diyemem; ama kolları çok kabaydı. Ben salonu değiştirdiğim için bu abiden bilgi alamadım; ama sanırım zamanı geldiğini düşündüğü zaman kür konusunda ve kaç kür yaptığına dair bilgiler verecekti gibime geliyor. Ne diyeceğini de hiçbir zaman bilemeceğim :D
    Bacak durumu gayet iyiydi; kaç kilo olduğunu bilmiyorum; ama 90-95 çeker diye tahmin ediyorum.
    Bacaktan sonra sence en çok ağırlığı yapan kanatlar mıdır?

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Yapısı uzunluğu ve gövdeyi taşıdığı muddetçe bacaklar diyorum.

11. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede bacak kasları. Özellikle de Hamstring diyorum.

Sayfayı Paylaş