En doğru gelişim için desteğiniz gerekli..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aLexmk tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aLexmk

aLexmk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    [​IMG] [​IMG] Herkese merhaba 1.5 yıl düzenli vg çalışmamdan sonra askerlik ve iş yoğunluğu nedeniyle uzun bir süre ( 3 yıl ) spora ara verdim.Yaklaşık iki aydır tekrar başladım şükürler olsun.Biraz detaylı yazacağım doğru ifade için umarım okumaktan sıkılıp desteğinizi esirgemezsiniz.
    Salondaki hocamın ayrılması nedeniyle diğer bir hocanın verdiği program ve söylediği sözler kafamı çok karıştırdı ve motivasyonumu baya düşürdü.İki hocanın verdikleri programlar çok farklı ve ilk hocamın verdiği programa eleştirisi çok ağırdı ki ben hangisine inanacağımı şaşırdım.Programları yazmıyorum ama biri bölgesel bir prog yazmıştı diğeri iste tüm kas gruplarını aynı günde çalıştıran 2x12 setlik bir programdı.
    Daha önceki senelerde yaptığım program ise apayrı idi.24 yaşındayım 1.73 boy,şuan 2. ayı bitirmek üzereyim 64 kg den 68 kg ye çıktım.Yağ oranım %19 malesef resimlerde de gördüğünüz gibi bel ve göbek sorunum çok büyük.Fakat ben önce vücut yapıp göbeğin çaresine sonra bakmak istesemde yine her idmandan sonra mide çalışıyorum.
    Beslenmeme gelince yağ tuz ve şekeri hayatımdan çıkarttım.Sabah 08 de 3 yumurtalı omlet,bir dilim tam buğday ekmeği,şekersiz meyve suyu / saat 11 de 3 haşlanmış yumurta,100 gr lor peyniri zeytin domates / öğün arasında 1 tane nar yiyorum / öğlen 2 gibi haşlanmış tavuk ,pilav veya bulgur ve bir çeşit sulu yemek / saat 4 te tonbalıklı salata veya yulaf cornfleks karısımı saat 6 da salona gidiyorum akşam 9 gibi haftanın 2 günü kırmızı et,tavuk,pilav,salata vs. yiyorum.
    Hocalar çok farklı konuştuğu için forumda araştırıp kendime program çıkarttım bazı hareketlerin ingilizce isimlerini bilmiyorum malesef.Eksik veya hatalı yaptığım şeyler varsa tecrübelerinizle yön verirseniz çok mutlu olurum.Ayrıca her idmandan sonra protein tozu ve bcaa kullanıyorum ve bugün multipower 1800 mg likit l carnitinde kullanmaya başladım.Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim
    Bench press 3x10
    yatarak dumbble yana açış 3x10
    üst göğüs dumblle press 3x10
    pullower 3x10
    Squat 3x10
    Deadlift 3x10
    -----------
    Omuz
    Makinede enseye press 3x10
    dumbell yana açış 3x10
    oturarak dumbell press 3x10
    z bar trapez 3x10
    Barbell Curl 3x10
    Hammer Curl 3x10
    Konsantrasyon 3x10
    -----------
    Sırt lat pull down 4x10
    Machine row 3x10
    one arm dumbell row 3x10
    standing low cable row 3x10
    arka kol z bar alna itiş 3x10
    push down 3x10
    Dips 3 x max

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş