En İyi Çalışma İstasyonu Hangisi Sizce ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MARCELLO tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar;

26 yaşında 185 cm boyunda 86 kilo ağırlığında yetişkin bir erkeğim..Herhangi sistemik bir hastalığım yok..Şimdilik sağlığım yerinde çok şükür..

Ben uzunca bir süredir profosyonel olarak vücut geliştirmek istiyorum ama bir türlü tam olarak başlayamıyorum işten güçten dolayı..

Vücut Geliştirme Salonlarına sıcak bakmıyorum..Hem iyileri çok pahalı oluyor..Daha uygun fiyatlı olanlarda ise başka türlü sıkıntılar oluyor..Hocanın donanmsızlığı, içerideki gençlerin uygunsuz hareketleri, aletlere bulaşan ter ve vücut sıvıları, belli aletler önünde sıra beklemek zorunda kalmak, hırsızlık vs gibi..

Dolayısı ile ben çalışma istasyonu satın almak istiyorum..Fiyatı önemli değil..10 bin liraya kadar çıkabilirim limit olarak..

Yeterki profosyonel düzeyde çalışabileyim..Kol,bacak, omuz, göğüs ve abdomen dahil birçok kas gurubunu çalıştırmak istiyorum..

Starter seviyesinden başlayıp Profosyonele kadar seviye seviye çıkabileceğim bir çalışma istasyonu istiyorum..

Evimde bir odayı bu iş için ayırdım..Spor salonundaki tüm hareketleri yada çoğu hareketi yapabileceğim bir çalışma istasyonu olmalı..

Bana hangi çalışma istasyonunu tavsiye edersiniz ?

Benim gibi spor salonlarına gitmeye zaman ve fırsat bulamayan kişiler için nasıl bir çalışma istasyonu ve nasıl bir PROGRAM tavsiye edersiniz ?

Son düzenleme: 2 Temmuz 2013
  2. Crony

Crony Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    En kral sistemide kursanız işin inceliklerini öğrenmeden dediğiniz gibi profosyonel bir şekilde bu işi yürütmeniz bence biraz zor.

En basitinden hareketlerin yapılışından tutun programlardaki değişimleri iyi ayarlamanız için bazı şeyler gereklidir.Zaten bende var diyorsanız kusura bakmayın yazınızda göremediğim için söylüyorum.Bence kendiniz onay verene kadar spor salonunda çalışmaya başlayın.Yada imkanınız varsa sistemi kurunca belki özel eğitmen eşliğindede çalışabilirsiniz.

3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Her ne kadar bench press'te serbest ağırlık taraftarı olsam da evde tek başına çalışmak söz konusu olunca makine çok daha güvenli oluyor. İşte bu sebeple size Marcy SM 6200 tavsiye ediyorum ve şu anda Finspor'da çok güzel bir indirimle satılıyor.

Bende de Marcy'nin bench sehpası var. Marcy gerçekten kaliteli bir markadır, uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bütçeniz hayli yüksek olduğu için Body Solid'in çoklu istasyonlarını da düşünebilirsiniz ama Marcy de gayet kaliteli olduğundan yine de fazla para vermek gereksiz diye düşünüyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:00 ----------

Şimdi baktım ama maalesef indirim bitmiş ama yine de sizin bütçeniz için uygun:

Marcy SM6200 Smith Machine Çalışma İstasyonu

4. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0

Voit Biforce Nasıl alet sizce arkadaşlar ??

5. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin yerinizde olsam sağlam bir hocadan özel ders alırdım bütçenizde uygun, sağlam beslenme, disiplin ve özel öğretmenle çok iyi yerlere gelirsiniz.

6. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam salon işi çoğu kişi için gerçekçi bir çözüm değil..

Çünkü bu spor bir bilimdir ve bir yaşam şeklidir..Ömürboyu devamlılık gerektirir..

Çalışma saatleri değişken olan ve boş zamanı günden güne değişen birinin düzenli ve sürekli olarak salonlara gitmesi mümkün değil..

Ekonomik durumun çok iyi olur ve bir işte çalışmak zorunda kalmak zorunda kalmazsın, o zaman anlarım..Ama ekonomik durumun, bir işte çalışmana bağlı ise o zaman salon işi gerçekçi ve kalıcı bir çözüm olmuyor..

Bence 3 aylık periyotlar halinde evde çalışma istasyonu ve ekipman ile çalışıp, 3 ayda bir profosyonel bir hocaya ve bu konuda uzman bir spor hekimine gözüküp, tavsiye almak gerekir..Ama sürekli spor salonuna gitmek gerçek dışı bir olay..

Kaldıki, bu işi profosyonel yapanlar bile salona gidecek zamanı bulamadıkları zaman sönüyorlar belli oranda..Demekki daha kalıcı ve akılcı çözüm gerekiyor..

Bence salonda yapabileceğimiz hareketlerin tamamını yapabileceğimiz şekilde çalışma istasyonu, ağırlık sehpaları, dambıllar falan alarak evin genişçe bir odasını bu işe ayırmak en mükemmel çözüm..Müzik sistemini de kurarsın..

Ve ne zaman müsait olursan o anda dilediğin gibi sıra beklmeden, onun bunun terini silmek zorunda kalmadan ve değişik insanlarla muhattap olmadan yaparsın krallar gibi sporunu..Üstelik yakınların da faydalanır bu ekipmandan..Hatta dayanıklı birşey alırsan uzun yıllar spor ihtiyacını karşılarsın..

Ayrıca gerçek manada iyi olan salonların aidatları ateş pahası..O yüzden çalışma istasyonu ve buna benzer ekipmanlar edinmek en gerçekçi çözüm..

7. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonu kesinlikle evinize yakın olmalı. Evinize yakınsa ve sporu yaşam biçimi haline getirmişseniz salona gitmek asla sorun olmaz. Ben de evde çalışamam mesala. Salon bir disiplin veriyor. Partner bulma, hoca desteği, sosyalleşme gibi artıları da cabası. Ancak herkesin yapısı ve tercihi farklı olabilir.
    Evde bir sistem kursaydım öncelikle dambel seti alırdım. Açısı değişebilir (Yükselebilen) bir bench sehbası da şart. Bar ve çeşitli ağırlıklar olsa elbet iyi olur. Bench press ve omuz çalıştıktan sonra barı koyabileceğin ayakları sağlam, düşmeyecek bir mekanizma da olmalı. Ben balkon demirlerinin köşelerini kullanıp, çömelerek dips yaparım ara sıra. Sağlam koltuk ya da eşit boylu sandalyeler yardımıyla da dips yapılabilir. Ama paran varsa hem dips, hem barfiks hem de karın hareketleri yapmanı sağlayacak bir çalışma istasyonu da alabilirsin. Evde çalışma noktasında plates bantları da hayat kurtarır. Bacak bile çalışılır o bantlarla.
    En ciddi sorun bacak çalışmakta çıkabilir. Makine almadan squat çalışabilirsin ama yine barı bırakabilecek bir sisteme ihtiyaç var. Calf çalışmak ise çok kolay.
    Düşünüyorum da aslında mümkün ama yine de zor. Spor salonu gibi olmaz gibime geliyor. Mesela yazlıkta bir iki ay durum idare edilir saydığım şeyler varsa ama sürekli bir çalışma için zor gibi.

8. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    ABD'de olsa dediğin gibi salon daha iyi bir alternatif olabilirdi..Ama gerçekçi olmak lazım..Burası Türkiye ve insanlarımızın spor ile pek arası yok..Zaten kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kanserin ülkemizde çok fazla görülmesinin en önemli nedenlerinden biri de halkımızın sporu pek sevmemesi ve unlu-şekerli gıdaları çokça tüketme alışkanlığıdır..

Mesela salon olayında gerçek manada iyi bir salonun aidatları çok yüksek..Ona o kadar para ödeyeceğime, gider 4-5 bin lira verir, mükemmel bir çalışma istasyonu satın alır, ömürboyu dilediğim zaman dilediğim şekilde çalışırım..Üstelik aletler önünde sıra beklemeden, başkasının terinden hastalık kapmadan, istenmeyen bakışlara maruz kalmadan ve hiçbirşeyden rahatsız olmadan..İstediğim müziği çalarak..

Türkiye'deki salonların ezici bir çoğunluğu yetersiz düzeyde..Hocalar desen birçoğu yetersiz..Yanlış bilgilendirme ve yanlış programlar ile negatif enformasyon yayıyorlar..Sağlığa çok zararlı olabilecek tavsiyelerde bulunabiliyorlar..İyi hocalar da var..Çok iyileri var..Ama onlar AVM'lerdeki lüks spor salonları tarafından transfer ediliyorlar..

Ayrıca iyi bir spor salonunda en az hoca kadar önemli olan başka bir faktör de spor hekimidir..Spor hekimi çok çok önemlidir bu sporda..Çünkü Vücut Geliştirme sporu bir bilimdir..İşin teknik yanlarını bilmek, doğru takviyeleri kullanmak, kullanılan takviyeler neticesinde sağlık durumunu yakından takip etmek hayati önem arz eder..Dolayısı ile Tıp Bilimi olmadan bazı işler olmaz..ABD'de olan, Türkiye'de olmayan en önemli fark da bu bence..

O sebeple evin bir odasını bu işe ayırmak, gerekli ekipmanı satın almak ve 3 ayda bir profosyonel bir hoca ve spor hekimi ile görüşmek bence çok daha yerinde bir tercih olacaktır..Ne tür çalışmalar yapılması gerektiğine ve ne tür takviyeler kullanılması gerektiğine spor hekimi ve fitness hocası karar vermelidir..

Eğer eksik kalan birşeyler varsa kalan açık spor salonunda da kapatılabilir..

Ancak belli bir temel atmadan direkt olarak spor salonundan işe başlamak özellikle yeni başlayanlar ve orta düzeydekiler için yanlış bir seçim oluyor bence..Önce çok iyi bir temel atılmalı..Yavaş yavaş işleyerek ilerlenmeli..Ondan sonra spor salonu faslına geçilir eğer gerekli görülürse..Ama bence Vücut Geliştirme Şampiyonasına katılmayacaksanız ve bu işi sağlık, spor, güç vs için yapıyorsanız, evde kuracağınız teçhizat size fazlası ile yetecektir...

9. favori

favori Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    marcello ben de senin resimde gösterdiğin çalışma istasyonunu almak istiyorum sen aldın mı veya aldığın bir istasyon varsa memnunmusun spor salonunda başlamak istemiyorum bende, çok sıkıcı diyorlar, bırakırsın 2 ay sonra diyorlar bana ben de çalışma istasyonu , dambıl set, mekik ve göğüs sehpası alıcam bunlar bana yeterli olur herhalde inş spor salonuna gidenlerlerden bir farkım olmaz evde çalışma ile zaten bilgisayarlar olsun, çevremdeki insanlar olsun onlardan da yardım alırım , bakalım inş güzel bir iş çıkartabilirim.....

Sayfayı Paylaş