En İdeal Başlangıç

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Serdar K. tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 sene önce çok kısa metrajlı bir body çalışmam olmuştu evde kendi çapımda. Oda üni hazırlık filan derken hemen bitti tabi.

O zamandan buyana çalışmıyorum. Şimdi en hızlı şekilde kendimi geliştirmem lazım.

169 170 boy 53 kilo filanım. Tamamen kilo almak amacındayım, en azından hacim olarak.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/optimum-hydrowhey-bcaa-creatine-60230179#product-information

Linkteki ürünlerin hepsini aldım.

Bakmaya üşenenlere

Optimum Platinum Hydro Whey
    Optimum BCAA 5000
    Optimum Creatine

Bunları günlük olarak hangi sırayla kullanma konusunda araştırma yapıyorum. Ama tatminkar cevaplar üretemedim beynimde tam anlamıyla.

(Forumda var oku ara tara tarzı cevaplar atmayın. 2 yıldır forumu takip ediyorum. Hep bu tür mesajlar atanlar yüzünden bir arama yapınca çoğunlukla bu mesajlarla karşılaşıyor insan.)

Okuduğum kadarıyla belirli düzenler var ama benim kendime özgü durumum şuki

Metabolizmam çok hızlı çalışıyor. Buna göre bir yemek programına ihtiyacım var.

Ciddi anlamda evde çalışma sistemi kurdum.

Şu saat (03:59) itibarı ile 600 liralık sipariş verdim toplamda.

Öyle yada böyle en kısa zamanda bana max. getirisini almak istiyorum.

Salona gitmek istemediğimden evde çalışacağım.

Bunun için önceden sadece iki dambıll ile çalışma programını takip ediyordum.

Şimdi kendime ağırlık seti ve sehpası aldım.

Ciddi anlamda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar adminlerden bana iyi bir program yazmalarını istiyorum.

Forumdaki yeni başlayanlar için olan programları araştırdım.

Metabolizma hızıma ve hızlı bir gelişim göstermeme yönelik bir program istiyorum.

Öncelik olarak göğüs-karın-arka kol- ön kol-omuz bölgeleri geliştirmek istiyorum. Buna göre elimdekilerin uygunluğuna göre yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada günlük yemek öğünlerinide bekliyorum.

53 55 arası değişiyo kilom. 65 70 yapmak istiyorum

2. brhmcr

brhmcr Guest

(Forumda var oku ara tara tarzı cevaplar atmayın. 2 yıldır forumu takip ediyorum. Hep bu tür mesajlar atanlar yüzünden bir arama yapınca çoğunlukla bu mesajlarla karşılaşıyor insan.)

Bu tur mesajlar yazanlar yuzunden de bizim yardimci olmak sevkimiz kiriliyor.

Kreatin kullanimi , whey kullanimi, BCAA kullanimi hepsi var forumda, 2 yildir forumda olup anlasilan pek okumaya zaman bulamamissin,uzulerek ifade ediyorum.

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  4. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, ama ya direk birkaç satır okuyup cevap bölümüne geçmişsiniz hemen, yada derdimi anlamamışsınız.

Zayıfım, metabolizmam çok hızlı diyorum. Örneklersem anca anlayacaksınız sanırım.

Masaya oturdum patlıcan oturtması pilav cacık salata yedim doydum ve kalktım.

10 20 dkk arasında lavaboya gidiyorum,

Doktora gittim hatta farklı üç doktora hiçbir sorun yok metabolizman çok hızlı dediler.

Dolayısıyla sizin o linkini attığınız konuları es geçiyorum.

Hepsini okudum.

Ama onlar normal insanlar için değil mi ?

Diyetisyen yerine buraya yazdım; çünkü daha fazla bilgli insanların burada olacağını düşündüm.

Takviyeleri diyetisyenler vermiyor çünkü, belki bilmiyorlar bile.

İlk aylarda bunları kullanma vs vs diyenlerde olabilir.

Zararlı bulan vs vs de olur.

Amacımı tazeliyeyim.

Doğru bir şekilde optimum şartlar altında vücuduma yüklenmem gerek.

Bunu acil olarak yapmam lazım. En kısa zamanda.

Bunları kullanman zararlı, Whey platinum varsa bcaa gereksiz vb cevaplar için açmadım konuyu.

Hepsinin kullanım şekillerinide okudum, okumaya zaman ayırmamışsın diyen arkadaş için yazıyorum bunu.

Hepsinin tek tek kullanım şeklini direk uygulamak mı yoksa, üçünü bir arada kullanmanın kullanım şeklinimi istiyorum sence ?

Aynı takviyelerin hepsinin bir arada kullanım şekli konusu varsa onun linkini atabilirsin amenna.

Teşekkürler.

5. brhmcr

brhmcr Guest

SEnin gibi bir cok insan var hizli metabolizmaya sahip daha gecenlerde sanirim beslenme gunluklerinde bir arkadasin nasil 17 kilo aldigini okudum, ayni senin yazdiklarin mevcuttu, mucize aramamak lazim, inan hersey var forumda. Biraz bilgi edinip bir beslenme programi ile gelirsen yorumlarimizi katariz.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut yapın hakkında bilgi vermemişsin fakat tahminen ektomorf tipi bir vücuda sahipsin. Ektomorf vücutlu insanlar diğer ( mezomorf ve endomorf ) tipli insanlara göre daha zor kilo alırlar.

Fakat buradaki asıl faktör beslenmedir. Beslenmeyi kaliteli besinlerden oluşturarak kilo alımı sağlanmalıdır. Öğünler kaliteli komplex karbonhidratlar ve proteinler oluşturulmalı.

Bu tür desteklerden fazla bir beklentiniz olmasın.

Serdar K. bunu beğendi.
  7. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    BeachBoy mesajından sonra baktım, evet ektomorf vücut tipine sahibim, zayıfım yani.
    brhmcr istedğimde zaten işte senin gibi gören kişilerin az çok nasıl bir diyet uygulaması gerektiği yönündekidir(benim gibi yapıda olanlar için) Arayarak bulduklarım klasik vücut çalışanları için olanlar.

Neyse şimdi biraz daha bakınıcam, eğer uygun gördüğünüz bir program varsa yazarsanız memnun olurum. Üstüne ekleme yada çıkarma yaparak.

BeachBoy

kaliteli komplex karbonhidratlar

konuna baktım senin
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-lanmadan-kilo-al-n-t41386.html

Ama hangi besin öğelerinde bu fazla bilgi olarak bildirmemişsin, takviye olarak karbonhidrat olarak baktığımda şunu görüyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/optimum-serious-mass-6lbs-2727-58727457

Bu senin dediğin gibi komplex karbonhidrat mı basit mi ? Tavsiye edermisin ?

Son düzenleme: 25 Temmuz 2012
  8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Bu okursan faydalı olur.

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Komplex karbonhidrattan kastım makarna , yulaf , arpa , çavdar , irmik , nohut , fasulye , esmer pirinç , bulgur , mercimek vs.

taze sebzeler; brokoli , kuşkonmaz , lahana , bezelye , karnabahar , brüksel lahanası , enginar vs.

Protein kaynakları; tavuk , hindi , yumurta , kırmızı et , balık , süt yan ürünleri , baklagiller .

Bu besinlerden 3 ana ve 3 ara olmak üzere beslenme programı oluşturabilirsin. Günlük kalori (protein + karbonhidrat ) alımını yavaş yavaş arttır.

Beslenmeni de düzgün bir idman programıyla desteklersen sağlıklı kilo alımı gerçekleşicektir.

Serdar K. bunu beğendi.
  10. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bu sehpa nın bar bölümü max kaç kg ye kadar taşıyabiliyor ?

11. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    3+3 6 öğün yemeliyim yani.

Zorlayarak yerim artık yapacak birşey yok.

Yalnız yazdıkların arasından sebzeler hariç diğerlerinden menü yapabilirmisin bana ? Tek yaşıyorum, o tür yemekler yapamam şuan.

Birde atıyorum menüye yulaf yazdın, bunu nasıl almalıyım ? Daha önce bu tür besinleri hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum. Yulaflı bisküvimi direk yulaf mı gibi.

12. Serdar K.

Serdar K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi Adayı
    Yer:
    İstanbul
    Güzel bir yemek programı oluşturdum.

Bu takviye maddeleri, BCAA Platinum Whey, Creatine hepsini birlikte karıştırıp içsem birşey olurmu ?

Aldığım firma ****** bu şekilde bir not düşmüş böyle kullanılabilir diye, ne diyorsunuz ?

Sayfayı Paylaş