En önemli 3 soruya cevap kaslar ve gelişim süreci

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve atakan_irresistable tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    böyle birşeyi kimse kaynak olarak vermez, zaten kaynagı da yok..yanlış varsayımlarla bu düşünceyi ortaya atmış, atakan...varsayımların da bir başlangıc noktası vardır, tutarlı ve konu ile alakalı olmalıdır ve sonra da bunu takip eden rasyonel bir zincir olmalıdır..yazdıklarıyla, antrenmandan 2 saat sonra protein alınmasıyla ile ilgili bir zincir göremedim..

bu iddia ile ilgili bilimde böyle bir kurgu yok, olamaz da..bunu yurtdışında söyleseniz, kim oldugunuz farketmez size gülerler, ama söz konusu bizim insanımız olunca, bu tür düşünceleri önemsemekte üstlerine yok..çok istiyorsanız, deneyin o zaman..bakın kaç kg kas kaybediyorsunuz ve vücudunuza ne kadar zarar veriyorsunuz...denemesi bedava, tabi o kadar cesaretiniz varsa...

2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    d.wolf aslında ben de böyle bi kaynak bulabileceğini zannetmiyorum..asıl amacım atakanın makalesini okuyan birisi yazılanları doğru zannedip uygulamaya kalkar diye konuyu hatırlatmaktan ibaretti..
    her ne kadar burası bir forum ve herkes düşüncesini söylemekte özgür de olsa, hiç kimseyi bilmediğimiz veya yanlış bildiğimiz şeylerle yönlendirmenin anlamı yok diye düşünüyorum..

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Babam 30 lu yaşlarındayken,define 41-42 cm kolları vardı. Bu 1.75 boyundaki birisi için iyi bir rakam. Temelinde bilimsellikten uzak güreş geçmişi var. Evde kendi halinde çalışmayla ve yine evde hangi yemek,hangi zaman yeniyorsa onu yemesiyle ulaşmıştı bu ölçüye.

-Belki burada bahsedilenler kadar dikkat etse belki kısmen farklı olabilirdi.

-Bende bu konulara meraklı biriyim,işi kitabına göre yapmaya gayret ediyorum(eti dijital kantarla tartacak kadar..). Ama pro olunmadığı sürece bu kadar ince ayar amatörler için lüzumsuz mu acaba diye düşünüyorum kendi kendime...

-İdmandan önce komplex karbo,idmandan hemen sonra basit karbo ve protein ağırlıklı,komplex karbo içeren bir yemek (zamanı çokta önemli değil,açıktığımız zaman..) yeterlidir bence...

-Vücud insanı yönlendiriyor. Yağlanıyorsan enerji alımını azaltman gerekiyordur,halsizsen,acıktıysan yemelisindir.Bunun gibi kalın çerçeveler yeterli olmaz mı?

-Bunu kendime soruyordum sürekli. Belki bu konuda fikri olan paylaşmak ister,bana yardımcı olur diye düşündüm.

4. ynsressam

ynsressam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    spordan 2 saat sonra protein tozumu? yok daha neler bu kadar saçma bir fikir yada ne bilim birşey olamaz sanırım.
    ben genelde spordan önce 1 saat kala içerim protein tozunu sebebi ise iş cıkışı direk giderim spora ve yemek yemeden giderim.o protein bana yeterince destek saglıyo cünkü acıkmıyorum spor yaparkende zorlanmıyorum.bana derler yemek yemeden zor olmuyomu die bende uyguladıgım yöntemi acıklarm saklamanın bir amacı yok.he gelişmeye gelince kendime baktıgımda eskisinden daha iyi oldugu kanaatindeyim.önceden spordan 5 dakika sonra alırdım bu bende bir etki yaratmadı sonra degiştrdim ve faydasını gördüm acıkcası.
    bu tip ortaya iddaa atılıyor ise bunun bir kaynagı hala acıklanmadıysa bunun yanlışbilgi oldugu gayet acıktır.

sevgi ve saygılarımla

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  6. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne
    terleme yoluyla kaybettiğimiz sıvıyıda hesaba katmak gerekir...

bu konuyu kapatmanın zamanı gelmiş artık insanları yanlış yönlendiriyor.

7. Hatred

Hatred Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Günde 1 litre su yeterli;fazlası zararlı demişsin.Tutarsız denklemler vermişsin ne anlatmaya çalışıyorsun acaba anlamadım.Antremandan 2 saat sonra whey protein demişsin.Whey proteinin en büyük özelliği kana çabuk karışmasıdır.2 saat sonra alacaksan niye whey protein alasın hiçbir manası kalmıyor:)

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Toplamda 3 litre sıvı saf olarak 1 litresi su olarak değerlendirilmiş. normal ölçülerde.

normalin dışında bir fırıncının günde 3-5 litre sadece su tükettiğini demek istiyorsanız bu farklı bir konudur.

9. CooLBLooD

CooLBLooD Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmiT
    Spordan 2 saat sonra protein ? banada cok mantıksız geldi....sporda kaybettigimiz proteini hemen almamız gerekmio mu ki yıpranma olmasın..kaslarda depolanan glikojenden bahsetmi$siniz..vücut yaktıgı glikoz yetersiz kaldıgı zaman kaslardaki glikojeni kullanıo ve laktik asit olu$muomu ? Bu da kaslarda glikojenin depolandığının kanıtı deilmi?... saygılar...

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Sayfayı Paylaş