Emin Boztepe BJJ'ci Gracie'lere Karşı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve derkrieger tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Boztepe ve Gracie'ler arasındaki husumet hakkında

Değerli arkadaşlar

Gracie'leri bilmeyen yoktur, BJJi kuran ve-veya geliştiren aile ve devamıdır bu şahıslar, bununla da kalmayıp MMA konseptini dünyaya yayan şahıslardır, Bruce Lee ile birlikte bu işlere yakın zamanda en büyük hizmeti vermiş kişilerdir.
    Bunlar iyi yanları ve her türlü övgüyü de hak ediyorlar.
    Tabii başka tarafları da var, bazı karanlık yanları bu yüzden de seveni kadar sevmeyeni olan bir grup Gracie'ler. Hususan üstad Mark Tripp'in sözlerine itimaden bazı yenildikleri maçların kasetlerini vs. sümen altı edecek kadar alçalabilen, yer dövüşünü iyi bilen adamlardan kaçıp daha az bilenler ile dövüşmeyi tercih edebilen şahıslardır bazıları. (o maça Frank Shamrock girmiştir, yani o da hiç fena değildir bu arada [​IMG] )
    Bir de memleketimiz kökenli bir sanatçı daha var, Emin Boztepe. Kendisinin başarıları ile gurur duymak istiyoruz her Türk vatandaşı gibi.
    Fakat aydınlığa ARTIK kavuşturulması gerek bir konu Garcie'ler ve EB arasındaki tartışmadır, daha doğrusu bunun gerçek mahiyetidir. Ha bu konu çoktan yurtdışında vuzuha kavuşmuştur, herkes kimin neyi yapıp yapmadığını biliyor AMA bizde bu konular pek yanlış aksettirilyor. Bilgi eksik üzerine de kasıtlı olarak "hikayeler" uçuruluyor.
    Bu threadde işte bu hikayelerin kökünün tamamen kazınmasını amaçlıyoruz.
    Gerçek şudur;
    Boztepe hoca ABDde, ün kazanmak ve AWTOnun reklamını yapmak için, UFC danışıklıdır vs. vs. demiştir. Yine Gracieleri rahatlıkla ekarte deceğini de ifade etmiştir. Ancak, ne hikmetse, tüm istekleri kabul edildiği halde ve hatta sırf bu istediği dövüş olsun diye bir organizasyona girişilmesine rağmen, neticede dövüşmekten kaçınmıştır.
    (Tabii, bu çok kötü olmuştur, çünkü sevgili hocamız EByi dövüşrken izlemek fırsatı kaçmıştır. Kendisinin tek bilinen dövüşü 20li yaşlarındayken marizlediği 46 yaşındaki bir çinliyle olan kapışmaısıdır ki orada da tam bir zafer elde edememiş, bir anda kesilen videoda yine de görileceği üzere rakibi EBnin altından kurtulmayı başarmıştır.) gelelim detaylara;
    İlk taşı atan EB olmuştur. Ekim 94te UFC adlı "amerikan güreşi" gösterisinin sahte olduğunu ifade etmiştir EB. UFCyi ultimate değil oldukça eğlendirici bulduğunu ifade etmiş, G.'lerin hile hurda ile kungfucuları ve bazı WCcileri dödüklerini sonra da bunlarla dalga geçtiklerini söylemiş, halbuki kendisinin 300ü aşkın çıplak el kapışması olduğunu ve hepsini kazandığını, yine de rakipleriyle asla dalga geçmediklerini de hatırlatmıştır. Onları "eğitmek" amacıyla onlara meydan okuduğunu öylemiştir.
    http://www.sherdog.net/forums/f61/how-su...ed-403865/

oldukça cesur bir mektup değil mi?
    devamı var.
    geyik ve hikayeleri, mitleri bitiriyor, direkt gerçeğe geçiyoruz.*******
    bu mektuba ilk cevap UFCnin yöneticinden gelmiştir.
    Mektubunda UFCyi sahte danışıklı olarak tanımlamanın yanlış olduğu ve hakarete-ifitiraya girdiği ve gerekirse hukuki yollara başvurulacağı ima yoluyla hatırlatıldıktan sonra çok ilginç bir konuya değinilmiştir.

Buna göre, EB ile bu şahıs 1 yıl önce zaten EBnin UFCye katılması meselesini konuşmuşlardır ve EB bu teklifi de reddetmiştir. Reddetme sebebi ise, sıkı durun, EBnin "bu tip maç ve musabakalrdan emekli olmuş olaması" olarak açıklanmıştır EB tarafından.

Ancak halen istiyorsa 5. UFCye girmesi kabul edilmiştir ve bu mektupla ilan edilmektedir.
    ha bu arada unutmadan ekleyeyim, superfight konsepti işte bu challenge yüzünden yaratılmıştır.

bu mektubu takiben Gracieler mektup göndermiş ve EByi, tüm masrafları da karşılanarak, UFC 5'e davet etmişlerdir.
    eğer denilmiştir, illa UFC dışında bir yerde dövüşmek istiyorsan, diye d eklenmiştir, bizim falanca yerdeki dojomuzda ve basın mensupları önünde Royce ile kapışmasının da ayarlanabileceği ifade eilmiştir.
    bu mektuptan sonra maalesef devreye EBnin avukatı girecek ve hukuki bikbikbiklenmeler başlayacaktır.

Karşılaşma mı? o maalesef asla gerçekleşmeyecektir.

gerekirse devam ederiz, ama şu kadarını söyleyeyim, EBnin tüm talepleri bu mesajlaşmada kabul edilecek fakat o ana kadar oldukça sert ve tehditkar konuşmuş olan WT hocası ASLA kafese girmeyecektir, hem de verilen tüm bu garantilere ve sağlanan ikamet-hoca-corner desteğine rağmen.

son olarak burada daha önce de alıntıladığım Mark Tripp hocanın yazdıklarını bir kez daha yazayım ki iş biraz daha subuta kavuşsun, yani aydınlansın.
    Tripp hoca Gracie'leri hiç ama hiç sevmez bu arada onu da ifade edeyim, ama konuya objektif yaklaşmış, kim haklı kim haksız oraya dökmüştür.

bir de şöyle bir olay daha var, Bluming ve adamlarına karşı, bunlar Kyokushincidir.

http://www.swissrealitydefense.ch/bluming0709-ger.html

Jon Bluming:.

ÇEVİRİSİ:

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Mücadelesporları sitesinin tüm yazılarını buraya koyacaksın sanırım :)

3. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    sadece kendi yazılarımı ve de önemli bulduklarımı hocam.

4. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bir başka başlıkta yine Emin Boztepe ye yüklenir tarzda yorumlarınızı okudum.

Mektuplara dikkat edilirse 1994 tarihi var. Yani 16 sene geçmiş aradan.16 Sene önce olmuş bazı olayları gündeme taşımanın manası nedirki?

Yani Emin Boztepe yalancı veya korkak çıkınca özel olarak sevinilecekmi? gurur vesilesimi olacak?

Gracieler konusuna gelince, Amerikada oldukça tanınmış dövüşçüler ancak avrupada ve Türkiyede amerika ile eş zamanlı tanındıklarını sanmıyorum. Kafes dövüşü olarak bilinen mma Avrupa kıtasına oldukça geç geldi ve birçok ülkede zaten yasak,üstelikte sıradan mücadele sporlarını bile yayınlamayan avrupa ve Türk basını bunları hiç yayınlamazken kim ne bilebilir gracieler kimdir diye :)

Kişisel olarak yabancı ülkelerde yaşamış ve yabancı dile hakim olabilirsiniz,ama işin doğrusu Türkiyede gracie falan dediğinizde tanıyacak çok az insan vardır. İnternetin yayılması ile birlikte bazı isimler tanınmaya başladı o başka.

Mesela Türkiyede Jay leno kimdir bilen çıkmazdı. Ama şimdi jay lenonun talk show larını bir gün ara ile Türkiyede yayınlıyorlar yeni yeni Türk halkı öğreniyor jay ı.Halbuki Jay leno nun talk show ları on yıllardır amerikada hergün yayınlanıyor.

Berkthagar bunu beğendi.
  5. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ne alakası var tanınmışlığın?
    evvela şunu diyeyim Gracie'ler bu işlerle uğraşan herkes tarafından bilinir ve de sayılır, bu bir.
    iyi de EBnin kendisi bu Gracie meselesinden önce olmuş yani daha eski Cheung olayı ile raklamını yapmyor mu? yapıyor. kaldı ki o olay daha eski
    :)
    ben de aynısını yapıyorum

6. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :) Şimdi olay karşılıklı polemiğe veya tartışmaya dönüşmesin. Niyetim o değil ben sadece yazılı bir yazıya yorumumu yazdım.Herkese açık bir ortam değilmi burası?

Tanınmışlık olayı şudur, amerikada olan bir olayı Türkiyede tartışıyorsun:)
    16 sene önce olmuş bu olay,şimdi çıkıp 40-50 yaşına gelmiş insanları dövüştürecekmiyiz? 16 sene önce gracieleri kim tanırdı? işte olayın ana fikri bu,1994 te olmuş olaya bu günün gözü ile balkmak gereksiz :)

Ha birde,Gracieler 16 sene boyunca bu adamın kendilerine laf etmesini yutkunarak sessiz sedasız izlemişlerse olayın daha nesini yalanlama ihtiyacı duyulur?

Reklam demişsin ki zaten olay bu,amerikada olay direk basın yolu ile reklama dönüşmüş durumda bu tarz polemikler basında gazete ,dergi sattırır ve ilgili dövüşçülerinde isimlerini reklam eder.Amaerika işin sırrını bulmuş bunun nesini tartışmaya açarız ki :)

7. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    10 karakter

8. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :) Şimdi olayı öyle bir seviyeye çektinki ben otomatikman bir kutba yerleşmiş oldum.

Sürekli 23 yaş diyorsun. 23 yaşa biyolojik olarakmı bakıyorsun? 23 yaşın karşı tarafa getirdiği bir tecrübe alt yapısı yokmu? olay bilek güreşi değilki?Yani sen olayı biyolojik yaşa getirip görüntüyü "yaşlı adamı dövmüş" havasına çeviriyorsun. 23 yaş büyük ve bir o kadarda tecrübeli bir ustanın bir mücadele sanatında azıcık tecrübeli olması gerekmezmi?

Sen aynı stili çalışan iki kişinin hesaplaşmasını baz alarak farklı stildeki iki kişiyi dövüştürmeye çalışıyorsun işte dikkat çekmye çalıştığım asıl nokta buydu. Ha olayın birde geçmiş zaman boyutuda var,bu olayın kahramanlarının özgür irade ile isterse yapabilecekleri ama yapmamayı seçtikleri bir durumda var.Sen bunu da tersine çevirmeye zaman yolculuğu yapmaya çalışıyorsun. :)

"O zaman Niye yazdın buraya" sorusunun cevabı yazımın en başında mevcuttur.Burası bir forum,paylaşım ortamı senin yazmaya hakkın varsa benimde olmalı ki o sebeple yazıyorum.Bu yanlıştır demek,düşünce ifade etmek "niye yazıyorsun?" diye yorumlanmamalı.

Maksat bu adamda Türk gel onu tutalım diye tarafgir olmak değil zaten.Yani buraya açtığın bu başlık ve içerisinde geçen yorumların pek bir dişe dokunur tarafını bulamadım onu dile getirmeye çalışıyordum.

9. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    bence sen selektif okuma yapıyor bana da garip ifadelerle kötü niyet atfediyorsun.
    Halbuki ben sana yazdığın iyi oldu dememdim mi? Dedim.
    Ama sen mesajın birisinde bana "neden reklam yaptı diye yazdın" diye sorar sonra da "aslında reklam da doğal" dersen, ben de sana sorarım, o zaman bana neden yazıyorsun, doğalsa okur geçerdin. Mesele bu iç çelişkindir.
    ikincisi, ben bu adamları neden dövüştürmeye çalışayım? benim böyle bir yetkim mi var? :) Kaldı ki EByi Gracie'lerle dövüştürmeye kimsenin gücü yetmez. Hahahaha

(Bir de şu var dövüş teklifi EBden gelmiştir , benden değil. Kavgayı BEN değil o ayarlamaya çalışmıştır, ilk başta en azından. ama tüm istekleri kabul edildiği halde kaçınmıştır )

Bunları yazmamın nedeni şuydu, WT aleminde o kadar çok balonlar üfürülüyor ki inanılmaz. Kimisi her gün özel kuvvet yetiştirir, kimisi çıplak el ile adam öldürür, kimisi Ip Man'ın özel talebesidir (hemen hiç görmediği halde), kimisi Gracie'lere meydan okumuş ama Gracie'ler kaçmıştır...
    Bu daha gider.

Bir de üzerine inanılmaz saygısızca diğer stillerin aşağılanması vardır.
    Ben 4 yıl WT yaptım, sen yaptın mı? Bu konudaki bilgin nedir üstadım?
    Dolayısıyla bu süre zarfında bunların hepsini gördüm-duydum-yaşadım.
    Şimdi bu meseleler ŞİMDİ ve BUGÜN, BURADA anlatılmaktadır.
    Sahte reklam, abartı hikaye ki o da tarihi geyiklere aittir, caiz ise NEDEN benim yazdıklarım yalan-yanlış olsun ki?

23 yaş hakkında yazdıklarını anlamak mümkün değil? Cheung zaten EBnin yarısı, ama meseleyi ıskalama, EBnin TEK dövüşü budur, o söylenmek istedi, orada da WT bulursan sana yemek benden.
    Yok orada güzel bir güreş-judo takedown'ı görürsün, bunun karşısında çaresiz kalan Cheung görürsün. sonra da tüm fiziksel üstünlüğüne ve de dominant kontrol pozisyonuna rağmen kendisinden 23 yaş büyük ve de zayıf bir adamı altından kaçıran bir EB görürsün. O seminere, kavgadan sonra dahi Cheung devam etmiştir. EB ne yer güreşini becerebilmiş ne de yerde vurduğu darbelerle etki yaratabilmiştir.

Çok vasat bir dövüşçüyü yarı-tanrılaştırmayın, aklınızı kullanın diyorum ben de.

Yoksa ne seni bir yere konumlandırdım ne de sana kötü niyet atfediyorum. Gerçi beni biraz daha dikkatli okursan sevineceğim, çünkü sürekli bir kakofoni yaratmaktasın. Gakı guk yaparsan ne sen ne de ben bir şeyler öğrenebiliriz bu dialogumuzdan. Halbuki ben senden bilmediğim şeyleri öğrenmek isterim, varsa bir yanlışım düzeltmek isterim.

Eğer bu yorumların dişe dokunur tarafını bulamadıysan daha iyilerini senden okumak benim için büyük keyif olacaktır. Ama ben Türkiye'de 2 TG Sifu'ların bilmediği şeyleri yazdım, bilmediklerini şuradan biliyorum kendilerine direk sordum.
    mesela
    Lat Sao'nun kökeni,
    KRKnın ve LTnin WTde yaptıkları değişiklikler
    LTnin Ip Man ile olan (?) ilişkisi
    Brcue Lee hakkındaki EWTO yalanları
    Ng Mui adlı rahibenin hiç yaşamamış olmasının çok muhtemel olması
    EBnin yer dövüşünü ERmeni-Ameikalı Chivichyan'dan öğrenmesi
    vs vs vs
    Bu konuların hiç biri Türkiye'de HEMEN hiçkimse tarafından bilinmiyordu, hala da pek bilinmez maalesef.

Eğer bunlarda dişe dokunur bir şey bulamadıysan, sen Kung Fu gurusu olmalısın.
    Hocam yaz doğruları da aydınlat bizi. Ciddiyim, dalga vs. de geçmiyorum, yaz ki öğrenelim.

saygılar.

Son düzenleme: 14 Eylül 2010
  10. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yazı üslubuma dikkat edersen forum terminolojisi ve üslubu konusunda bir fikir sahibi olduğumu az-çok tecrübeli olduğumu farketmişsindir.Yani yazdığım yorumların farklı yönlere çekilebileceği,yanlış yorumlanabileceği gibi hususlarıda tecrübeye dayalı tahmin ettiğim için, en baştan "olay karşılıklı polemiğe dönüşmesin böyle bir niyetim yok" demiştim. Ama şu an bakıyorum, "kötü niyet atfeden,kakafoni yapan" ben oluyorum. Bunları yapmadığımı ispatlama babında uzuuun uzuuun açıklama yapmaya kalksam, işte o zaman olay polemiğe dönüşecek ki, en başından zaten böyle bir uyarı yapmış olduğum için, kötü niyet atfetme gibi bir düşüncem olmadığını tekrar hatırlatayım,tam tersi böyle bir uyarı yapmış olmama rağmen yazılarımı kötü niyet olarak yorumlayarak o niyeti sen takip etmiş olmaktasın diye düşünüyorum.

Açtığın başlığı mantıklı bulmadığımı ve bunun sebeplerini zaten açıklamıştım.Neyin reklamını yapmışım onuda anlayamadım.Konu zaten karışık iken araya betimlemeler eklenince dahada karışık bir hal alıyor. :)

Uzakdoğu sporları içerisinde 25 yıla varan bir tecrübem aktif spor hayatım var.Ancak çıkıp işte filanca kişi fi tarihinde falanca kişiyi döverdi şu olurdu bu olurdu deme ihtiyacı duymuyorum. Sen ise 4 yıl içinde kaldığın bir camiayı aşmış direk en tepeye oynuyorsun, müsade et o kadarda eleştiri olsun.Eleştiri şahsına münhasır değil düşünce şekline yöneliktir yani bu sadece bir beyin fırtınası.

Diyorsunki, "ben kimimki bunları dövüştüreyim",e zaten benim demeye çalıştığımda bu değilmi? ama bak yazdığın yorumlarda hiç etkin olmayan kişileri üstelikte güncel olarak değil taa 16 sene geride kalmış olaylara dayanarak ve bu olaylarıda bizzat bilmeden sadece ordan burdan okuduklarınla yorumlamaya çalışıyorsun.

Wt cilerin özel kuvvet eğitimine takılmışsın,özel kuvvet değilde, bizdeki çevik kuvvet polisi gibi toplumsal olaylara müdahale eden polis timlerine cop ve kelepçeleme teknikleri öğretiliyor(Hala devam ediyormu bilgim yok)

Türkiyede de var nitekim. Polis akademilerine ders vermeye giden sayokancılar,kara-deniz-hava harp okullarına ders vermeye giden karate hocaları var. Türkiye şampiyonalarında dövüşen polis kuvvetleri gücü Karate ve Taekwondo takımları mevcut bunları yetiştirenler içinde sivil hocalar kadar polis hocalarda var. Bunun neresini yadırgıyorsun anlayamadım. Ben bile bir süre bir tugaya ders verecektim ancak tatbikat dönemine denk geldiği için iptal ettik.Ankara da bordo bereli subay ve astsubay gurubuna ders veren bir arkadaşım var,kocaelinde yaklaşık 60 kişilik bir askeri guruba ders vermiş arkadaşım var. Bunlar bizler için önemli değil basına yansımıyor,ancak farklı kültürlerin yaşandığı farklı coğrafyalarda olay böyle işlemiyor demekki resimleyip dergilere basabiliyorlar.Bunun nesini yadırgıyorsunki?

Konu başlığı gracieler ve E.B. iken birden bire Ng mui isimli rahibenin geçmişini soruyorsun.Sence bunu Türkiyede mi uydurdular? :) Olabilir her efsanenin bir çatlağı vardır ancak bu efsaneyi açıklığa kavuşturmak için sorduğun yer sence doğrumu? :)

Wt Türkiyede o kadar yaygın bir branş değil,yani öyle yüzbinler,milyonlar civarında hayran kitleleri yok ,Tüm Türkiyede ki salon sayıları bir elin parmaklarını belki geçer,şimdi bu insanlara neyi kanıtlayacaksınki anlayamadım cidden. :) Benim babam senin babanı döver diyen bir grup ateşli ve heyecanlı genci ikna etmeye çalışıyorsun resmen.

Tekrar edeyim,

wt Türkiyede o kadar aktif bir branş değil,Ne eb nede gracieler Türkiye de o kadar tanınmış insanlar değil.

Ekmeğini şov yaparak kazanan ve basına karşı isim yapmaya çalışan 2 kişinin karşılıklı atışmaları aradan 16 yıl geçtikten sonra neden bu kadar önemli? Ortada bir danışıklı dövüş olmasaydı bu özel mektuplar binlerce kilometre uzaktaki burada forum sayfalarında yer alırmıydı? Neticede unutmamak lazımki başkasına ait özel yazışmaları izin olmadan yayınlamak bildiğim kadarı ile her ülkede suç.Amerika gibi bir ülkede özel yazışmaları böyle göstere göstere yayınlayabilmeleri düşündürücü değilmi? Ha oranın kanunları belki farklıdır.

11. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    WT ile ne gibi geçmişiniz var öğrenmek isterim.
    Ben 1 yıl JKD
    4 yıl WT
    7 yılda KB yaptım
    son iki yıldır da judo yapıyorum
    saygılar.
    PS: umarım dediklerimi daha cddi ve de ilgili okur, biraz daha güvenirsiniz bana. karşınızda maalesef orta-yaşlı bir arkadaşınız duruyor, dünkü çocuk değil.

son olarak: ATTACK THE POST NOT THE POSTER

Son düzenleme: 14 Eylül 2010
  12. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :) Konu gerçekten güncel siyasetteki boy-soy kavgasının benzeri haline geldi.

Herkese açık bir platformda üyelerin yorumuna açık bir başlıkta yorum yazdım,ama hala neden bu başlığa yazıyorsun sorusu ile muhattabım. Yazmayayım o halde.İletişim denir buna,geçmişte olan bir olayı sen gündeme taşımak istiyorsun,ben ise zıt bir fikir ileri sürerek "ne anlamı olacak 16 sene sonra?" diyorum. Benim burada muhalefette görünmem olayın gidişatına ne derecede etki ederki, "Baksana hala bunu tartışıyoruz" gibi bir yoruma ihtiyaç duyuyorsun? Bizim tartışmamız tarihin gidişatını değiştirecek değilki :)

Seni neyin ilgilendirip ilgilendirmediğide benim ilgi alanımmış gibi göründü ise özür dilerim. Ben beni ilgilendirmeyenden mesulüm ötesi senin sorunun :)

Özel kuvvet muhabbetine gelince bir yanlış anlama söz konusu, ama bu yanlış anlama ben değil sen tarafından. Özel kuvvetlere eğitim muhabbeti Salih Avcı gurubunun yayınladığı Body Dövüşçünün dünyası dergisinde yayınlanan Resimli Alman özel harekat polislerinin eğitimlerinden ortaya çıkmıştır. Birkaç farklı dergide birkaç farklı timin eğitimleri ve hatta bu timle birlikte otomatik silahlarla atış yapan taktik eğitime eşlik eden Salih Avcı mevcuttur ben onu kastediyordum,ve sanırım ilgili camianında seni rahatsız eden söyleminin kaynağı burasıdır.Ancak anladığım kadarı ile sen Türkiyedeki bir eğitimi baz alıyorsun. :)

Konu beyin fırtınasıdır,düşünceler çatışıyor diyorum ama yanıt olarakta "değil işte" cevabı alıyorum. Müsade edersen ben kalbimden geçeni bileyim,benim kalbimden geçeni bilecek tahmin edecek doğaüstü güçlerin olduğunu düşünebilirsin ama inanki yanılıyorsun. :)

Yukarıda sana cevap yazdığım mesajları sonradan editlemen şık değil,ben okuyor ve cevap yazıyorum,cevabımı yazdıktan sonra o mesajı editlersen benim cevabımın önemi kalmaz.

Karşımda dünkü çocuk olduğunu düşünmediğim gibi 25 yıllık spor altyapısı bulunan bir insanın da tahmini yaşının orta yaş olduğu,yani yaşıt olduğumuz gibi bir sonuç çıkıyor ortaya,yazdıklarını ciddi ve ilgili okumasaydım bu yanıtları yazmakla uğraşmazdım mantık veya düşünce ve bilgi içermeyen içi boş 3-5 cümle ile savuşturur geçerdim.Cümlelerimi yorumlamak için makaslamadan evvel tamamını okuyup ona göre yorumlamak daha mantıklı olabilir.Üstünü makaslayıp yanıtlarken alt kısmı görmezden gelmek olmuyor diye düşünüyorum.

Sana keyifli forumlar dilerim.

13. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    sadece edit hakkında yazayım; içerik hiç değişmedi, sadece altları çizdim, daha okunur kılmak için, bir de yanlış yazdığım kelimleri düzelttim.
    bu bile sizin "alıngan" tarzınızı açıklar.

herkes kendi yoluna gitsin.
    hayırlı günler.

işte bu yeni eklenti: mucadelesporlari.com'a da bekleriz senin gibi bilgili birisini.

14. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Alınganlıktan çok "Zanshin" demek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Yani farkında olmak."Yüksek farkındalık" durumu.

Yazıları takip etmesem,okumasam değişiklikleri farketmezdim değilmi? Yanıtı zaten yazılmış bir yazıda her türlü edit olayı bence şık değil. Ancak işte yazdığım her yorum farklı algılanıyor ki sanırım beklenti bu yönde.

15. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    ne yani içerik değişti mi o yazılanlarda ve editlerde?

16. Gokhang

Gokhang Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarını okuyorum,okuduğum yorumlara mukabil yanıtta yazıuyorm.

Benim yanıtıma mukabele olarak dikkatli okumadığımı,atladığımı vs. söylüyor ima ediyorsun.

Sonra geriye dönüş yapıp benim yorumladığım yazıları editliyor altlarını çiziyorsun.

Ben ise eski yorumumu sabit tutuyorum,böylece altı kocaman çizili yorumları görmemiş hale düşüyorum. Yani sen altını çizmişsin ama ben görmemişim durumu oluşuyor. Halbuki gerçekte altı çizili değildi ben yanıt yazarken değilmi?

Genel görüntü böyle oluyor işte.

Benim genel görüntüye yorumum ise "bence şık değil" demekten ibaret. Benim yorumum gerçeği değiştirmediği sürece sorunda yok. Yazdıklarımın hala arkasındayım,belirtici kullanmaya, altını çizmeye gerekte duymuyorum.

Keyifli forumlar. :)

17. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
    hmm açıkcası alt çizme işini siz yazmadan önce yaptım diye hatırlıyorum.
    ama sebebi şu;
    daha rahat okuyun, okunsun diye yaptım onları.
    "ulan altını çizdik hala okumuyur bak" demek ve dedirtmek için değil.
    niyetimiz halisdir yani.
    yine de kusura bakmayın.

Gokhang bunu beğendi.
  18. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Olay geçmişte kalmış, gereksiz bir konu olsada hakkında yazmadan geçemeyeceğim.

Açık ve net konuşmak gerekirse zamanında Royce Gracie efsanesi dövüş dünyasını inletirken, underground takılan ve kendisini dünyanın en iyi dövüşçüsü ilan etmiş Emin Boztepe buyur ''ringlerde görelim seni'' diye UFC'ye davet edilir.

Underground efsanelerinin efendisi olan, fakat hiçbir ringte dünya gözüyle dövüştüğü görülmemiş olan Emin Boztepe efsanesinin sonlanmasından korktuğu için UFC'ye katılmaktan çekinir ve katılmaz. Tabi bunu net olarak söylemektense etik, ideal, felsefe gibi laf kalabalıklarının arkasına saklanarak gereksiz tartışmalarla Emin Boztepe masabaşında işi yürütmeye devam eder.

Sonuç; anlamsız sürtüşmeler, gereksiz atışmalar ve spor camiasının gereksiz meşgul edilmesi.

19. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yer:
  20. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tüm yazılanların doğru olduğunu kabul edip fikir beyan etmek gerekirse...

Meydan okumuşsa kafes teklifini red etmeyecekti. Ki değişik bir kapışma olacağı kanısındayım, neyse artık...

O kadar kırılan kemiklere karşın UFC'nin sahte olma olasılığından bahsetmek koskomik...

derkrieger bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş