Elma Sirkesi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 5 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. zeroopion

zeroopion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bence sırf rant ve satıs ıcın uygulanmıs bır reklam o netıcede elma sırkesı ılık su ıle ıcıldıgını bılıyorum,ac karnına olsun,yemeklerden sonra olsun yag yakma becersıne sahıp.ballı olmasının tek sebebı var ıcınde pis tad olmasın dıye baska bır sebebı olamaz bence balın.

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    sirkeden bahsediyoruz dikkatini cekerim, zararli zehirli bir madde degil ki bu bal katip bizi kandirsinlar ;)

ofis bunu beğendi.
  3. zeroopion

zeroopion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sirkenın sabah sabah ınsanların agzında kotu bır tad bırakdıgını hepımız biliyoruz.ballı olması ozellıkle tad açısından onemlıdır,ben sirkenın zehır oldudugundan bahsetmedım ;)evinde kemal kükrermıdır nedır onunkınden cok daha ıyısını yapabilirsın..bunun dısında kekik ve bal da guzel yag yakma ozellıgıne sahıpdır.ozellıkle kekık çayını (limon kekıgı)cayını şiddetle tavsıye ederım.

4. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    zeroopion sen bu limon kekigi çayını kullandın mı?sonuç nasıl?bize deneyimlerini aktarırsan sevinirim.tesekkürler....

5. zeroopion

zeroopion Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet lımon kekıgını kullandım hoca,aktarlarda satılıyor sabah kahvaltıdan sonra hemen ıcerım tek çay bardagı bır gunde yeterlı hemde cok lezzetlı,baya bır işe yarıyor ama bunu her gun tekrarlaman lazım bı sure sonra farkı anlıyorsun,tabı bunun yanında kahvaltıdan once sirke suyumuda ıcıyorum sureklı zaten bı sure sonra otomatıge baglıyorsun ıstem dısı ıstıyorsun bunları.gecen nisan ayından berı kullanıyorum bu ıkısını tabı spor salonunada gıdıyorum agrlık calısıyorum,yememe ıcmemede bıraz dıkkat edıyorum,alkolude cok az tuketıyorum kırk yılda bır gıbı.16 kılomu vermıs bulunmakdayım yag oranım ve kılom su an boyuma gore cok ıyı durumda.boyum 1.75 kilo 71.
    89 kılodan bu hale geldım.yag torbasıydım resmen.sıze tek tavsıyem bu spora baslıyorsanız sakın bırakmayın derım.

6. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bu sirke-bal olayını yeni denemeye başladım.
    bi bardak ılık suya birer tatlı kaşığı sirke ve elma koymaya başladım.
    ama bunu kokusu be abi.şuna da bi çözüm var mı.
    bişi daha ekleyelim içine kokusunda adamın eli gitmiio bardağa...

7. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    ılık su-elma sirkesi-bal karışımına limon da ekledim.zararı olur mu, yoksa sadc saçma mı.tadı dah bi içilebilir hale geldi...

8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben sirkenin yenilen yemekle tuketilmesini anliyorum da, sirkenin yaglari nasil parcaladigi hakkinda yapilan spekulasyonlara anlam veremiyorum. Midenin ne kadar asidik oldugunun farkinda misiniz? Midedeki asitler parcalamiyor da elma sirkesi mi parcaliyor? Elma sirkesinin pH'i 2.5-3 arasinda, midedeki asidin ise 0.7.
    Iste size elma sirkesinin gercek faydalari:

Blood glucose control and diabetic management

Small amounts of vinegar (approx. 20 ml or two tablespoons of domestic vinegar) added to food, or taken along with a meal, have been shown by a number of medical trials to reduce the glycemic index of carbohydrate food for people with and without diabetes. This has also been expressed as lower glycemic index ratings in the region of 30%.

Diet control

Multiple trials indicate that taking vinegar with food increases satiety (the feeling of fullness) and so reduces the amount of food consumed. Even a single application of vinegar can lead to reduced food intake for a whole day.

Wikipedia'dan aldim. Yazinin tumunu okumanizi tavsiye ederim. Kisaca karbonhidratlarin glisemik indexini dusururek, tokluk hissi sagladigi soyleniyor. Bu da daha az yemek yenmesi, insulinin ziplamamasi ve de zayiflamak demek.

Berkthagar, Malebolgia ve kimodedim bunu beğendi.
  9. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Elma sirkesinin Glisemik Endeksi düşürdüğü doğru, ayrıca salatalara katılmasının dezenfektan etkisi var, ev dışında yeşil salata yiyecekseniz ne olur ne olmaz sirke eklemeyi ihmal etmeyin. Bazı zararlı bakterileri (E.Koli gibi) yok edici etkisi var.

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    arkdaşların dediği doğrudur. yağ yakma özelliği vardır. kanıt isterseniz alın.

rasullulah s.a.v. efendimizdir.

2157, OkkaN, un_i ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    normalde yorum yapmayacaktım ama genede dayanamadım yorum yapmak istemememin sebebi deneyin ama bir faydası göremessiniz diye fakat çok iddaalı şeyler yazılmış dayanamadım 167 boyunda 85 kg ağırlığındayım ve 2000 yılından beride trigliseridim ilaçalmadığım zamanlar 1000 seviyelerinde kollesterol ise 250 civarı elma sirkesi ile tanışmam bir eczacı abimin tavsiyesiyle oldu ve 1 yıl kullandım sonuçmu fazla bir şey beklememek ve doktarumun yazdığı lipantyl 267 mg ismli ilacı aksatmadan düzenli kullanmak benimki daha çok hiper trigliseridemiye bağlı kollesterol yüksekliği olduğu için bu ilacı kullanıyorum yani direk kollesterol ilacı değil ama kandaki lipit seviyesini ayarlamada piyasadaki en etkili ilaç dolaysıyle bunu kullanıyorum ha birde kullanılan proteinler malum biraz kollesterolü tetikler ama en güzelide bunu sporla kalp kasında yaktırabilmek yani 4 ay bulk sa ardından 2-3 haftalık normal rutinin üzerinde kardiyo çok faydalı saygılar

12. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende salatalarda çok sirke kullanan biriyim fakat geçenlerde bi yerden duymuştum sirke miğde ve bağırsak kanseri riskini çok arttırıyor uzak dogu yemeklerini bilenler bilir her yemeğe sirke koyarlar ve dünyada en çok bu kanser türü görünen bolge olarak belirlenmiş. onun için dikkat edin ve bazı arkadaşlar sabah aç karnına içiyormuş bence çok tehlikeli gastrit veya tahriş riski var aman dikkat!!! yemeklerden sonra içilmesi bi nebze daha iyi

13. supernova

supernova Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm millet

bu yönetemle kilo verildiğini çok duydum . yakınlarımdan biliyorum benim 10 kilo fazlalıgım var bi ara bende kullandım bagırsakları inanılmaz yumusatiyo ... kilo verme işi bence uzun süreli bi iş en az 3 ay düzeni olarak içilmesi gerek bence .

14. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Kesinlikle katılıyorum...
    Sirkenin yağ parçalama gibi bir özelliği var denmesi saçma..
    Sadece şu olabilir..Bakteri dezenfektanı olarak kullanılabilecek bi ürün..Özellikle ishal şikayeti olan kişilerin elma sirkesi içmesi önerilir..Ve alternatif tıpla ilgilenenler bağırsak enfeksiyonunun 1 e 1 ilacının elma sirkesi oldugunu söylerler...

Fakat bağırsak sağlığı için çok uzun süre içilmemesi tavsiye ediliyor..Bağırsak içindeki emilimin tam kapasite çalışması için uzun süre kullanmamak gerek..

Sirkenin yağ parçalama etkisinin olacağını sanmıorum...Sadece bağırsak düzenine yardımcı oluyordur..
    Denemesi bedava..Bir parça dana iç yağı-kuyruk yağını bir bardak sirkeli suda bekletin bakalım sonuç çıkacak mı..;)

aneximandros ve sawyer99 bunu beğendi.
  15. Mr.Life

Mr.Life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    selam arkadaşlar,
    Elma sirkesinin yanlış kullanımlarda miğdede büyük sorunlar açtığını hepimiz biliyoruz. bunun için kahvaltıdan önce içmemenizi öneriyorum.
    Özellikle yemekten sonra için.Siz hiç farkına varmazsınız kullanımlarda sabah kahvaltıdan önce 1 senedir içiyorum bir sorun yok gibisinden sözler söyleyen arkadaşlar ileride miğdelerinden sorun çekmezler inş.

16. TOMCAT

TOMCAT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kilo verme deneyimlerim arasında en son olarak elma sirkesine başladım 17.07.2008 tarihinde şuan 1.81 boy 88 kiloyum bu sirke olayında tüm gelişmeleri size aktaracağım.

daha önce lida isimli hapı kullanarak 98 kilodan 79 kiloya düşmüştüm tam 45 günde.sabahları herşeyi yedikten sonra ilacı içiyordum.akşama kadar birşey yemiyordum daha doğrusu yiyemiyordum.ama neredeyse ölecek kadar kalp çarpıntılarım oldu ve hemen kestim ilacı,zaten tam o sıralarda 2-3 kişi bu haptan öldü.

sonrasında yine 9 kilo aldım ve şuan 88 kiloyum bakalım sirkeli denemem sayesinde nekadar başarılı olacağım.bu arada lahana kapsülüde kullanıyorum onunda iştah kesme yönünden yararını görüyorum.

17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    kokusu şarap gibi tadı rom keskinliğinde. Sade olarak içilemez ama işe yarıyor. Ayrıca supplementlerle karıştırmayın mide bulantısı sonrada malum ne olcağı. Hiç bir besini ne olursa olsun uzun süre kullanmayın. Amacınıza göre her besinin yerini alabilecek besinler vardır bu yöntem çok daha etkili.

Saygılar...

18. sawyer99

sawyer99 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar 2 ay once 2 hafta sırke kullanmıs bırı olarak ızlenımlerım ve kanaatımı sızınle paylasmak ıstıyorum. ılk olarak evet 2 hafta ıcınde belımde onemlı bır ıncelme meydana geldı. Ancak sımdı yıne kullanıyorum herhangı bır etrkısını goremedım. Ve ılk seferkı beldekı ıncelmenın tamamen sans oldugunu dusunuyorum.

Sozun ozu yukarıda yazan ve sırkenın yag yakımını artırıcı etkısını elestıren arkadasa kesınlıkle katılıyorum. Yag yakım mekanızmasına genel olarak baktıgımızda aslında yagın enerjıye donusturulmesı seklınde gerceklestıgını goruruz. Burda yag yakıcıalrın fonksıyonu daha yuksek enerjı harcanmasının saglanması seklınde ozetlenebılır. Mantıksal olarak sırke gıbı bır maddenın yag hucrelerını etkılmesı ımkansız odugunu dusunuyorum. Ve klasık ornek olan yagın sırkede cozulmesı olayını vucudumuza nasıl uyarlanacagı konusunda suphelerım var. Kabul yag yakımı ıslemı enerjıye cevrılen yag hucrelerının bırbırınden ayrılıp vucuttan sıvı ve ıdrar yolu ıle atılmasıdır ancak tum vucudumuz olarak dusundugumuzde sırkenın tum vucudumuza yahutta bellı bolgelerdekı yaglara suırayet edıp yag yakımını kolaylastırması bence ımkansız.

Sozun ozunun ozu :) yag yakmak ıstıyorsanız bu sıtede genel oarak soylenenkurallara rıayet edılmesı ( beslenmedekı yag oranın azaltılması , tabıkı yagın en onemlı testesteron kaynaklarından bırı oldugunun unutulmadan yapılmalıdır bu,ve kompleks kabonıtların hıc tuketılmemesı , kesınlıkle duzenlı kardıyo yapılması) ve egerkı bır musabık degılsenız bu olayın vucuttakı yag oranınıza baghlı olarakuzun sureye yayılması gerektıgını dusunuyorum. Lutfen mucıze beklemeyelım sadece daha cok calısalım

19. TOMCAT

TOMCAT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar.yukarıdaki msjımda göreceğiniz gibi 17.07.2008 de başladım ve yediklerime kısıtlama yapmadan her yemekten 15-20 dakika sonra 1 su bardağına 1 yemek kaşığı sirke koydum ve bugün itibari ile net 4 kilo verdim ve bunların yağlardan gittiğini hissetmekte ayrı bir güzellik.şuan 84 kiloyum.tavsiye ediyorum denemeyenler denesin.

20. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    bugün itibari ile kullanmaya başladım bakalım nasıl etkisi olucak başka kullanan arkadaşlar varsa burdan devam edebiliriz elma sirkesine hem konu güncellenmiş olur.

Sayfayı Paylaş