Elma sirkesi+Maydonoz+Türk Kahvesi+Yeşil çay karşımının yağ yakımına etkisi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kirilenkoo tarafından 16 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. kirilenkoo

kirilenkoo Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar aranızda bunu uygulayan yada daha önce duyanlarımız, etkisi hakkında bilgisi olanlarımız varmıdır?

Bana anlatılana göre karışım şu şekilde yapılıyor;

-Bir bardağa az bi miktar elma sirkesi koyuluyor...

-Başka bir bardağa sıcak su dökülüp içine maydanozları atıp suyunun sıcak suya çıkmasını bekliyoruz ve maydanozları süzüp suyunu sirkeye ekliyoruz...

-Bunun üstüne bir çay kaşığı Türk kahvesi...

-Son olarak da poşet yeşil çaylardan bi poşeti kesip içindeki yeşil çayları bardağa döküyoruz.

Metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırdığını duymuştum sizinde yorumlarınızı bekliyorum...

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    fokur fokur yakıyor

Rinkushichi bunu beğendi.
  3. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bu tip sağda solda uydurulmuş formüllerle vaktinizi boşa harcamayın!

Maydonozun suyunu çıkarmadan da komple salatalarınıza ekleyebilir veya sırf maydonoz salatası da tüketebilirsiniz. Ama suyunu çıkarıp elma sirkesi ile birleştirerek (üstüne bir kaşık kahve!) onu bir yağ yakıcı ajan'a çevirmek mümkün değildir. Öyle olsaydı "zengin olma meraklıları" bu konsantreyi çoktan piyasaya sürmüştü!

Biraz elma sirkesi, maydonoz ve hatta dereotu elbette ki salatalara renk/tat katar. Tabii özellikle elma sirkesini fazla kaçırmamak gerekir. Her şeyin azı yarar çoğu zarar ayrıca elma sirkelerinde raf ömrünü uzatmak/korumak için metabisülfit kullanılır, bu da bir çok kişide ciddi deri döküntülerine ve kurdeşene neden olabilir.

Maydonozu ise hamilelerin kesinlikle çok sık hatta hiç tüketmemesi gerekir, Maydonoz (Petroselinum crispum) hamilelerde rahim kasılmalarına (uyarıcı) ve fetusu irrite edici etkilere neden olabiliyor. (Yüksek dozda maydonoz veya konsantresi erken doğumu tetikleyebilir.)

Yeşil çayın ise bir miktar yağ hücrelerini parçalayabildiği bilinen bir gerçek ama bu özelliğinden yararlanabilmek için günde 4-5 bardak içmek veya konsantre hapını kullanmak gerekiyor ki bu da tansiyon (düşük) hastaları için ciddi bir sorundur. Yeşil çay tansiyonu düşürür.

Kısaca;
    Yeşil çay'da içelim (ben günde 2 bardak tüketirim) salatalara maydonoz/dereotu'da serpelim. Ama bunların konsantresinden bir yağ yakıcı formül beklemeyelim. O zaman her şey çok kolay olur ve ortada kilo sorunu diye bir şey olmazdı. Kilo alma, verme ve yağ yakma gibi mekanizmalar çok kompleks bir olaydır ve başrolü daima hormonlar oynar. Şimdilik elimizde ki tek etkili silah diyet ve spor'dur.

.

kirilenkoo bunu beğendi.
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    beslenme+spor+SABIR gerisi fasa fiso

kirilenkoo bunu beğendi.
  5. ydob

ydob Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    eskişehir
    yağ yakıcılardan medet ummayın aradığınız güç sizde istemek en etkili yağ yakcıdır bende 20 kg verdim ve dahada verecem inşallah saygılarla...

mhmtdmrc, kirilenkoo ve sabrselam bunu beğendi.
  6. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Denemek lazım :)

7. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Tarçında eklediniz mi tamamdır eatchicken

8. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yemek %70 Spor %30 Gerisi faso fiso kilo vermeye yardımcı supplementler tamamen dümen

emek olmadan yemek olmaz derler haklılar...

Karışım istiyorsanızda günde 1 kupa Yeşil çay :)

9. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ben akşamları 1 tatlı kaşığı elma sirkesi içiyorum. Cildim parlıyor, sivilceleri azaltıyor.

mhmtdmrc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş