Eliptik Bisikletle Egzersiz Hakkında Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Huzurndarem tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Huzurndarem

Huzurndarem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba daha önce spor salonuna devam etmiş olsam da şimdi evime bir eliptik bisiklet aldım dynamic marka.

Yalnız bir sorum var kalori hesabı yapmasam da en azından bir fikir olsun diye kaç kalori yaktığımı merak ediyorum tabii. Orta seviyede 20 dk 20 km hızla çalışınca sadece 50 kalori yaktığımı görüyorum bu da şevkimi kırıyor. Bu hesap doğru mudur? 80 kilo bir bayan ne kadar kalori yakar bu sürede bu hızla?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    20 dk 20 km hızla 50 kalori bana çok azmış gibi geldi.

Bisiklete binmek
    (19-22km hızla)

30 dak 350 kalori
    1 saat 700 kalori

internette böyle bir bilgiye rastladım. tabi burada kullandığınız dirence, vücut ağırlığına vb faktörlere göre yaktığınız kalori miktarı değişir. ama üç aşağı beş yukarı rakamlar bunlar.

Huzurndarem bunu beğendi.
  3. Huzurndarem

Huzurndarem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler bana da baya az gelmişti hani insan bari 300 yakmalıyım diye düşünüyor yarım saatte. O zaman az çok kafamda bunu referans alayım kendime. Aslında direk kalori saymıyorum ama spor yaparken de ne yaptığımı göreyim istiyorum bu yüzden moralim bozuluyordu öyle 50 kalori görünce alette.

Sayfayı Paylaş