eliptik bisikletle çalışma programı tavsiyesi???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ekabir tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ekabir

ekabir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 27 yaşındayım, spor yapma alışkanlığım yok,sigara kullanıyorum... boyum 165 kilom 78...evde fazla kilolarımdan kurtulup forma girmek, en azından daha sağlıklı bi insan olma niyetindeyim...haftasonu bir eliptik kondüsyon bisikleti aldım..sadece bu aleti kullanmak ne derece faydalı olur sizce? daha önce spor yapmadığım için ölçüsünü de bilmiyorum. forumu elimden geldiğince incelemeye çalışıyorum,okudukça da kafam karıştı açıkçası...maksimal kalp atım hızına, süreye...vs ye göre şiddetini nasıl ayarlarım çalışmamın?

daha önce spor yapmadığım için fazla yüklenip bıktırmamak da istiyorum...

her türlü tavsiyenize ihtiyacım var...şimdiden teşekkürler...

sigara konusunda bikaç şey ekliyim.azaltarak bırakacağım,spora alıştıkça...bırakıp kilo almaktan çekiniyorum...daha önce bir kaç kez başıma geldi...

2. ventura800

ventura800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo vermek ve kalp dolasım sistemini geliştirmek adına en iyi yapacagın antrenman cardio antrenmanıdır..eliptik bisiklette bence minumum 20 dk ( vücut 20 dk dan sonra yağ yakar ) normal yada yavas tempoda calıs..ama tek 20 yetmez bnce 2x20 olablir mesala... zamanla alıstıkca ztn bu süreler artıcak kendiliğinden..ama bnce o parayı eliptik bisiklete vermktense salonda ceşitli aletlerle calısmk hep bana daha mantıklı gelir :D

3. ekabir

ekabir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben ikinci el uygun fiyata almıştım,daha doğrusu ev arkadaşımla ortak aldık...piyasa fiyatı 500 tl civarı...biz 200 e aldık...kişi başı 100 tl fena diil :)

hergün çalışayım mı, hangi sertlik derecesini seçeyim,tempom nasıl olsun,ilk planda yaktığım kaloriyi mi baz alayım ,sabah erken mi çalışayım ya da akşam işten gelince mi...bu ve benzeri sorular var kafamda yardımcı olabilecek var mı?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. ekabir

ekabir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sayın admin, ben "günlük antreman" bölümünü yanlış anlamışım..."günlük antreman tavsiyeleri" şeklinde...yönlendirme için teşekkürler....belki buradan yardım eden çıkar...

arkadaşlar doğru olmaz belki diye kullandığım eliptik bisikletin markasını söylemiyorum. bugün 45 dk boyunca çalıştım,5000 dönüş sayısı, hız göstergesi 15-17 civarıydı,sertlik ayarını 3 kademe arttırdım ama aman aman bir fark hissetmedim. toplam 340 kalori yakmışım...göstergeden edindiğim bilgiler böyle...maksimal nabız sayısı kullanılarak yapılan hesaplamaya dayalı egzersiz şiddetim de da sanırım hafif-orta...nabızım ortalamaya vurursak 125 civarı idi....

bu verilere göre nasıl bi yol izlemem gerek sizce? bu şekilde devam mı edeyim,ilaveler mi katayım...vs. ne önerirsiniz...ilk mesajımda da belirtmiştim daha önce spor yapmamış,her ne kadar azaltmaya çalışsam da sigara kullanan biriyim ,bunları da dikkate alın...ayrıca benden öğrenmek istediğiniz başka bilgiler de olabilir ,belki yazmayı unutmuşumdur...

bu işten anlayan biri yardım edene kadar veya burda sana yardım edecek kimse yok başka kapıya denilene kadar yardım istemeye devam edeceğim :) ...şimdiden teşekkürler...

6. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Nabız aralığı, süre ve tempo kısıtlamasını vs. bilmiyorum ama yeni başlıyorsan benden sana tavsiye çok kendini kasma, nefret edersen çabuk bırakırsın. Yaparken tv vs.. birşeyler izle. Ben açarım komedi dükkanını seyrederim misal :) Sen de sevdiğin birşeyi tak seyret, zaman geçsin, terini at yeter. Zamanla eskiden zorlandığın ağırlık seviyesinde pek zorlanamdığını hissedecen zaten, o zaman seviyeyi arttırırsın. Bir de 20 dk geçtikten sonra uygun temponu bulursan ki bunu genelde kalp ritmini hızlı hissetmene rağmen çok daha rahat nefes alıp vermenden anlayabilirsin o tempoda en az 15-20 dk devam et, bu direkt yağı yaktığının belirtisidir... Bacakları çok güzel çalıştırıyor eliptik bu arada..

7. ekabir

ekabir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok yok, tv karşısındayım ben de, bazen mp3 çalar ile de çalışıyorum,sıkılma sorunum yok...ancak kimileri tek çalışmayla 2000 kalorilerden bahsediyorlar...çalışma temposu ile ilgili aydınlatan olursa memnun olurum...

8. ekabir

ekabir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    son mesajımdan bu yana 3 gün geçti, dün çalışmadım kalan iki gün yine 45-50 dk., 350 kal yakarak çalıştım...ilk on beş dakika orta ,kalan 30 dakika ağır şiddet ayarında şeklinde....başlarda nabzım daha hızlı iken gittikçe yavaşlamaya başladı...en ağırda ve her zaman yaptığım hızda bile nabzımın 85-90 larda seyrettiği oldu...sizce ara ara depar şeklinde 5-10 saniyelik ataklar yapmalı mıyım kendimi zorlamak için?

ayrıca set şeklinde çalışmıyorum yani başlıyorum 45 aralıksız yapıyorum..sizce x2 veya x3 mü yapmalıyım?

9. ufo

ufo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.

geçen yıl 1,5 ay kadar spor salonuna gittim fakat işim gereği bırakmak zorunda kaldım. Boyum 1.83 kilom ise 74. 10 gündürde Evde eliptik bisklet ile yaklaşık yarım saat çalışıyorum. Daha sonra ise 5 kg 2 dumbell ile çalışıyorum. Aceba boyuma ve kiloma göre eliptik bisiklete binmem yanlışmı. Yoksa daha fazla zayıflarmıyım.

Yardımınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş