Eliptik Bisiklet, Kilo Verme?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Electric Funeral tarafından 31 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Electric Funeral

Electric Funeral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni üye oldum bu ilk mesajım :)

20 yaşındayım, boyum 179-80, kilom yaklaşık 105-110 arası. Göğüs çevrem, bel ve göbeğim çok yağlı. İşim internet ile alakalı olduğu için sürekli evde sayılırım. 3 gün önce artık yeter dedim zayıflamaya ve zayıfladıktan sonrada fit bir vücuda sahip olmaya karar verdim.

Zor olduğunun farkındayım fakat kararlıyım ve imkansız olmadığını biliyorum. Son bir haftadır elimden geldiği kadar yürüyüş yapıyorum, son 3 gündür hayatımdan abur-cubur, tuz, şeker, yağ ve ekmeği çıkardım.

Sebze, light yoğurt, çok az haşlanmış beyaz et, ve taze sıkılmış portakal suyu ile besleniyorum. Dün kendimi hiç olmadığım kadar rahat, zinde hissettim :) (nedense dünden beri tuvalete çıkamıyorum çok az yediğimden olsa gerek)

Eliptik bisiklet almaya karar verdim, ama önce sizlere danışmak istedim. Eliptik bisiklet kilo vermeme yardımcı olur mu? Okuduklarıma göre baya kalori yaktırıyormuş.

Bu arada 3 gündür sabah akşam 5kglik dambıllar ile bu konudaki çalışmaları yapıyorum. https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-ile-calisma-programi-yapilis-sekli-8554.html ( kas ağrılarım başladı, ham olduğum için diye düşünüyorum )

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler...

2. aga15

aga15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eliptik bisiklet yerine koşu bandı alırsan ondan çok daha iyi verim alabilirsin

3. TCMonster25

TCMonster25 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Abi ilk önce bel-göğüs ve kalça çevreni ölç ve farkı oradan görmeye çalış yani bir nevi yağ %'ni ölçmeye çalış.Çünkü bu iş verilen kiloyla alakalı olmuyor genelde.Benim tavsiyem eliptik bisiklet almak yerine bir spor salonuna gidip yazılman malum bilgisayar barındıran bir işte çalışıyorsun ve belirli bir dönemden sonra bütün cardio aletlerini de alsan evde askılıktan başka bir görev görmüyor.En azından daha yeni başladığın için bir spor salonuna yazılman iyi olur gerekli olan disiplini alırsın ve gittiğin sürece yaparsın.Ayrıca şöyle bir extrası olur artık neredeyse her spor merkezinde BMI ölçüm cihazları var, oradan kas seviyeni yağ seviyeni görebilirsin kısacası progress'ini daha ayrıntılı takip edersin.Ek olarak da metabolizma hızını görüp ona göre diyet hazırlarsın.Daha sonralarda,gerekli disiplini edindiğinde eve alet almaya bakarsın.(Herkes o disiplinin kendinde olduğunu sanır ama 2 gün sonra bırakır.Profesyonel sporcu olmama rağmen evde 1-1.5 saat üzerinde hiç bir zaman antreman yapamam.)

Ek olarak da yeni başlıyorsan cardio'nu kesinlikle 6km/s üstüne çıkarma ve ağırlığını protein+karb üzerine ver.Kilolu olduğun için tendinitis olarak geri dönüş olur ve bu hiç de güzel bir sakatlık değil,gelişim ağrısı sanarsın ama hareket ettirmez.Bu iş kesinlikle 5kg'lık dumbellla ya da eliptik bisiklet ile olan bir olay değil.Kesin olarak dışına çıkmayacağın rutin bir diyet programı hazırlayıp,tercihen 5-10dk yürüme mesafesinde bir spor salonuna yazılmayla olur.Senin ölçülerine göre tahmini günlük kalori farkın da 1000kcal'ı geçemeyeceği için tahmini olarak 6 ay gibi uzun bir sürece girmen lazım abi buna göre kendini hazırla.

Son düzenleme: 31 Mayıs 2013
  4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş