Elimdeki supplementler için kullanım tavsiyesi lütfen.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ozan2022 tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 2 yıldır bb yapmaktayım. Bir yaralanmadan dolayı 5 ay ara verdim. Kas kaybı yaşadım. Bir süredir vücudu ısındırmak için hafif kilolarla çalışmaya başladım. Yarından itibaren ağır kilolarla ve iyi bir programla tekrar başlıyorum. Elimde eskiden kalan supplementler var. o dönem programsız şekilde kullanıyordum bu supplmentleri. Şimdi sizlerlerden görüş istiyorum. Evde spor salonum var. Oldukça kaliteli cihazlarla çalışıyorum. Saat 8 gibi kahvaltı yapıyorum. İşlerimden ötürü çalışma saatlerim sabah 11 gibi olacak. Elimde whey gold standart, creatin, glutamine, caseine, bcaa bulunmakta. Bana bu supplementler için bir kullanım zamanlaması verirseniz çok sevinirim.

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Whey sabah kalkınca ve antrenmandan sonra 1 ölçek veya sabah kalkınca yarım ölçek, arkasından sıkı bir kahvaltı ve antrenmandan sonra 1.5 ölçek.
    Ben de ON Whey kullanıyorum ve 2. seçeneği uyguluyorum. 1 ölçek aldığımda ertesi günü antrenman sonrası kendimi iyi beslemediğimi hissediyordum. Bu şekilde almaya başlayınca sorun kalmadı.
    Casein tabi ki gece yatmadan önce 1 ölçek.
    Creatin ve glutamin' i antrenmandan sonra alabilirsin. Yanlız ölçüler tamamen sana kalmış.
    Ben eskiden kreatini antrenman öncesi tüketiyordum. Verim alamadım ve sistemi değiştirdim. Antrenman önce yarım ölçek antreman sonrası yarım ölçek olarak aldım ve daha bir sonuç ortaya çıktı. Şimdi ise yılbaşından sonra taurin-glutamin-creatin ve dekstrozu belli ölçülerde kombine edip birlikte kullanacağım. Denemedim ama sanırım çok daha iyi bir sonuç ortaya çıkacak.

Çünkü kreatin(monohidrat formu) vücut tarafından tümü emilebilen bir ürün değil. Kreatinlerde yükleme döneminin uygulanmasının nedeni günlük alınan kreatinin sadece %20 sinin kaslarda tamamen tutulabilmesi.

Fakat işin içine antrenman sonrası karbonhidratı sünger gibi emen bir vücut girince ve kreatin de basit bir karbonhidratla alınınca etkisi çok daha fazla olacaktır.

Bakınız son dönemde çıkan bütün post-workout kreatin kombineleri; celltech, cellmass...

BCAA ise sanırım antrenman öncesi alınması daha faydalı olan bir supplement.

İyi sporlar ve iyi çalışmalar dilerim.:)

Son düzenleme: 12 Aralık 2008
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hepsi forumda detaylı konuşulmuş supplementlar..bu ürünlerin kombinasyonları alım zamanlarını değiştirmez tek kullanıma göre..ör:glutamine'iniz de olsa whey'inizde olsa creatine antremandan hemen sonra alınır..
    forumdaki konuları incelemenizde fayda var..

4. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence supplement zamanlaması isminde bir üst başlık yapılsa ve hangi supplementin ne zaman kullanılması gerektiği yazılsa çok iyi olur.

5. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    BCAA VE Glutamine toz olsa daha iyi sabah kahvaltisindan sonra 5gr-5gr yagsiz sute karistirarak al. Whey protein i yulaf ezmesinin yagsiz sutune karistir. 8 yumurta beyazini kahvaltina eklersen iyi olur. Ogle yemegini sebze agirlikli lahana, brokoli ve karnibahar gibi yap. Tavuk etinide eklersen iyi olur. Antremanlari aksama dogru yapiyorsan Antremandan 2-3 saat once protein tozu yada meyve yemeyi unutma. Antremandan once ve sonra kreatin al. Glutamine seviyesi agir antremandan sonra dusecegi icin protein tozuna ekleyerek al. Gece yatmadan once alinan gida buyume hormonu salgilanmasini 2 saat kadar geciktiriyor o yuzden yatmadan 2 saat once casein ve 8 yumurta beyazi yemeyi unutma. Caseinin yerine suzme peynir yada lor peyniri ile alabilirsin. Lor a bir kasik zeytinyagi ekle varsa dere otu. Ayrica her yemekten sonra ve antremandan sonra Yesil cay iyi gelir. Antemandan sonra karbonhidrat alimi cok onemli basit komplex karbonhidarat farketmez. Aldigin protein miktarinin 2.5-3 katina kadar antremandan sonra 1 saat icerisinde almaya calis. Umarim bu bilgilerin faydasi olur.

6. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar kendime şöyle bir plan hazırladım. burda yanlışım varsa lütfen beni düzeltin.

sabah uyanınca : 1 ölçek whey

kahvaltıda : multi vitamin

antremandan 30 dk önce: 5 gram glutamine, 3 gr bcaa, alpha lipoic asid

antreman sonrası: 1 ölçek whey, alpha lipoic asid, creatine, şekerli su

antremandan 30 dk sonra: 5 gr glutamine, 3 gr bcaa, amino

antremandan 45 dk sonra öğle yemeği.

Yatmadan önce: 1 ölçek casein

zamanlaması yanlış olan, eksik veya fazla olanları söylerseniz sevinirim arkadaşlar. Mesela antreman sonrası şekerli su kullanımının iyi geldiğini okumuştum.
    whey ile beraber creatine ve şekerli su nasıl gider.
    Bu arada alpha lipoic asid kullanıyorum. Bu supplement, protein emilimini hızlandırıyormuş. Doğrumu acaba bu?

Son düzenleme: 13 Aralık 2008
  7. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yorum yapıp bana yardımcı olursanız sevinirim.

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    creatını sekerlı suyla degılde meyve suyuyla alırsan daha ıyı ve lezzetlı olur zaten sekelı suyun antrenmandan sonra bı faydası olmaz heger antrenmandan sonra karbonhıdrat almak ıstersen wheyle 1/1 oranını saglamaya bak bunun ıcınde %100 meyve suları ıyı olur ornek vermek gerekırse herhangı bır %100 meyve suyu 300 ml portakal suyu+1 olcek whey:markasına gore dehısıklık gostermek uzere 20-25gr proteın 36-50gr karbonhıdrat ıcerır:)

9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0

Doğruya yanlış diyip yanlışı doğru gibi koymuşsun insanların önüne.

%100 meyve suları eğer gerçekten sıkma ve içinde sonradan ekleme rafine şeker yoksa, üzüm suyu hariç, fruktoz içerir.

Fruktoz glisemik indeksi son derece düşük bir şekerdir ve antrenman sonrası sana hiçbir yararı olmayacaktır.

Aksine üzüm suyunuz yoksa şekerli su en iyi çözümdür. Rafine şekerin glisemik indeksi 100 kabul edilir.

Hızlı bir emilimi sağlayacaktır.

Sanırım senin de yanlış bildiğin bir konuyu düzeltmiş olduk SEZER YZL.

Lütfen bundan sonra daha dikkatli olun.

İnsanları yanlış yönlendirmek sizi vicdanen kalkılmaz bir yükün altına sokar.

İyi sporlar.:)

SEZER YZL ve diez bunu beğendi.
  10. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani şekerli suyu antreman sonrası kullanmak gerek. Peki yukarda yazdığım supplement zamanlamaları uygunmu? Zamanlamasını yanlış yazdığım varmı?

11. ozmanbay

ozmanbay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bi konuda yardiminiza ihtiyacim var.Gunde 2 saat havuzda yuzuyorum ve evde kendimce vucut gelistirme yapmaya baslicam siteden baktigim hareketlerle.elimde whey proteinim ve mass gainerim var.Sorum yuzmeyle birlikte evde vucut gelistirmeyi nasil birlestirebilirim ve protein tozuyla karbonhidrat tozunun birlikte nasil alinmasi gerektigi.yardimci olursaniz cok sevinirim.

Sayfayı Paylaş