Elimdeki suplementler ile nasıl bir kombinasyon yapılabilir ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve major24 tarafından 10 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Weidee Premium whey 5lbs (Bir miktar universal pro)
    Gaspari bcaa 6000
    Universal zma pro
    Optimum optimen (bir miktar)
    Gaspari superpump max
    Bsn cellmass

Kalkış 09:00 - idman:12:00 - yatış 12:00 / 01:00

İdmandan 30 dk önce superpump
    İdman bitişi 1 servis (6x) bcaa / Duş çıkışı 1.5-2 ölçek whey +su
    Yatmadan 1.30 saat önce süt + whey (1 ölçek)
    Yatmadan 15-30dk önce zma (3x)
    Optimen gün içinde 1-2 tablet alıyorum.

Öneri:
    İdman sonunda karına başlarken bcaa tabletlerini yutup, cellmass'ı idman bitişinde içip duştan sonra whey alsam nasıl olur ? (karın idmanım ort: 15dk)

2. cellmassı da akşam içeceğim wheyden 30 dk önce alsam ?

---------------------------------------------------------------------------------------

Gerek zaman sıkıntımdan gerekse cellmass hakkında yeterli bilgiye sahip olmamamdan dolayı cellmass'ı nereye koyacağımı bilemedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    eger avantarındaki sensen bu suplement işini biraz aceleye getirdiğini düşünüyorum.

3. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Avatardaki benim geçen seneki halim. 4 senedir bu sporu yapıyorum. Genetik sorunlarım dolayısıyla gelişimim son derece yavaş.(kilo alamıyorum). 4 senede kolum 26'dan 35e çıktı. kg olarak 6kg aldım. (şuan 60kg, yaş24 )Daha da çıkamıyorum malesef.

Son düzenleme: 11 Aralık 2011
  4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bence bu kullanım şeklin uygun sabah kalkınca cellmass kullanabilirsin 1 ölçek daha iyi olur sanırım.

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Kilo alamıyorsan supplementlerden önce beslenmeni gözden geçirmelisin bence... Gün içinde aldığın kalori miktarını kademeli olarak arttır, kilo almaya başlayacaksın.

6. ussain

ussain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar,
    cell mass gibi bi kreatin ürününü ant. sonrası whey proteinine karıştırıp protein sentezini arttırmanı öneririm ve bu karışımı mümkün olduğunca antremandan hemen sonra almanı tavsiye ederim bcaa'lar içinse 2 tane ant. öncesi 4 tane sonrası alabilirsin çünkü antreman sırasında vücudun bcaa'lara ihtiyacı vardır. Ayrıca yatmadan önce alınan wheyin çok bir işe yaramadığını düşünüyorum onun yerine yağsız tuzsuz peynir yersen daha çok işine yarar ama dönem dönem kreatine ara veriyorsan akşam yatmadanda cell mass alabilirsin böylece gece kasların ertesi güne hazır olur ve bunu sabah uyandığında pump etkisinden anlayabilirsin.
    Saygılar

7. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Yorumun için teşekkür ederim. 1-2 açıklama daha yapmam gerekecek bu durumda
    üniversite öğrencisiyim (akşam)
    geçen sene beslenmeme gainer ilave etmiştim yemeklerle beraber günde 400-500g karbonhidrat, 180-200g protein (yağı hatırlamıyorum) alımı yapıyordum. bu şekilde 2-2.5 ay devam ettim. 60-60.5 kiloda sabit kalırken 62-62.5 kg'lara kadar çıktım. gainer'ı bıraktığımda tekrar 60kg'a döndüm.
    Şuan günde gainer kullanmıyorum ve ortalama 200g protein, 250g karbonhidrat,(yağ? + balık yağı) alıyorum vücuduma. 60kg'da sabitim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:45 ----------

Gece alınan zma ile cell mass bir problem olur mu?

8. ussain

ussain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bi problem olacağını sanmıyorum ancak kreatinin dönem dönem kesilmesi gerekir en az 3 hafta süreyle böbreklerin toparlanması için.

9. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Kreatine 8 haftada bir ara verilmiyor muydu ? ( cellmass ortalama 1 ay gideceği için 2. kutu ile arasında 1 hafta gecer. (malum finaller))

10. ussain

ussain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    6 hafta kabul edilendir ama kişisel toleransına bağlı

11. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    katılıyorum size.. ne bu herşey supplement. ağır gelmesin altından kalkamazsın sonra. bunların hepsini içiyorsan en az 4-5 lt su içmen gerek vücuduna çok yüklenme. hele hele içip yatıyorum diyorsun whey yerine bnce süt + cici bebe +kuru üzüm + bal veya pekmez öneririm sana.

12. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Beslenme konusunda gerekli açıklamayı yukarıda yaptığımı düşünüyorum. Ektomorf vücut yapısında olduğumu bilmem bahsettim mi ! Ailemde benim yaşlarımda zayıf ve yağsızlarmış.
    Bu ürünleri kullanırken günde ortalama 3 litre su içiyorum. Gece yatmadan önce zma aldığım için süt içemem. son öğünümü 9da alıyorum. 10.30 gibi cellmass 11 de light peynir yada whey 12-01 gibi zma3x alıp yatıyorum. (Saatler değişken)

zamanında 3 ay suplementsiz çalıştım ve ağırlık artışı gerçekleştiremediğim için supplementlere muhtaç olduğumu anladım. Şuan biraz fazla yüklenmiş olabilirim, kabul ediyorum ama ileride keşke deneseydim demek istemiyorum.

Sayfayı Paylaş