Elimdeki Proteinleri Nasıl Kullanmalıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve the-imam tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. the-imam

the-imam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şuanda cardio ile zayıflamaya calışıyorum elımde whey protein var whey proteini cardiodan öncemi kullanmalıyım yoksa sonramı ?

cardio icin whey proteine gereksizmi ?

2. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    cardio için gereksiz

3. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    zayıflamaya çalışıyorsun iyi güzel ama neden sadece cardio? yanından antremanda yap daha iyi olur bence bu şekilde yaparsan ant öncesi ve sonrası kulana bilirsin.

gymgiyim bunu beğendi.
  4. CQqiii

CQqiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    antreman oncesi whey mi :D cope doksun daha iyi protein tozu antremandan once alinmaz

5. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    O kadar komik olan ne var anlamadım ama ben okuduğum konularda ant öncesi ve sonrası protein alınır diye biliyorum bunun aksini biliyorsan bizide bilgilendir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:37 ----------

evet kafama takıldı ve tekrar araştırdım. bir kaç makalede sana okuman için buraya ekliyorum. eğer istersen sana özelden lnkleri atarım. burada yazmamamın sebebi reklam olmasın diğer sitelerin...

Alıntı makale

"WHEY PROTEİN :

Bir çok vücut geliştirme sporcusunun bildiği üzere whey protein vücudun amino asit ihtiyacını karşılamak için başvurulabilecek en pratik ve ucuz yoldur. Evet ucuzdur çünkü: Whey proteinler dozaj açısından yüksek protein değerine sahip olduklarından öğün bazında et-tavuk gibi normal besinlere oranla karşılaştırılmaya konulduğunda son derece ekonomiktirler. İki adet tavuk göğüsü takriben 200 gramdır, 40-44 gram protein içerir. Whey protein ise 30 gramda 27-28 gram protein içerir. Hazmı kolay hazırlanması pratiktir ( Bir protein tozunun hazırlanması 30 saniye ile 1 dakika arasında biter ! ) Diğer yönden geniş kullanım alanı bulmasının bir başka nedeni de çok hızlı ve etkili kana karışma özelliğidir. İyi kalite bir Whey 15-20 dakika içerisinde absorbe olarak idman esnasında zarar gören adele dokularına ulaşır ve onarım prosesini başlatır.
    Dalgalanma dönemi : 30 'ar Gramlık dozajlar halinde; Kahvaltıdan önce, öğlen yemeğinde, idmandan önce, idmandan sonra ve yatarken.
    Normal dönem : 20 Gram idman öncesi, 20 gram idman sonrası."

DİĞER ALINTI MAKALE

"
    Protein çeşitleri nelerdir? İdeal vakitleri ne zamandır?
    Proteinler alınırken, öncelikle büyüme ve gelişmeye dair vücut içerisinde işlem görür. Bunun ise en ideal zamanı idmana yakın zamanlar ve akşam vakitleridir. Özellikle idman yapıldığı zamanlarda öncesi ve sonrası alınacak proteinlerin hızlı işlem görmesi, sporcuya çok büyük katkılar sağlamaktadır. Alınan proteinler, vücuttan iki saat sonra terk eder, yedi saat sonra bunların hücredeki metabolizması başlar. Vücudumuz sıvı olan içeceklerdeki ana maddeyi daha kolay işleyebiliyor. Yani meyve yemek ile meyve suyu içmek arasında işlem ve hazm farkı vardır. İdman öncesi ve sonrası alacağınız protein tozu ve akşam vakti alacağınız kaliteli bir protein menüsü ile o günü vücudunuzun istediği protein gıdasını vermiş olacaksınız."

bunu bu şekilde arttıra biliriz....

konuyu acan Arkadaşım senden özdür dillerim konunun dışına çıktım biraz ama CQqiii nin gülmesi pek hoşuma gitmedi ama son gülen ben oldum galiba :):D

6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ya aslında ne kadarda kanıtlanmış olsa antrenman öncesi whey protein banada gereksiz geliyo..en azından ben kullanmıyorum ant öncesi kullanıcağıma yattağımda kullanırım daha iyi..

7. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    benim idam ilede acaksın diye değil sadece okuduğum yerlerdeki makeler dorultusunda yazdım. işin aslı ben idman öncesi amino ve BCAA kulanıyorum.

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    idman öncesi whey protein almanın manalitesi, idman esnasında yaşanacak katabolizmaya, vucudu protein rezarvuarlarını dolu şekilde yollamaktır, vucudu yıkıma hazırlamaktır bunun yanında glikojen depoları da dolu olmalıdır tabi ki...

9. CQqiii

CQqiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    o makalelere inanmicaksin iste onlar tuketimi arttirmak icin yapilan seyler .Her okuduna inanmicaksin , sen yemek yeme idman oncesi sonra whey:D oyle olmuyor wheyin zararlarina ogrenin bir zahmet idman sonrasi al gerisi yalan

10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

son derece cahil bir yorum daha, son günlerde forumda ağzı olan bilgili bilgisiz herkez birşeyler yazmaya başladı...

siz hangi makalelerden bahsediyorsunuz? hangi makaleleri okuyormuşuz biz? Bu söylediğim bilimsel bir gerçektir,net bir mantığa dayanır, fakat anladığım kadarıyla sizin bilimsellikle pek bir alakanız yok. Burda kimse idmandan önce yemek yeme whey iç diye birşey savunmuyor ayrıca.
    Bir de acaba wheyin ne zararı varmış doktor bey bir açıklarmısınız forumumuz aydınlansın ?

11. CQqiii

CQqiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    onlarida acikladim ayrica biraz uslup edinirsen senin icin daha faydali olucak emin ol

Sayfayı Paylaş