1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Elimdeki aletler ve çalışma şekli ? [SS]

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve filmlove tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. filmlove

filmlove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Şöyle başlayayım; yaşım 23. boyum 1.78 civarı. başta kilom 83 tü ancak az yiyerek ve haftada 5-6 gün koşuya giderek 72 kiloya düşmeyi başardım ve şu an kilom 71. Ancak sonra güzel bir vücudum olsun diye kas yapmak istedim ve çalışmalara başladım. Yaklaşık 4-5 aydır elimdeki imkanlarla kas çalışıyorum. Başlarda tozlara karşı önyargım vardı ve ben onlarsız yaparım diye bunca ay uğraşıyorum ancak çok yorulmama rağmen doğru düzgün sonuç alamıyorum. Sanırım vücudum biraz buna uygun değil diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten uğraşıyorum ve benim yaptığım düzenli çalışmayı başkası yapsa herhalde etkisini baya görürdü. Her neyse uzatmadan sormak istediğim şeye geliyorum:

Aşağıdaki fotoğraflarda 4 aydır protein tozsuz çalışmayla yapamadığım kaslı fotoğraflarım ve elimde olan aletlerin fotoğrafları var. Yaptığım çalışmaları size yazacağım ve lütfen bana bunlarla en verimli nasıl çalışırım yardımcı olun. ve vücut tipime bakarak nasıl çalışırım ? Fotoğraflar yaklaşık 3 hafta öncesine ait. 3 hafta önce whey almıştım şu anda devam ediyorum fark oldu sanki. 1 hafta sonra 1 ay olacak ve fark var mı diye bakacağım.

Yaptığım çalışma şu şekilde;

-Sopayla dönme hareketi 60 sn (Şuradaki gibi) = Artık squata geçtim bunun yerine 25 kg 10 kez
    -Bench press 10 kez (50kg)
    -Sopayla dönme hareketi 2 farklı (Şuradaki gibi) = Artık squata geçtim bunun yerine 25 kg 10 kez
    -Incline sit up 50 kez (geriye doğru mekik)
    -Incline dumbbell press (7 kg lıklarla 20 kez)
    -Decline push up 10 kez (yüksek yerden şınav)
    -Sopayla dönme hareketi 60 sn (Şuradaki gibi) = Artık squata geçtim bunun yerine 25 kg 10 kez
    -200 ip atlama
    -Curl 7 kg ile 10 kez (dayanarak ağırlık kaldırma)
    -Yine curl 7 kg ile 15-20 kez (ayakta ağırlık kaldırma)
    -Incline dumbbell press 10 kg ile 10 kez
    -Tek ayakta şınav 10 kez

Evet arkadaşlar bu seti iki kez uyguluyorum yaklaşık 1 saat içerisinde. 4-5 aydır yapıyorum am fotoğraflara bakın. 1 aydır whey kullanıyorum isterseniz yeni foto da atabilirim. Şunu şunu yap diye önerilerinizi bekliyorum olumlu olumsuz.
    P_20160216_233751.jpg P_20160216_234920.jpg P_20160216_234936.jpg P_20160216_235045.jpg P_20160225_142045.jpg

2. raquamsave

raquamsave Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yeterince kalori ve protein almana bak ağırlıkların yaşına ve kilona göre az programını alt ve üst vücud olarak 2 ye bölebilirsin flexor hocanın evde vücud geliştirme programına bakabilirsin seçtiğin ağılıkta son seti yapmak için savaşmalısın

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. filmlove

filmlove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet az olduğunun farkındayım ama inanın sınırları zorluyorum. Bi yandan kilo da vermek istediğimden kalori için korkuyorum, whey ile devam ediyorum şu an. Dediğiniz programı bulamadım, gönderirseniz sevinirim. Onun dışında teşekkür ederim yorum için.

4. raquamsave

raquamsave Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
  5. filmlove

filmlove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öyle de ben cidden kilo almak istemiyorum ya, Yani böyle büyük hacimli olmak istemiyorum. Daha ince ve fit olsun. Belki de baya kas kaybettim ben kilo verecem diye. O yüzden protein tozu ve dengeli beslenme, uyku ile bu sorunu atlatırım diyorum. Ama hiç 6 aydır spor yapan biri gibi durmuyorum artık psikolojim bozuldu yahu.
    Programı inceliycem sağolun.

6. filmlove

filmlove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öyle de ben cidden kilo almak istemiyorum ya, Yani böyle büyük hacimli olmak istemiyorum. Daha ince ve fit olsun. Belki de baya kas kaybettim ben kilo verecem diye. O yüzden protein tozu ve dengeli beslenme, uyku ile bu sorunu atlatırım diyorum. Ama hiç 6 aydır spor yapan biri gibi durmuyorum artık psikolojim bozuldu yahu.
    Programı inceledim, o hareketlerin hemen hemen hepsini yapıyorum zaten daha da ağrılarını. Programa bakarsanız.

7. raquamsave

raquamsave Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    ince ve fit olman için önce kas inşa etmen lazım bulk döneminde yağlanıp hacimlenirsin 2 3 aylık bi definasyonlada istediğin görünüme kavuşursun yeteri kadar beslen daha ağır çalış

Sayfayı Paylaş